Zemlja Srbija
Posted: 22 October 2015 09:11 PM
Newbie
Rank
Total Posts:  5
Joined  2013-11-23

Danas sam doživeo veliko razočaranje ko sve prodaje Apple u Srbiji.Preko PC Practic
čji je vlasnik Alti juče sam naručo mini 4(demo model).G-đa iz Altika mi je rekla da ga ima na stanju i da je isporuka 2 radna dana(jedini razlog izbora je bio jer sam mogao da platim kombinacijom kesa i čekova).Juče popodne vidim da ga mini 4 nema vise u ponudi taj model po toj ceni već su ubacili novi mini 4 po dosta višoj ceni. Danas me dotična gospođa zove da me obavesti da mi šalju danas i sutra je kod mene. Super, kad ne leži vraže,posle sat vremena ponovo dobijam poziv da ipak ima problema sa navedenim mini 4, navodno je magacioner primetio da je ekran naprso i da dobavljač ne može da nađe drugi pa mi nudi modele po novoj ceni.Ako je nov uređaj kako je moguće videti ostecenje jer je vakum pakovanje.Posle mog odustajanja i njenog predloga za drugi Ipad taj isti mini 4 su ponovo postavili na njihovim zvanicnim sajtovima(win win,pc practic i emmi).Tako da smo mi hiljadama godina daleko od nekih normalnih zemalja.

Profile
 
Posted: 22 October 2015 11:01 PM   [ # 1 ]
Administrator
Avatar
RankRankRankRank
Total Posts:  3201
Joined  2005-05-07

Mislim da si malo pobrkao lončće, nisam sigurn da iko prodaje iPad mini 4 demo. Naročto po nižoj ceni. To je model koji je izašao pre par nedelja. Pre će biti mini 2 ili mini 3.

Drugo, te prodavce treba izbegavati maksimalno osim u slučaju da na licu nesta preuzmeš uredjaj i da se uveriš da folija nije skidana sa kutije i da cena opravdava kupio inu kod ne-resellera.

 Signature 

———————————————————————————————-
MacBookPro16,1
iPhone 13Pro

Profile
 
Posted: 23 October 2015 07:01 AM   [ # 2 ]
Newbie
Rank
Total Posts:  5
Joined  2013-11-23

I meni je bilo čudno. Valjda sam za ovih deset god koliko koristim apple-ove uređaje nešto o njima i naučo.Evo i linka:http://pcpractic.rs/proizvodi/ipad/64691-apple-apple-ipad-mini-4-wi-fi-16gb-space-gray-3a333hca

Profile
 
Posted: 23 October 2015 11:59 PM   [ # 3 ]
Sr. Member
Avatar
RankRankRankRank
Total Posts:  2279
Joined  2010-04-06

ako pise da je demo, onda ne mozes ocekivati da je vakum pakovanje, te price ‘napukao ekran’ itd, moze samo neko neozbiljan da plasira, ne mozes kupiti ispod 400eur taj uredjaj, osim ako ne odes preko i u povratku vratis porez i prosvercujes uredjaj, ali opet imas troskove puta i rizik od carine, kao i eventualni povratak po porez ili manju isplatu u nasoj banci. Sve u svemu , stara americka kaze’ when something is too good to be true, its not true’

 Signature 

 http://www.idoktor.biz Servis i prodaja Apple uredjaja u Novom Sadu 

Profile
 
Posted: 24 October 2015 12:38 AM   [ # 4 ]
Administrator
Avatar
RankRankRankRank
Total Posts:  3201
Joined  2005-05-07

iStyle je ranije (sada ne znam ali ne verujem da se išta promenilo) prodavao fabrički zapakovane demo uređaje. Dakle, ne demo koji je bio izložen, već poručen od Apple-a kao DEMO uređaj što jasno na kutiji piše.

Ne znam o kojoj se ceni radi, ali je sigurno neki nesporazum jer u firmama poput pc practica garantujem da 97% zaposlenih ne razlikuje iPad mini 4 od iPad mini 3 a možda čak i od iPad mini 2. Ko zna šta je tebi trebalo da se pošalje 😊

Tako da je još i dobro što je tako ispalo, ćuti i strpi se, skupi pare pa pogledaj i ovde oglase, ima ljudi koji prodaju zaista vakuum pakovanja svih apple proizvoda ako nećeš da daješ punu kintu.

 Signature 

———————————————————————————————-
MacBookPro16,1
iPhone 13Pro

Profile
 
Posted: 24 October 2015 08:02 PM   [ # 5 ]
Newbie
Rank
Total Posts:  5
Joined  2013-11-23

Nije ni pisalo da je demo,nego sam po br modela koji su stavili video da je demo.Znajući da mi brkamo lončće šta je novo a šta je neodpakovano i nekorišćeno,pitao sam da li je uređaj neodpakovan,našta sam dobio potvrdan odgovor.Kazem ok,uzeli su možda više komada pa nisu sve stavili radi prezentacija.Uređaj je bio 400€.Kod njih mi je odgovaralo da kupim uređaj jer je mogla kombinacija keša i 3 čeka.Očgledno je da takve firme ne razlikuju kravu od traktora.Nisam ni očekivao da bude mini 4 jeftiniji,jer van USA $ prelazi u €.Onda su sa novom cenom bili za 50€ skuplji od istyle.Uzeću mini 4 u istyle kod nas ili u istyle sofia ili kod proverenih ljudi koji se time bave za neku pristojnu cenu.Svrha ovog mog posta je bila da ljudi u velikom luku izbegavaju prodavce koji nemaju pojma ni o čemu,meni nije jasno kako dobiju zeleno svetlo da nešto prodaju a da ne prođu pre toga neku obuku za stvari koje prodaju.

Profile