iCloud restoring problem (od 4s 7.1 na 5s 8.2/8.3)
Posted: 09 April 2015 08:58 PM
Newbie
Rank
Total Posts:  10
Joined  2015-04-01

1) iCloud Restore

Dok sam aktivirao moj novi iPhone 5s odabrao sam da povratim informacija sa icloud backup koji sam napravio pre da prestanem da koristim moj stari iPhone 4s koji je furao iOS 7.1
Sav backup je bio uredu sem sto nije vratilo sve moje slike, vratilo je oko 50 a bilo je mnogo vise, i one slike koji su bili vraceni nisu bilo po redosledu namesteni (po DATU) nego su bili izmesani, a u My Photo Stream su 12 slika.
*I U CAMERA ROLL I U MY PHOTO STREAM IMALO JE ISTI BROJ SLIKA*
Takodje vratili su se i neke slike koji sam obrisao PRE DA NAPRAVIM POSLEDNI BACKUP na moji iPhone 4s.
Ukoliko uslikam nesto i ako imam dovoljno srecu slika dodace se i u My Photo Stream, ali ne uvek. Ukoliko obrisem sliku preko My Photo Stream onda ista ta slika se obrise i u Camera Roll, i obrunuto.

2) iCloud Photo library
Ovde imam neke slike koje uopste nisam sacuvao za posledni backup, nego sam ih obrisao, pa kada sam ovo ukljucio oni su se dodali tu. Nakon par minuta ugasim ovu opciju i oni su i dalje tu ali ja ih mogu obrisati, jer nmg da kliknem na ona kanta (http://prntscr.com/6rpcpn)

3) Kalendar
Kad napravim neki EVENT, podesim ga primer da bude danas, da se povalja GODISNO i da traje CELI DAN (All-day) i kad spustim ono TOP MENU event se ne pokazuje, nego kod Calendar pise No Events.

4) Hotspot
Zasto nemam Hotspot opciju?
Ukoliko ja podesim telefon da bude kao nov (pri aktivaciju ako idem na Set up New phone) onda imam Hotspot opciju, a ovako kad imam vraceno backup onda nemam.

5) Kada idem u Settings->iCloud->Storage->Manage Storage->iPhone 5s(This iPhone) gledam jednu igricu koju sam obrisao NAKON STO JE ZAVRSIO BACUP. Koliko znam obrisane aplikacije ne treba da budu ovde.

6) Podcast App
Jer naravno na 4s sam koristio ovu aplikaciju i sada kada zavrsi backup, vrati one 50tak slike, vrati sve aplikacije, Podcast aplikacija je jos onako SIVA, i nemogu da je ukljucim, koliko god klikao ja na nju ona ne reaguje, DOK NE RESTARTUJEM TELEFON, I ONDA JE U REDU.


Dopisivao sam se na Apple Live Chatu i rekli su mi da moram da pozovem na fonu, pa sam pozvao preko skajpu ali su mi rekli da ih moram zvati u Hrvatsku… Zato ljudi ukoliko neko zna kako da resim ovaj problem neka pomaze, da ne trosim toliko kredita, jer sam iz Makedonija.

Post edited by: strela019, at: 2015/04/09 21:01

Post edited by: strela019, at: 2015/04/09 21:02

Profile
 
Posted: 09 April 2015 10:39 PM   [ # 1 ]
Administrator
Avatar
RankRankRankRank
Total Posts:  3201
Joined  2005-05-07

Ako se snalaziš sa engleskim, pozivi irsku ili uk, besplatan broj možeš da zoveš preko skajpa iAko nemaš kredita 😊

 Signature 

———————————————————————————————-
MacBookPro16,1
iPhone 13Pro

Profile
 
Posted: 09 April 2015 10:46 PM   [ # 2 ]
Newbie
Rank
Total Posts:  10
Joined  2015-04-01

kao sto sam reko, pozvao sam ih na ovaj broj preko skajp 1-800-MY-APPLE ... ovo je najverojatnije u US, i rekli su mi da oni imaju nadleznosti samo za telefone koje se nalaze u US i Kanadu, nazalost trenutno nisam u kanadi tako da moram da zovem u Hrvatska 😊

ps. evo kako sam nasao broj 😊 http://prntscr.com/6rr5li

Profile
 
Posted: 14 April 2015 11:02 AM   [ # 3 ]
Sr. Member
Avatar
RankRankRankRank
Total Posts:  2279
Joined  2010-04-06

iCloud Restore

Photo stream se cuva na icloudu - do 30 dana, Camera roll je ono sto imas na telefonu.

4) Hotspot
Zasto nemam Hotspot opciju?

Podesi parametre za CEllular data i treba da se pojavi Personal Hotspot

5) Kada idem u Settings->iCloud->Storage->Manage Storage->iPhone 5s(This iPhone)
Sam si napisao, nakon sto si uradio backup, obrisao si igricu, ako si vratio backup vracena je i igrica

Moj savet, ponovo resetuj telefon - ERASE ALL CONTENT AND SETTINGS i onda prilikom aktivacije podesi parametre za backup i izaberi odgovarajuci backup sa icloud-a

Post edited by: idoktor, at: 2015/04/14 11:03

 Signature 

 http://www.idoktor.biz Servis i prodaja Apple uredjaja u Novom Sadu 

Profile
 
Posted: 20 April 2015 09:28 PM   [ # 4 ]
Newbie
Rank
Total Posts:  10
Joined  2015-04-01

sto se tice tvoj savet to su mi rekli i od apple care kad sam pricao sa njim preko skajpa, ali opet isto ali u svakom slucajo hvala

e sad, podesio sam fon samo da koristi moj apple/icloud id i to je to, samo calendar i kontakte su se vratili nisam imao nista, e sad:

1) sto imam jos Camera Roll, kad na 8.3 iOS treba da bude Recenty Added? jer tako sam procitao na apple sajtu a i tako je kod ortaku
2) Kad obrisem neku sliku obrise se i sa My Photo Stream, wtf?

3) Sta je ustvari my photo stream? ako koristim isti apple id na ajfonu i na tabletu dali to znaci da sve sto uslikam sa fonu mogu da vidim u My Photo stream na tabletu ili na bilo koji apple proizvod, i obrnuto?
Dali taj folder prilikom vracanje backup-a treba da ima one slike koji su bili na backup-u ili kako?

4) iCloud Photo Stream jeste da cuva slike do 30dana (valjda ukoliko je ugasen iC PS) ali i kad je upaljen ja nmg da kliknem na ona ikoncica za brisenje, jer ocigledno moguca je ta opcija cim stoji tamo.

Profile
 
Posted: 21 April 2015 09:46 PM   [ # 5 ]
Sr. Member
Avatar
RankRankRankRank
Total Posts:  761
Joined  2009-11-22

strela019 wrote:

4) iCloud Photo Stream jeste da cuva slike do 30dana

Za ovo prvi put cujem…imam fotke jos od augusta prosle godine.
Ostatak recenice te uopste nisam razumio?!

 Signature 

MacBookPro5

Profile