Fora u iTunes-u - kako grupisati kompilaciju
Posted: 20 November 2006 06:47 PM
Sr. Member
Avatar
RankRankRankRank
Total Posts:  4275
Joined  2006-09-18

Posle one nezgode kada sam 7000 mp3 fajlova poslao u Trash, polako se navikavam na iTunes konsolidaciju muzicke biblioteke i svidja mi se 😊

Na netu sam nasao za sta konkretno sluzi ono Album artist..ali mi opet tu nesto nije jasno.

Imam izvodjaca X, koji ima ceo album Y, ali na poslednjoj stvari na tom albumu svira on sa nekim Z, tako da se pesma zove X & Z - Track 15.

Koja je prednost ako u Album artist upisem onda ime pevaca X za taj ceo album Y (koji i jeste u stvari njegov album)?

Naime, imam sountrack iz South Park filma, gde svaku pesmu izvode drugi likovi, pa sam sinoc video da je svaki ‘izvodjac’ dobio svoj folder u biblioteci, sto mi je malo bzvz, jer je to jedina pesma koju cu ikad imati od Big Gay Ala ili od Cartmana 😊 Onda sam se setio da u Album Artist upisem South Park, ocekujuci da ce iTunes povuci sve pesme iz foldera imenovanih po ‘pevacima’ u jedan novi koji ce se zvati South Park, ali se to nije desilo. Zbog toga sad sumnjam da sam razumeo filozofiju koja se krije iza Album Artist polja 😊

Profile
 
Posted: 20 November 2006 07:20 PM   [ # 1 ]
Sr. Member
Avatar
RankRankRankRank
Total Posts:  1910
Joined  2005-09-24

mozda ce da ubace neki smart folder u celu koncepciju.

ipak, ja zato volim rucno a daovo sluzi samo za pustanje

Roy Orbison je sve u jednom folderu, a Tom Petty u drugom, ako hocu da ih slusam zajedno ja ih ubacim u posebnu listu, u samom iTunes-u, naravno i tako ti fajlovi ostanu gde jesu a muziku slusas po izboru.

 Signature 

Mac Pro 5

Profile
 
Posted: 20 November 2006 11:08 PM   [ # 2 ]
Sr. Member
Avatar
RankRankRankRank
Total Posts:  2341
Joined  2005-04-28

Ghadafi te nije razumeo… ali ja ‘dobro’ jesam, naime imam isti problem.
iTunes library se bazira na sortiranju artist i album folder (pod folder) što znač da uvek artist-a (u ma kom albumu da je) stavlja u poseban folder,...

što meni ne smeta, ali mi za album cover (sliku albuma) stavlja svakog pojedinačno, što mi trenutno smeta.

Ako za Artist (Get Info na pesmu) staviš X, ime albuma Y a u album artist tog ‘problematičnog’ Z… biće ti album grupisan u library ali će ti slike albuma biti posebne za svaku pesmu, što sam ja opet rešio tako što sam Z stavio u Comments (najbitnije da ga Search vidi).

 Signature 

🍎 Дарко Селаковић

Profile
 
Posted: 20 November 2006 11:14 PM   [ # 3 ]
Sr. Member
Avatar
RankRankRankRank
Total Posts:  2341
Joined  2005-04-28

evo ga… problem:

rešenje:


http://docs.info.apple.com/article.html?artnum=304389

 Signature 

🍎 Дарко Селаковић

Profile