AppleScript launcher za WineSkin aplikacije
Posted: 18 August 2014 05:11 AM
Sr. Member
Avatar
RankRankRankRank
Total Posts:  537
Joined  2008-03-04

Evo ovako… pošto kada u istom WineSkin wrapperu ima više aplikacija WineSkin dozvoljava samo jedna aplikacija da se odabere koja će da se pokrene kada se klikne na wrapper, napravio sam AppleScript za pokretanje aplikacija iz wrappera na klik (bez potrebe da se otvara wrapper i da se ručno menjaju podešavanja svaki put kada korisnik hoće da pokrene neku drugu aplikaciju)...

Ukratko da objasnim kako funkcioniše…

Ako, na primer, imate nekoliko različtih aplikacija u wrapperu, možete da napravite poseban launcher za svaku i da vam ti launcheri služe kao prečce.

AppleScript sam morao da stavim na HasteBin: http://hastebin.com/gibinerapi.sql

Probao sam direktno na forum da stavim, ali neće ni da se uploaduje fajl, niti ‘code’ opcija radi ispravno (neki znaci se nisu pojavljivali).

Ako hoćete da napravite launcher, kopirajte taj Apple Script u ‘Apple Script Editor’ aplikaciju (dolazi uz OS X… samo u Spotlight ukucajte njen naziv i trebalo bi da je nađe) i zatim editujte u prva dva reda ono što sam napisao na srpskom između navodnika, a zatim iz Menu Bara odaberite ‘File’, pa ‘Export’ i odaberite ‘Application’ i aplikaciju koju ste napravili tako stavite u folder gde vam je taj wrapper.


Može da se napravi i AppleScript aplikacija koja bi pri pokretanju otvorila dijalog da pita korisnika koju aplikaciju iz wrappera da pokrene i da se wrapper… mogao bi i wrapper da se za zapakuje zajedno sa AppleScriptom za to u jednu aplikaciju koja bi prikazivala dijalog kada se pokrene… nije ni to nešto mnogo komplikovano da se napravi, ali bi zahtevalo više objašnjavanja nego ovaj načn koji funkcioniše kao neke prečce.

Post edited by: indijanac, at: 2014/08/18 05:28

 Signature 

Bill: What"s that? > Jobs: It"s an iHouse! > Bill: But it"s got no windows!? > Jobs: Exactly! Hahhahaha! 😊

Profile
 
Posted: 18 August 2014 06:33 PM   [ # 1 ]
Sr. Member
Avatar
RankRankRankRank
Total Posts:  537
Joined  2008-03-04

Evo i ako neko hoće da napravi da pri pokretanju wrappera ima dijalog za izbor tri aplikacije iz wrappera (koju aplikaciju od te tri da pokrene) i da to sve bude spakovano u jednu aplikaciju.

AppleScript sam stavio na: http://hastebin.com/obilajiyal.sql

U AppleScript editoru editujte taj AppleScript i upišite nazive i putanje onako kako sam objasnio tu (objašnjenja iza ‘—’ ne morate da brišete… to AppleScript ignoriše); a zatim idite na ‘File’, pa na ‘Export’ i odaberite ‘Application’... kada napravite aplikaciju, idite na ‘Show Package Contents’ za tu aplikaciju i u ‘/Contents/Resources’ kopirajte wrapper koji ste prethodno napravili, tako da wrapper bude zapakovan u toj AppleScript aplikaciji.

Da napomenem da ovaj AppleScript radi samo kada je izvezen kao aplikacija i kada se wrapper stavi unutra… ako hoćete da samo imate AppleScript aplikaciju koju stavljate u folder u kojem je wrapper (i da ne premeštate wrapper unutra); koristite prethodni AppleScript.

 Signature 

Bill: What"s that? > Jobs: It"s an iHouse! > Bill: But it"s got no windows!? > Jobs: Exactly! Hahhahaha! 😊

Profile
 
Posted: 19 August 2014 12:44 AM   [ # 2 ]
Sr. Member
Avatar
RankRankRankRank
Total Posts:  7582
Joined  2005-04-28

A šta je WineSkin?

 Signature 

ACSP 10.10 - ACSP 10.9 - ACA 10.8 Mac Management - ACSP 10.8 -  ACSP 10.7 - ACSA 10.6

Profile
 
Posted: 19 August 2014 09:54 PM   [ # 3 ]
Sr. Member
Avatar
RankRankRankRank
Total Posts:  537
Joined  2008-03-04

Ukratko, WineSkin služi da se verzija neke igrice/aplikacije za Windows instalira sa Wine (koji simulira Windows) u zaseban .app, tako da to posle može da se pokreće na klik kao OS X igrica/aplikacija i da bude u Docku ili Launchpadu (možeš i da staviš sličcu koju hoćeš kao ikonicu, samo je prvo potrebno da se konvertuje u .icns format… al’ ima online konvertera za to).

Post edited by: indijanac, at: 2014/08/19 22:04

 Signature 

Bill: What"s that? > Jobs: It"s an iHouse! > Bill: But it"s got no windows!? > Jobs: Exactly! Hahhahaha! 😊

Profile
 
Posted: 20 August 2014 06:03 PM   [ # 4 ]
Sr. Member
Avatar
RankRankRankRank
Total Posts:  7582
Joined  2005-04-28

Hvala na infomracijama. B)

 Signature 

ACSP 10.10 - ACSP 10.9 - ACA 10.8 Mac Management - ACSP 10.8 -  ACSP 10.7 - ACSA 10.6

Profile
 
Posted: 23 October 2014 12:39 AM   [ # 5 ]
Administrator
Avatar
RankRankRankRank
Total Posts:  3201
Joined  2005-05-07

Da oživim temu malo, pretpostavljam da ima iskusnjih, pa pre nego što se bacam na istraživanje i instalaciju, bolje da pitam da li je uopšte moguće to što sam ja zamislio 😊

Naime, windows kao i paralels mi služe na kompu samo i isključvo za jednu aplikaciju, a to je subtitle workshop.

Da pretpostavm da znate da je to program za sređivanje prevoda (srt, sub itd). E tu sad postoji caka. Taj program bi trebalo da manipuliše fajlovima koji su na Mac particiji, i što je najbitnije, subtitle workshop neće raditi posao ako se nema instaliran neki codec pack. Da li je ovako nešto bilo ko probao 😊

Dakle, instalira se i jedan i drugi u istom wraperu (ako sam ovo dobro razumeo i rekao); i oni čtaju i čuvaju fajlove na mac particiji.

Hvala 😊

 Signature 

———————————————————————————————-
MacBookPro16,1
iPhone 13Pro

Profile
 
Posted: 23 October 2014 04:48 PM   [ # 6 ]
Sr. Member
Avatar
RankRankRankRank
Total Posts:  761
Joined  2009-11-22

Ja imam SubMagic koji je Winbottle-ovan.

Pa ako vam treba javite.

 Signature 

MacBookPro5

Profile
 
Posted: 23 October 2014 09:21 PM   [ # 7 ]
Administrator
Avatar
RankRankRankRank
Total Posts:  3201
Joined  2005-05-07

Kako si instalirao kodeke i samu aplikaciju u isti taj botler, ja sam poptpuni laik za te wine zajebavancije…? Jel ti rade svi video fajlovi kad podešavaš prevod?

 Signature 

———————————————————————————————-
MacBookPro16,1
iPhone 13Pro

Profile
 
Posted: 23 October 2014 11:51 PM   [ # 8 ]
Sr. Member
Avatar
RankRankRankRank
Total Posts:  537
Joined  2008-03-04

@ cika_kosta

Ako hoćeš da installiraš dodatne programe u isti wrapper, onda desnki klik na taj wrapper, pa odaberi ‘Show Package Contents’ i unutra bi trebalo da vidiš Wineskin aplikaciju za podešavanje tog wrappera, preko koje možeš da instaliraš dodatne programe u wrapper.

Ta aplikacija već ima opciju da preuzme i instalira dodatne kodeke… samo idi na ‘Advanced’ kad je otvoriš, pa pod ‘Tools’ nađi ‘Winetricks’ dugme, zatim u pretragu tamo ukucaj ‘codecs’, klikni na trouglić pored ‘dlls’ u rezultatima i štikliraj kodeke koje hoćeš... kad označš kodeke koje hoćeš, klikni na dugme ‘Run’ da preuzme iinstalira to što si označo.

 Signature 

Bill: What"s that? > Jobs: It"s an iHouse! > Bill: But it"s got no windows!? > Jobs: Exactly! Hahhahaha! 😊

Profile
 
Posted: 24 October 2014 09:04 AM   [ # 9 ]
Administrator
Avatar
RankRankRankRank
Total Posts:  3201
Joined  2005-05-07

Probao sve to, međutim izbacuje mi neki error. Ajd neka macbee da okač negde taj paket što ima, čsto da probam 😊 Do duše, probam sve ovo na 10.10, pa možda u tom čuču grmi zec 😊

 Signature 

———————————————————————————————-
MacBookPro16,1
iPhone 13Pro

Profile
 
Posted: 24 October 2014 08:53 PM   [ # 10 ]
Sr. Member
Avatar
RankRankRankRank
Total Posts:  761
Joined  2009-11-22

http://www.mediafire.com/download/xw5bee6ir0zqxwu/SM.zip

Kad program startujete,pojavit ce vam se dodatni prozor sa nekom greskom.
Samo ga ignorisite ali NIKAKO ugasiti.Vec ga smestite negdje gdje vam nece smetati 😊 .

Programce sluzi svrsi kad trebam subtitl ubrzati ili usporiti.
Ostale radnje sa njim nisam radio.

Tako da ne odgovaram za moguce probleme ;-p

 Signature 

MacBookPro5

Profile
 
Posted: 24 October 2014 10:25 PM   [ # 11 ]
Administrator
Avatar
RankRankRankRank
Total Posts:  3201
Joined  2005-05-07

Za te svrhe ja mogu da korsitim jubler, međutim, za malo napredniju zabavu, subtitle workshop je izašao iz raja 😊

Hvala svakako 😊

Post edited by: cika_kosta, at: 2014/10/24 22:25

 Signature 

———————————————————————————————-
MacBookPro16,1
iPhone 13Pro

Profile