Predlog dopune pravila oglasavanja
Posted: 13 December 2013 12:29 AM
Sr. Member
Avatar
RankRankRankRank
Total Posts:  2279
Joined  2010-04-06

- Prodaje se ono sto imate u rukama, ako nesto nemate, naglasiti jasno u tekstu da se moze naruciti i rok isporuke!

- obavezna slika predmeta koji se prodaje, po mogucnosti sa datumom i nickom embedovanim u sliku

- strozije pridrzavanje grupisanja oglasa, tacnije svaki prodavac sve svoje oglase u jedan post, pa ce biti preglednije, bar po katergoriji

- strogo pridrzavanje pravila 5-7-10 dana za osvezavanje, bumpovanje, i pod kojim uslovima se moze bumpovati oglas (izmena cene, dodavanje novih proizvoda ...
)
Mislim da ce malo rascistiti situaciju po oglasima i bolje profilisati realne cene i spreciti odredjene zloupotrebe.

Neka se clanovi, modovi i admini izjasne.

 Signature 

 http://www.idoktor.biz Servis i prodaja Apple uredjaja u Novom Sadu 

Profile
 
Posted: 13 December 2013 12:03 PM   [ # 1 ]
Sr. Member
Avatar
RankRankRankRank
Total Posts:  1880
Joined  2007-08-04

Hajde da se ja prvi izjasnim, iako je ovo moj lični stav.

1. Mislim da se ovo ne može kontrolisati, ko je korektan uvek će napisati da se radi poručvanje, ali ne vidim načn da nekog nateramo da govori istinu

2. Po meni je ovo preterano, nigde se ne traži slika, ali naravno da će svako pre prodati nešto za šta ima što više podataka za potencijalnog kupca

3. Ovo oko grupisanja je dogovoreno, a stvar je unutrašnjeg konsenzusa moderacije kako će se kažnjavati nevaljali momci. Moj stav je jasan - kad je oglas neadekvatan ja ga brišem, ali bi po meni ovo oko [ne]grupisanja moralo strožije da se sprovodi, pogotovo što su to članovi sa stažom i ne mogu se vaditi na to da ne poznaju pravila

4. I ovo oko osvežavanja ja kažnjavam brisanjem, a ponekad zapretim i banom preko privatnih poruka. Problem je što uvek neko može da te pravi majmunom ako hoće - pravilo je da se oglas osveži ako se menja cena, pa neko promeni cenu za 1 euro i tako ne krši pravila

Ima ovde dosta toga što nije kako treba, ali ni u životu nije sve idealno, pa tako…
I još jedna stvar koju treba imati u vidu… Svi mi koji uređujemo ovaj forum to radimo u svoje slobodno vreme, a koliko znam skoro svi smo zaposleni i sa hroničnim manjkom slobodnog vremena, pa je i to realnost zašto sve stvari nisu bolje.

Profile
 
Posted: 13 December 2013 02:16 PM   [ # 2 ]
Sr. Member
Avatar
RankRankRankRank
Total Posts:  2279
Joined  2010-04-06

Ajde bar nesto da se utvrdi pa cemo imate razlog da opominjemo i upozoravamo, jer su smisleni predlozi. Sacekacemo vise ljudi da se izjasni. Dok ne postoji u pravilima nema puno smisla raspravljati o tome da li moze ili ne neko da se primora.
Angazujete jos moderatora ili admina.

Jos jedan predlog, otvorite BTC i LTC wallet foruma za skupljanje donacija, pa da se moze finansirati po potrebi sta vec bude potrebno, na kraju i kao neko neformalno udruzenje mozemo taj novac donirati negde. Ja cu biti prvi da uplatim 0.1 BTC i 1 LTC.

 Signature 

 http://www.idoktor.biz Servis i prodaja Apple uredjaja u Novom Sadu 

Profile