1 2 > 
1 of 2
Karma - view
Posted: 10 February 2010 04:11 AM
Sr. Member
Avatar
RankRankRankRank
Total Posts:  1028
Joined  2007-03-14

LM, da li je moguće na neki načn da se prikaže na sajtu statistika za karmu? Pokušaću da objasnim na šta tačno mislim…

Otkako sam zatvorio oglas za iMac-a i 3G[S]-ove, u nekoliko dana mi je karma svakodnevno skidana za po jedan. Obzirom da vodim računa da se ne zamjeram ljudima bez baš prijeke potrebe, već kad baš ne ide dalje normalno, onda pucam, pa se i pozdravim sa nekim. Koliko se sjećam, tih dana nisam nikome ni imao komentar, niti sam bio bezobrazan, niti ne znam ni ja šta, ali je karma skidana svakodnevno za po jedan. Da li je to bio neko ko se namjerio da kupia iMac ili možda neko od kupaca za iPhone, ne znam. Ali bi volio da znam ko je skida. I ko je daje, naravno.

Evo, najsvježiji primjer od večeras - postavio vijesti, pregledao forum, potražio oglas, jer mi je trebala slika od iMac-a (a znam da je tu, pa da ne lovim okolo); vidim karma 50. Sad dođem, pregledam nove postove, karma 49. Dakle, neko se ne slaže samnom.

Nije mi bitna karma, ali mi je bitan odnos. Ako neko nije bio zadovoljan samnom, odnosno sa bilo čme što je vezano za mene, mogao je da kaže. Da, karma je jedan od načna, ali ja jednostavno volim da ‘znam protivnika’. Volim da kažem jasno i glasno to nešto što imam da kažem, jer imam pravo na to, kao i na svoje mišljenje. Kao i svako od nas. I na stav i na mišljenje. Ne tvrdim da sam u pravu, osim za stvari koje sam iskusio na svojoj koži, ali čak i sa time ne mora svako da se složi, jer smo svi različti.

Pitanje je: da li je moguće da korisnik (svaki za sebe) vidi istoriju/statistiku svoje karme, pa da zna ko mu je šta dao/oduzeo i ako smatra da je taj neko u krivu ili ako osjeća potrebu/želju da stvari ispravi da može da vidi i da riješi ‘problem’ preko PM-a. Dakle, nešto kao što se sad prikazuje svakom od nas mail adresa koja je prijavljena na forumu za notifikacije.

Opet da ponovim, nije mi bitna karma, već odnos između nas. Lakše je kad ti neko kaže to nešto što ti zamjera, nego kad ovako čtaš i pitaš  se: ‘Ko li me sad kava, da mi je znati? Zašto?’. Smatram da postoji mnogo toga što se na prvi pogled ne može shvatiti i pročtati između redova baš svaki put, što je i normalno. Zato može doći i do nesporazuma, a karma tu može da posluži kao ventil.

Ja svoje nesporazume volim da riješim, jer volim mirno da spavam, pa kako god oni sitni bili i nebitno djelovali. Takav sam. Jbga…

Ajd’ sad.

Laku noć...

Djole


PS: Razmišljao sam da ovo postavim još onda kada je počelo da se dešava primjetno (3-4 dana = -3-4 karme); ali sam odustao tada. Sada mi opet ne da mira, jer jednostavno imam osjećaj da sam se za nešto nekome zamjerio ili nekoga možda i uvrijedio, a to mi nije niti želja niti namjera.

 Signature 

It’s the ride that matters, not the bike…

Profile
 
Posted: 10 February 2010 09:37 AM   [ # 1 ]
Sr. Member
Avatar
RankRankRankRank
Total Posts:  7582
Joined  2005-04-28

Mislim da u bazi Simpleboarda nema nikakvih podataka na tu temu, već postoji smao podatak o trenutnoj vrednosti karme, ali kada budem imao vremena pogledaću.

Iionako moram uskoro da pogledam ponovo strukturu Mambo i Simpleboard baze. nudge nudge, you know what I mean? :whistle:

 Signature 

ACSP 10.10 - ACSP 10.9 - ACA 10.8 Mac Management - ACSP 10.8 -  ACSP 10.7 - ACSA 10.6

Profile
 
Posted: 12 February 2010 11:36 AM   [ # 2 ]
Sr. Member
Avatar
RankRankRankRank
Total Posts:  1211
Joined  2008-11-18

Po meni je smisao karme anonimnost… kada neko hoce ‘u lice’ da ti kaze, on napise direktno… kao sto i sam vidis, jedna lasta ne cini prolece, imas sarmica na volju.
Ja, recimo, kada primetim da nekom stalnom clanu za koga sam uveren da je ok pada karma svaki dan, ja mu proverim postove u poslednjih par dana, i ako ne vidim razlog onda mu ja dodajem cim mu taj neki indijanac oduzme.
Cudi me da nisam primetio u tvom slucaju.

Edit: eo ti B)

Post edited by: kanacki, at: 2010/02/12 11:37

 Signature 

.(JavaScript must be enabled to view this email address)

Profile
 
Posted: 13 February 2010 01:21 AM   [ # 3 ]
Sr. Member
Avatar
RankRankRankRank
Total Posts:  1028
Joined  2007-03-14

Ja mislim da je problem upravo u tome što je dobar dio ljudi izgubio svoje ja i da stane iza onoga što misli i radi. Kad god sam bio u pravu, uvijek sam svakome u lice rekao tako i tako, i nikad se nisam sakrivao iza kojekakvih razloga. Ako sam zasrao stvar, kažem izvini i to je to…

Opet ponavljam, nije mi bitna karma u smislu da mi raste ego od broja, već jednostavno želim svoje probleme/neshvatanja/razmirice da riješim. Simple as that…

Ah, da. Hvala Kanacki. 😉

 Signature 

It’s the ride that matters, not the bike…

Profile
 
Posted: 13 February 2010 01:22 AM   [ # 4 ]
Sr. Member
Avatar
RankRankRankRank
Total Posts:  1028
Joined  2007-03-14

Kanacki brate slatki, evo tebi karma za avatar… 😊 😊 😊

 Signature 

It’s the ride that matters, not the bike…

Profile
 
Posted: 13 February 2010 03:24 AM   [ # 5 ]
Sr. Member
Avatar
RankRankRankRank
Total Posts:  1211
Joined  2008-11-18

:woohoo:
reci kakav je, ha? Imao sam onu vrstu dileme da li je suvise provokativan. Trajalo je 32 stota delova sekunde
:woohoo: :woohoo: :woohoo:

 Signature 

.(JavaScript must be enabled to view this email address)

Profile
 
Posted: 13 February 2010 12:36 PM   [ # 6 ]
Sr. Member
Avatar
RankRankRankRank
Total Posts:  1028
Joined  2007-03-14

😛 😛 😛

Mislim da smajli govori sve… :laugh: :laugh: :laugh:

 Signature 

It’s the ride that matters, not the bike…

Profile
 
Posted: 13 February 2010 01:53 PM   [ # 7 ]
Sr. Member
Avatar
RankRankRankRank
Total Posts:  1211
Joined  2008-11-18

Mislim da smajli govori sve…

:laugh:

 Signature 

.(JavaScript must be enabled to view this email address)

Profile
 
Posted: 11 October 2010 10:09 PM   [ # 8 ]
Sr. Member
Avatar
RankRankRankRank
Total Posts:  1797
Joined  2007-11-11

jel to neka greška, ili su karme nestale kao takve? u smislu prosto ih nema…

 Signature 

Ja hocu da pomognem

Profile
 
Posted: 11 October 2010 10:37 PM   [ # 9 ]
Member
Avatar
RankRankRank
Total Posts:  99
Joined  2009-10-24

Karme su ugasene sinoc. Nece ih vise biti, kako sam razumeo. 😊

 Signature 

PowerMac G4 PCI 400MHz - Yikes!
PowerBook G4 Ti 500MHz - Mercury (otkazao L2 cache

Profile
 
Posted: 12 October 2010 08:31 AM   [ # 10 ]
Sr. Member
Avatar
RankRankRankRank
Total Posts:  7582
Joined  2005-04-28

drdra wrote:

jel to neka greška, ili su karme nestale kao takve? u smislu prosto ih nema…

Isključsmo ih kao ‘psihološku’ pripremu za prelazak na EE gde ih nema. B)

 Signature 

ACSP 10.10 - ACSP 10.9 - ACA 10.8 Mac Management - ACSP 10.8 -  ACSP 10.7 - ACSA 10.6

Profile
 
Posted: 14 October 2010 10:47 AM   [ # 11 ]
Sr. Member
Avatar
RankRankRankRank
Total Posts:  1797
Joined  2007-11-11

Nek im je lak trash… ionako su izazivale dosta bespotrebne halabuke

 Signature 

Ja hocu da pomognem

Profile
 
Posted: 14 October 2010 11:05 AM   [ # 12 ]
Sr. Member
RankRankRankRank
Total Posts:  962
Joined  2007-12-10

eeeeee steta a bas sam se trudio i znacile su mi 😉

RIP

Profile
 
Posted: 14 October 2010 11:29 AM   [ # 13 ]
Sr. Member
Avatar
RankRankRankRank
Total Posts:  7582
Joined  2005-04-28

drdra wrote:

Nek im je lak trash… ionako su izazivale dosta bespotrebne halabuke

Vala da znaš, sad i ovi što su se navrzli na redovno skidanje karmi pojedinim korisnicima mogu da odahnu. B)

 Signature 

ACSP 10.10 - ACSP 10.9 - ACA 10.8 Mac Management - ACSP 10.8 -  ACSP 10.7 - ACSA 10.6

Profile
 
Posted: 14 October 2010 11:39 AM   [ # 14 ]
Sr. Member
Avatar
RankRankRankRank
Total Posts:  1797
Joined  2007-11-11

Vidiš, zgodno… smanjiće se protok na serveru pa će i ovi što kukaju na brzinu takođe da odahnu! :woohoo:

 Signature 

Ja hocu da pomognem

Profile
 
Posted: 14 October 2010 01:12 PM   [ # 15 ]
Sr. Member
Avatar
RankRankRankRank
Total Posts:  397
Joined  2009-02-19

Sad nek se vrate Kanacki i ostali koji su otishli 😊

Profile
 
 1 2 > 
1 of 2
‹‹ Svaki put pise nesto drugo      Spameri ››