MacUpdate izgleda u problemima
Posted: 15 January 2015 07:37 AM
Sr. Member
Avatar
RankRankRankRank
Total Posts:  835
Joined  2008-12-28

Znam da je Tosa lepo ranije saradjivao sa njima i da nema na netu losih vesti, ali ja imam ozbiljnih problema da vidim kintu za promocije koje smo radili prosle godine, za dva moja programa.

Igramo se gluvih telefona i zmurke evo vec dva meseca. Svaka varijanta za naplatu ili nije bila moguca ili nije uspela, ukljucujuci to da je Joel Mueller (vlasnik MU) licno sa svoje kartice probao da prebaci $1K i da mu je banka na moje oci odbila transakciju jer nema vise na kartici. Sto sve ukazuje da ili sam ja zrtva neverovatnih okolnosti ili ce uskoro ceo net brujati o ovome jer ne verujem da samo mene mlate.

Uglavnom bitka jos traje, sve trikove koje bi Srpska firma uradila da ne plati su ovi vec probali. Ako se izvuku super, ako ne ovde ste prvo culi. Javicu naravno ako uspem da uteram dug.

Profile
 
Posted: 15 January 2015 09:35 AM   [ # 1 ]
Sr. Member
Avatar
RankRankRankRank
Total Posts:  7582
Joined  2005-04-28

Držimo fige da nalatiš, a sad me ne čudi što i Mario ima problema kada ih kontaktira u vezi sa onom sićom koju kao daju ako neko nešto kupi došavši sa našim kodom u linku.

 Signature 

ACSP 10.10 - ACSP 10.9 - ACA 10.8 Mac Management - ACSP 10.8 -  ACSP 10.7 - ACSA 10.6

Profile
 
Posted: 15 January 2015 10:20 AM   [ # 2 ]
Sr. Member
Avatar
RankRankRankRank
Total Posts:  835
Joined  2008-12-28

Hvala. Ne bih voleo da bude tako ali su male sanse da sam sve pogresno shvatio.

Prvo su izuzetno agresivno probali da trampe celu zaradu za reklame na MU, cim su se promocije zavrsile, samo ja nisam kapirao otkud tolika agresija. Onda smo se igrali zmurke, nikako da mi odgovore, skoro dva meseca. Poslednjih nedelju dana se kao bave placanjem ali vidim sve znake da se samo prave, jer svaki pokusaj ili plain ne uspeva ili ispadnje neki problem (za sada probali tri varijante). Jedini razlog sto se sad kao trude je sto sam ozbiljno zapretio da cu celu prepisku objaviti na netu i informisati sve koje znam u industriji.

Ako sam bar pola shvatio ispravno sledi veliki udarac za industriju, ako MU pukne sta onda ostaje za prodaju van App Storea? Meni je to daleko veci problem od samih para.

Od mojih promocija je proslo skoro tacno 90 dana, sto znaci da je od tada bilo jos 90 promocija koje ne verujem da su platili, cak i ako je pucanje pocelo sa mojim programima. Sto ce reci ako ja ne objavim neko drugi hoce sigurno i to uskoro.

Profile
 
Posted: 15 January 2015 04:54 PM   [ # 3 ]
Sr. Member
Avatar
RankRankRankRank
Total Posts:  2279
Joined  2010-04-06

samo ti odmah kreni na Reddit i videces koliko ce se jos ljudi javiti, pa kreni sa pretnjama class-action itd…moj savet je uvek prvo digni galamu, pa budi fin i izvinjavaj se , bolje nego obrnuto 😊

 Signature 

 http://www.idoktor.biz Servis i prodaja Apple uredjaja u Novom Sadu 

Profile
 
Posted: 15 January 2015 07:28 PM   [ # 4 ]
Sr. Member
Avatar
RankRankRankRank
Total Posts:  835
Joined  2008-12-28

Ili da prvo naplatim jer me slava ne zanima ni najmanje a neko drugi nek dize galamu? 😊

Profile
 
Posted: 21 January 2015 06:30 PM   [ # 5 ]
Sr. Member
Avatar
RankRankRankRank
Total Posts:  835
Joined  2008-12-28

Izgleda da se izborismo. Iskustvo ne bih pozeleo ni neprijatelju. Smem da se kladim, da mi ne bese iskustva sa raznim domacim gubitasima, nista ne bih uspeo da uradim.

Manje vise novci, nego sta ostaje za prodaju osim MacUpdate, posto ja sa njima vise necu imati posla?

Profile
 
Posted: 22 January 2015 12:15 AM   [ # 6 ]
Sr. Member
Avatar
RankRankRankRank
Total Posts:  7582
Joined  2005-04-28

Jel’ Kagi još funkcioniše?

 Signature 

ACSP 10.10 - ACSP 10.9 - ACA 10.8 Mac Management - ACSP 10.8 -  ACSP 10.7 - ACSA 10.6

Profile
 
Posted: 22 January 2015 09:46 AM   [ # 7 ]
Sr. Member
Avatar
RankRankRankRank
Total Posts:  835
Joined  2008-12-28

Kagi sam napustio odavno, ima par godina, opet zbog losih znakova. A opet znam da ga Tosa i danas koristi tako da je undecided.

Na Kagiju sam dugo imao nulu. Onda neki user greskom kupi nepostojeci program za $25 tamo. Posto naravno ne mogu da isporucim program koji nemam on trazi refund. Ja posaljem Kagiju support ticket na koji ne odgovore pa onda jos cetiri na koje ne odgovore. Onda user bude primoran da trazi paypal refund zato sto je tako platio. Uspe da skine uplatu. Onda Kagi par meseci na stanju drzi -$25 umesto $0 posle refunda, i dalje ne odgovara ni na jedan support ticket. Onda odjednom stanje promeni na +$25, bez ikakvih uplata. Posle par meseci posalju zeleni cek na $25, koji sada drzim uramljen na zidu—ne pada mi na pamet da bilo sta cackam sa njima. Sad vidim da je stanje opet $25, cist bug jer ja nemam proizvoda tamo.

Uglavnom sve se desavalo pre godinu ipo, sve ukazuje na los softver na njihovoj strani a neodgovaranje na support tickete nije dobar znak.

Od payment procesora su ostali da valjaju fastspring i paddle. Naravno ovo su samo payment procesori, MU je market place kome nemam zamenu.

Profile
 
Posted: 22 January 2015 11:39 AM   [ # 8 ]
Member
RankRankRank
Total Posts:  61
Joined  2006-12-06

Ja koristim fastspring.com, nisam imao problema do sad, doduse nije bilo mnogo uplata ali ima real-time pracenje i uplacuju u roku. Mislim da moze max. 2x mesecno, ja koristim 1x mesecno, uplate direktno na racun.

Post edited by: malimravbg, at: 2015/01/22 11:39

Post edited by: malimravbg, at: 2015/01/22 11:40

 Signature 

http://www.tagtaxa.com

Profile
 
‹‹ Srećna Nova godina!      pickbox.tv ››