ing pro
Posted: 24 January 2007 10:27 PM
Sr. Member
Avatar
RankRankRankRank
Total Posts:  1910
Joined  2005-09-24

E, sad,  prvo da zamolim da mi se ne smejete ako postavim neko glupo pitanje jer o bazama podataka znam koliko i o ekonomskom stanju Oklahome.
Postoji jedna stvar koju bi moja suprugica volela da ima na svom iMac-u, a nema je, a to je mogucnost da pregleda zakone, koji se redovno azuriraju a radnici ljudi u SUD-u i Tuzilastvu ih otvaraju u nekom programu IngPro. E sad, ja znam da netje slonce u lonce pa ne bih ovo ni pitao dami zena nije rekla da se u tom programu nista ne ‘radi’ vec se samo pregledaju podaci. Tako je meni palo na pamet, evo ga sad glupo pitanje, da li bi se ti podaci, ako bi ih dobio u izvornom obliku ili vec nekako mogli otvoriti u File Makeru ili u necemu?

 Signature 

Mac Pro 5

Profile
 
Posted: 25 January 2007 04:20 PM   [ # 1 ]
Sr. Member
Avatar
RankRankRankRank
Total Posts:  7582
Joined  2005-04-28

Kratak odgovor: ne.

Sve i da ti ih daju u izvornom obliku, a neće jer im je to izvanredan biznis, teško da to možeš da otvoriš bez poznavanja strukture baze.

A teško da će i oni da naprave Mac verziju usled izbora alata u kojem su razivili aplikaciju, a to lič na Visual Basic ili tako nešto.

 Signature 

ACSP 10.10 - ACSP 10.9 - ACA 10.8 Mac Management - ACSP 10.8 -  ACSP 10.7 - ACSA 10.6

Profile
 
Posted: 25 January 2007 05:58 PM   [ # 2 ]
Sr. Member
Avatar
RankRankRankRank
Total Posts:  1910
Joined  2005-09-24

to sam i mislio. Hvala, u svakom slucaju.

 Signature 

Mac Pro 5

Profile
 
Posted: 31 January 2007 07:49 PM   [ # 3 ]
Newbie
Rank
Total Posts:  23
Joined  2006-08-05

Pitanje za Andreja : sta podrazumevas pod izvornim oblikom ?

Ako na neki nacin mozes dobiti podatke u TAB ili CSV (ili nekom slicnom formatu) onda verovatnoca da te podatke uvezes u Filemaker (ili neku drugu bazu) postaje respektabilno visoka. Dakle, raspitaj se prvo da li ikako mozes te podatke da dobijes u digitalnom obliku i ako mozes u kom. Ako je njihov odgovor zadovoljavajuci, onda mozemo da pricamo kako to uraditi.

Pozdrav

Profile
 
Posted: 31 January 2007 08:57 PM   [ # 4 ]
Sr. Member
Avatar
RankRankRankRank
Total Posts:  1910
Joined  2005-09-24

pa ne znam sta podrazumevam, valjda to sto kazes. Nekako imam osecaj da je sa bazama slicno kao i sa recimo InDesign dokumentima: ako dobijem PS ne mogu mu maltene nista, osim da ga osvetlim, a ako uzmem Package folder sa sve linkovima, fontovima i ostalo, mogu ga napakovati i u Quarku. Eto, otprilike tako nesto sam kontao…

Reci cu zeni da se raspita sa informaticarima u Tuzilastvu sta mozemo da dobijemo pa su javiti.
Hvala!

Post edited by: Andrej, at: 2007/01/31 20:59

 Signature 

Mac Pro 5

Profile
 
Posted: 01 February 2007 10:13 AM   [ # 5 ]
Sr. Member
Avatar
RankRankRankRank
Total Posts:  7582
Joined  2005-04-28

Andrej wrote:

Reci cu zeni da se raspita sa informaticarima u Tuzilastvu sta mozemo da dobijemo pa su javiti.
Hvala!

Teško da će išta saznati jer proizvođač softvera to sigurno ne dozvoljava. Pri tome je više reč o document management sistemu nego klasičnoj bazi podataka, sve i da dobiješ sve tabele u eksportovanom obliku, teško da se može nešto smisleno uraditi sa njima osim da ih koristiš kao flat bazu svaku tabelu ponaosob.

 Signature 

ACSP 10.10 - ACSP 10.9 - ACA 10.8 Mac Management - ACSP 10.8 -  ACSP 10.7 - ACSA 10.6

Profile
 
Posted: 02 February 2007 02:18 AM   [ # 6 ]
Newbie
Rank
Total Posts:  23
Joined  2006-08-05

evo ja googl-ah mali i nadjoh ovo na sajtu te firme :

??? ????????? ? ?????? ?? ????????????? ? ?????? HTML ??? ??? XML ????????? ???? ?? ?? ???????????? ????????? ?? ?????????? ????? ?? ???? ?????????? ???????????? ???? ?????????? ??? ‘state of the art’ ???????????

Dakle, ako uspes da ih dobijes u XML-u, onda uz malu pomoc XSLT, moguce je podatke uvuci u neku od baza - Filemaker na primer.

Profile
 
Posted: 02 February 2007 02:25 AM   [ # 7 ]
Newbie
Rank
Total Posts:  23
Joined  2006-08-05

ne znam sta se dogadja sa prikazom moje poruke, ali izgleda da cirilica nije najbolje prihvacena. Sta god, momci iz te firme kazu da su svi dokumenti u tom softverskom paketu u HTML ili XML formatu. Tu se nadovezuje moja poslednja recenica o XML i XSLT. Evo ti URL pa vidi sta autori kazu :
http://www.ingpro.co.yu/paket.htm

Profile
 
Posted: 02 February 2007 10:45 AM   [ # 8 ]
Sr. Member
Avatar
RankRankRankRank
Total Posts:  7582
Joined  2005-04-28

slober wrote:

ne znam sta se dogadja sa prikazom moje poruke, ali izgleda da cirilica nije najbolje prihvacena. Sta god, momci iz te firme kazu da su svi dokumenti u tom softverskom paketu u HTML ili XML formatu. Tu se nadovezuje moja poslednja recenica o XML i XSLT. Evo ti URL pa vidi sta autori kazu :
http://www.ingpro.co.yu/paket.htm

Na žalost, Simpleboard ima problema sa ćirilicom ili ih ima Safari, jedno od ta dva je problem.

Što se XML-a i HTML-a tiče, piše da su dokumenti u jednom od ova dva formata, dakle tekstovi zakona i propisa i oni modeli ugovora i obrazaca, a ne baza podataka u kojoj su oni indeksirani i koja se pretražuje. Imao sam prilike da delim kancelariju godinu dana sa advokatima koji koriste upravo Ingpro, ono izgleda kao da je rađeno u VisualBasicu, a šta koriste kao bazu ne znam.

 Signature 

ACSP 10.10 - ACSP 10.9 - ACA 10.8 Mac Management - ACSP 10.8 -  ACSP 10.7 - ACSA 10.6

Profile
 
Posted: 02 February 2007 08:12 PM   [ # 9 ]
Sr. Member
Avatar
RankRankRankRank
Total Posts:  1910
Joined  2005-09-24

ko zna sta ce od toga piti. Pitao sam tasta (predsednik suda) da se raspita ali mi je u startu rekao da se program moze instalirati samo na 5 racunara u sudu i da se redovno azuriraju preko neta kao i da svake godine obnavljaju kljuceve…

 Signature 

Mac Pro 5

Profile
 
Posted: 06 February 2007 10:52 PM   [ # 10 ]
Sr. Member
Avatar
RankRankRankRank
Total Posts:  1910
Joined  2005-09-24

Obratio sam se jos odmah ljudima koji su pravili ingpro i odgovor je stigao jutros:
‘Postovani gospodine Jovanovic,

Softver Ing-Pro Paket propisa 5+ moze raditi na Macu ukoliko isti podrzava Windows okruzenje. Ukoliko Vas Mac nema to okruzenje mozemo Vam ponuditi internet verziju tog softvera - http://www.propisi.net.

Za sve detalje mozete me kontaktirati na tel. 011/2836-890.

INGPRO
Urednik
Jovan Matijasevic, dipl.prav.’

Dakle Intel Mac, internet verzija ili mozda ovo sto sam isceprkao iz kompjutera na kome je instaliran: gomila podataka u formatima: DAT, IDX, CSS, BLB…
Ja ne bih znao sta s njima da radim, ali me sad vec zanima, cisto radoznalosti radi - dal je moguce?

 Signature 

Mac Pro 5

Profile
 
Posted: 06 February 2007 11:07 PM   [ # 11 ]
Sr. Member
Avatar
RankRankRankRank
Total Posts:  7582
Joined  2005-04-28

Andrej wrote:

Dakle Intel Mac, internet verzija ili mozda ovo sto sam isceprkao iz kompjutera na kome je instaliran: gomila podataka u formatima: DAT, IDX, CSS, BLB…
Ja ne bih znao sta s njima da radim, ali me sad vec zanima, cisto radoznalosti radi - dal je moguce?

Vrlo vrlo malo verovatno. DAT su najverovatnije podaci, tj. tabele baze, IDX su indeksi, BLB je verovatno BLOB (Binary Large OBject); a CSS ko zna šta je. Ne znam koja od baza koristi te ekstenzije, ali to je samo veoma mali deo posla. Naime, to su samo podaci, a struktura baze ko zna kakva je. Jednostavno zaboravi na to ili ti je vreme da pazariš Intel Maca.

 Signature 

ACSP 10.10 - ACSP 10.9 - ACA 10.8 Mac Management - ACSP 10.8 -  ACSP 10.7 - ACSA 10.6

Profile
 
Posted: 06 February 2007 11:12 PM   [ # 12 ]
Sr. Member
Avatar
RankRankRankRank
Total Posts:  7582
Joined  2005-04-28

Jedno gugliranje dade odgovor, softver je rađen u Delphiju uz korišćenje DBISAM biblioteke.

 Signature 

ACSP 10.10 - ACSP 10.9 - ACA 10.8 Mac Management - ACSP 10.8 -  ACSP 10.7 - ACSA 10.6

Profile
 
‹‹ MAMP      Modelovanje ››