Linotype FontExplorer X
Posted: 22 December 2005 11:00 PM
Sr. Member
Avatar
RankRankRankRank
Total Posts:  1306
Joined  2005-10-14

‘FontExplorer X sets a new standard for font management software. After several relatively sad years for all font users who were looking for a professional font manager, Linotype is pleased to fill the gap with the new FontExplorer X. Font management has never been so simple, and font sorting, font shopping and font discovery are now more fun than ever. FontExplorer X gives computer users all the font functions they could need, and lets them decide how deeply they wish to dive into various font themes.’

http://www.linotype.com/fontexplorerX

 Signature 

\"The defining characteristic of Windows users is that they have an incredible ability to put up with any crap that is shoved in front of them.\"

http://www.mpeg2works.com/bannercb.jpg

Profile
 
Posted: 23 December 2005 09:54 AM   [ # 1 ]
Sr. Member
Avatar
RankRankRankRank
Total Posts:  239
Joined  2005-10-31

Ohoho B) Da vidimo…

Profile
 
Posted: 23 December 2005 06:49 PM   [ # 2 ]
Sr. Member
Avatar
RankRankRankRank
Total Posts:  7582
Joined  2005-04-28

Evo ga i link na VersionTrackeru: http://www.versiontracker.com/dyn/moreinfo/macosx/27903.

Kada sam video Tošinu poruku pomislih da mi je ovo nešto poznato i upravo tako, vidim na VersionTrackeru da je prva beta bila još u septembru.

 Signature 

ACSP 10.10 - ACSP 10.9 - ACA 10.8 Mac Management - ACSP 10.8 -  ACSP 10.7 - ACSA 10.6

Profile
 
Posted: 24 December 2005 02:55 AM   [ # 3 ]
Sr. Member
Avatar
RankRankRankRank
Total Posts:  1306
Joined  2005-10-14

Jeste, pojavila se u septembru…S obzirom da ja checkiram VT i MacUpdate 3-4 puta dnevno /zbog mojih listinga/ pomislih da bi bilo lepo da obavestim DTP strucnjake da se pojavila nova verzija…Vidim da ga svi hvale, pa ko velim dobra je vest..😊

 Signature 

\"The defining characteristic of Windows users is that they have an incredible ability to put up with any crap that is shoved in front of them.\"

http://www.mpeg2works.com/bannercb.jpg

Profile
 
Posted: 15 March 2006 04:55 PM   [ # 4 ]
Sr. Member
Avatar
RankRankRankRank
Total Posts:  7582
Joined  2005-04-28

Izašla je finalna verzija, pročtajte našu vest, a tamo je i link za download. Da, softver je besplatan.

 Signature 

ACSP 10.10 - ACSP 10.9 - ACA 10.8 Mac Management - ACSP 10.8 -  ACSP 10.7 - ACSA 10.6

Profile
 
Posted: 10 August 2006 11:51 AM   [ # 5 ]
Sr. Member
Avatar
RankRankRankRank
Total Posts:  7582
Joined  2005-04-28

Izašla verzija 1.1.

 Signature 

ACSP 10.10 - ACSP 10.9 - ACA 10.8 Mac Management - ACSP 10.8 -  ACSP 10.7 - ACSA 10.6

Profile
 
Posted: 25 November 2006 02:15 PM   [ # 6 ]
Sr. Member
Avatar
RankRankRankRank
Total Posts:  239
Joined  2005-10-31

Pošto sam ukoren što me nema na ovom Forumu, evo i ovde malog prikaza B)

Za početak, po instalaciji i pokretanju se nude dve opcije - da se fontovi iskopiraju ili pomere sa svojih originalnih fizičkih lokacija u FontExplorer folder. Pohvalno, daje apsolutnu kontrolu nad procesom.

Interfejs i organizacija podsećaju na iTunes; u sidebaru ima set Library (gde su smešteni svi fontovi ikad pipnuti); te se po importu automatski stvaraju setovi User, Computer, System, čak i automatski generisani Adobe fonts, gde se ovi smeštaju. Naravno, nudi se opcija aktivacije pri importu, i upozorava se na moguće posledice njenog intenzivnog korišćenja 😛, a moguće je i uključti warning u slučajevima aktivacije/deaktivacije određenog broja fontova.

Aophodni™ sistemski fontovi su apsolutno zaštićeni, i ne mogu se dirati, ali stoje u pregledniku sve vreme. Lepo.

Organizovanje setova i rad sa njima su maksimalno uprošćeni - setovi se mogu menjati na živo, praviti novi od selekcije, premeštati fontovi iz seta u set, radi najprostiji drag and drop iz Findera, itd. Još jedna lepa stvar je ta da za svaki importovani font (bio on aktiviran ili ne) postoji preview u dnu prozora aplikacije (doduše prilično mali, nisam provalio do sad da se može menjati, ali svejedno je vrlo korisno). Dakle, možete importovati svih svojih više desetina hiljada fontova, i imate sve na jednom mestu. Nudi se opcija (podrazumevano uključena) organizacije po familijama, kao i detaljan info za svaki font.

Dalje, postoje Smart Sets, koji fukcionišu standardno kao u OS X (zadaju se određena pravila koji fontovi se automatski smeštaju u njega); čšćenje i optimizacija font cachea direktno iz aplikacije, kao i mogućnost direktnog eksporta fonta u zip, dmg ili običan font file.

Najbolje od svega - automatska aktivacija fontova, koja fukcioniše na dva načna (da se neko ne zbuni): na sistemskom nivou i preko plugin managera. Plugin manager (tj. pluginovi) su dostupni samo za neke aplikacije (CS i CS2 paket i Quark 6.5/7); instaliraju se u folder aplikacija i automatski aktiviraju fontove koji nedostaju kada se otvore dokumenti koji ih originalno sadrže, ili ih traže ako ih nema na sistemu. Sistemska varijanta podrazumeva da to rade i Preview, Safari, čak i Word (od stvari koje sam ja isprobao); aktivira se posebno u preferencama i sadrži aplikacije i pravila koja je moguće definisati. S tim što sam ja to naknadno isključo, pošto ima neprijatnu osobinu da, ako ne nađe originalni, traži nadalje slične fontove, što se može otegnuti u beskonačnost. Istražiću nadalje tu opciju.

Konačno, tu je i odlična opcija Detect Fonts in Documents, kojom se skeniraju željeni dokumenti (za sada isključvo rtf, rtfd, pdf, eps, svg, svgz, pages, key i indd (CS2)); i proverava koji su fontovi prisutni u njima.

Sve u svemu, ja sam vrlo zadovoljan programom, koji ima opcije po kojima se može meriti sa komercijalnim produktima, i moj je definitivni izbor za sada. Izveštavam dalje kako budem provaljivao, a do tada sve preporuke, pogotovo za one koji se bave poslom sličnim mome, u kome treba non stop imati kontrolu nad velikim brojem fontova.

Profile
 
Posted: 25 November 2006 05:26 PM   [ # 7 ]
Sr. Member
Avatar
RankRankRankRank
Total Posts:  1786
Joined  2005-05-08

henrik wrote:

Aophodni™

He, he, he, Larsone, Larsone… :]

 Signature 

10 HOME
20 SWEET
30 GO TO 10

Profile
 
Posted: 26 November 2006 01:17 AM   [ # 8 ]
Sr. Member
Avatar
RankRankRankRank
Total Posts:  7582
Joined  2005-04-28

DS_Store wrote:

henrik wrote:

Aophodni™

He, he, he, Larsone, Larsone… :]

Jel smo se lepo dogovorili da ne pominjemo ONAJ forum i ONAJ sajt_ B)

 Signature 

ACSP 10.10 - ACSP 10.9 - ACA 10.8 Mac Management - ACSP 10.8 -  ACSP 10.7 - ACSA 10.6

Profile
 
Posted: 26 November 2006 07:39 AM   [ # 9 ]
Sr. Member
Avatar
RankRankRankRank
Total Posts:  1786
Joined  2005-05-08

He he, pa ja to da napumpam broj odgovora 😊

Šalim se, svaka čast na ovolikom prikazu, i ovde i na [es]. U vezi FontExplorera stvarno je odličan a neverovatno deluje čnjenica da je besplatan! Probao sam da pravim kolekcije u FontBooku pa da ih uključujem i isklučujem po potrebi ali mi onda ATSServer pravi rusvaj sa procesorom. Sa FontExplorerX nemam tih problema!

Jedna jedina sitnica koju bih menjao, a i to je više zakeranje, je da se pri importu fontovi ne pakuju ni u kakve direktorijume, ali to i nije ništa strašno.

 Signature 

10 HOME
20 SWEET
30 GO TO 10

Profile
 
Posted: 09 July 2007 05:53 PM   [ # 10 ]
Sr. Member
Avatar
RankRankRankRank
Total Posts:  7582
Joined  2005-04-28

Izašla verzija 1.2. http://www.versiontracker.com/dyn/moreinfo/macosx/27903

 Signature 

ACSP 10.10 - ACSP 10.9 - ACA 10.8 Mac Management - ACSP 10.8 -  ACSP 10.7 - ACSA 10.6

Profile
 
Posted: 11 July 2007 05:07 AM   [ # 11 ]
Sr. Member
Avatar
RankRankRankRank
Total Posts:  1786
Joined  2005-05-08

E ulepša mi grozan dan 😛 Eve ti karma od mene B)

 Signature 

10 HOME
20 SWEET
30 GO TO 10

Profile
 
Posted: 11 July 2007 12:14 PM   [ # 12 ]
Sr. Member
Avatar
RankRankRankRank
Total Posts:  7582
Joined  2005-04-28

Hvala, hvala.

Nego odmah juče postaviše verziju 1.2.1.

 Signature 

ACSP 10.10 - ACSP 10.9 - ACA 10.8 Mac Management - ACSP 10.8 -  ACSP 10.7 - ACSA 10.6

Profile