Apple TV 2 - pocetnik
Posted: 22 October 2012 05:23 PM
Sr. Member
RankRankRankRank
Total Posts:  189
Joined  2010-02-25

Ovako. Posto sam totalni pocetnik kada je Apple tv u pitanju, nadam se da ne zamerate sto sam otvorio posebnu temu, a nadam se i da ce se naci neka ‘dobra dusa’ koja ce me uputiti u neke stvari koje me interesuju, posto da budem iskren, ne znam odakle da pocnem. Kao prvo, posto sam uredjaj kupio polovan i posto sam se danas malo igrao i malo malo nailazio na neke podatke i podesavanja od starog vlasnika, voleo bih da uradim jedan clean restore, pa da uradim jailbreak i pocnem od nule. Ono sto me interesuje je, kako to da uradim? Tacnije, da li moze nekako da se uradi restore a da se ne uradi upgrade, posto pretpostavljam da bih time izgubio mogucnost da uradim jailbreak. Ne znam ni koje su verzije FW u opticaju, koje se mogu jailbreak-ovati, koji alatom, nista ne znam. Evo pretpostavljam da ce ova slika biti dovoljna da neko ko se razume shvati koja je trenutno verzija i sta dalje da radim.

Post edited by: milan64586, at: 2012/10/22 17:35

Profile
 
Posted: 22 October 2012 07:37 PM   [ # 1 ]
Sr. Member
Avatar
RankRankRankRank
Total Posts:  7582
Joined  2005-04-28

Ja bih krenuo prvo odavde:

http://www.iclarified.com/entry/index.php?enid=970

 Signature 

ACSP 10.10 - ACSP 10.9 - ACA 10.8 Mac Management - ACSP 10.8 -  ACSP 10.7 - ACSA 10.6

Profile
 
Posted: 22 October 2012 08:31 PM   [ # 2 ]
Sr. Member
Avatar
RankRankRankRank
Total Posts:  1362
Joined  2008-06-03

ako ti je frka….a nije ti bitan promenjeni vizuelni izgled,koji je dosao sa instalacijom Os 5…..taj 4.4.4..je odlican…i podrzava sve sto i 5…..znaci i Jailbreak…i aTVFlash….
nisam siguran,da li mozes da ubacis recimo Os 5…a da ne uradis zvanicni Apple update,a to moze da ti zezne stvar,jer kolko pratim vec je izasao Os 6…za koji za sada nema JB….
a i sta je mogao stari vlasnik da ima na njemu,da tebi smeta,sobzirom da nema hard da ubacuje nesto…

 Signature 

MacBook Unibody 7.1
MacPro 2x2.66 Ghz Dual Core Intel Xeon..
i par Android igracki…...

Profile
 
Posted: 23 October 2012 06:01 PM   [ # 3 ]
Sr. Member
RankRankRankRank
Total Posts:  189
Joined  2010-02-25

Znas kako. Evo danas je recimo ovaj apple event i covek koji ima atv3 kaze da mu se pojavila ikonica Apple events gde ce to da se prenosi, a ja to ne mogu da dobijem nikako, pretpostavljam zbog starije verzije software-a.

Sto se ostalihs tvari tice, malo sam juce ‘provaljivao’ i dosta toga sam ukpirao kako funkcionise. Ima jos dosta stvari koje ne kapiram bas najbolje ili koje me nerviraju, ali generalno uradio sam dosta toga i sad vec polako kapiram kako sve to izgleda.

Sto se upgrade-a, odnosno restore-a tice, gledao sam nesto i koliko napiram to se radi sa tim Seas0nPass. Probao sam ‘na prazno’ da ga pokrenem da vidim sta ce da se desi i koliko kapiram, on sam skida fw koji mu odgovara, mislim da je 5.1.1, sto mi je opet nekako logicno da ne bi radio da ne podrzava jailbreak. Dakle mislim da bi to sve proslo ok, ali opet, ne smem da radim, jer se prvi put srecem sa apple tv (za ostale uredjaje sam radio sto puta); pa ne znam da ne zeznem nesto. Dakle voleo bih da mi neko kaze da li to sme da se radi.

Profile
 
Posted: 23 October 2012 09:04 PM   [ # 4 ]
Sr. Member
Avatar
RankRankRankRank
Total Posts:  1362
Joined  2008-06-03

Apple events…je ubacen u novi Meni,ali mozes i bez toga….ne znam sta te nervira(ne pominjes nikako,da li ti je uopste uradjen JB)ako mislis na neke Servise,koji ne rade ovde..jbg…to je za Amere(Hulu,Netflix)....zato i radimo JB,da bi dobili XBMC…Plex….e onda ima more servisa,koji rade i nama:)....
kolko vidim na sajtu iClarified….zadnji JB za sada postiji za sistem…5.0.2…link ispod…isprati sta kazu slike,sta pise ispod,i ne bi trebalo da imas problema…nemoj da radis upgrade direktno iz Atv menija…jer dovlaci sa svog servera svoj poslednji,pa ces cekati novi JB…
ako uspes da uradis po ovom upustvu….dalje je sve lako….jos ako imas Intel Mac,postoje dva zanimljiva programa,koji ti posle sve sami odrade,sto se tice XBMC,Nito Tv…Addonsa…ali prvo ovo resi,pa se javi da resavamo dalje…..😊
http://www.iclarified.com/entry/index.php?enid=23807

 Signature 

MacBook Unibody 7.1
MacPro 2x2.66 Ghz Dual Core Intel Xeon..
i par Android igracki…...

Profile
 
Posted: 23 October 2012 09:48 PM   [ # 5 ]
Sr. Member
RankRankRankRank
Total Posts:  189
Joined  2010-02-25

Prvo da kazem sta me nervira. 😊 POred toga sto malo malo pa naletim na nesto od prethodnog vlasnika, tipa photo stream i tako dalje, nerviralo me je recimo sto ne radi air mirror sto mi je jako bitno zato sto je stara verzija sotware-a.

ODradio sam preko seas0npass-a upgrade i restore iznenadjujuce lako i brzo. Sada nemam nitotv ni xbmc ni nista, ali imam cist atv i jailbreak-ovan je. Imam i macbook air sa intel rpcesorom, kucam sa njega, tako da sada cekam dalja uputstva, kako da instaliram nitotv, xbmc i ostalo. 😊

Profile
 
Posted: 24 October 2012 12:34 AM   [ # 6 ]
Sr. Member
Avatar
RankRankRankRank
Total Posts:  1362
Joined  2008-06-03

skini sa linka program Nito Installer….iz njega imas instalaciju i Nito Tv-a,i XBMC…
kad to zavrsis….skines program XBMC Hub Wizard….imas ovde na forumu link,postavio sam ga pre neki dan…..iz njega automatski instaliras sve bitne za pocetak addonse za XBMC….
a imas i program aTVFlash,sa kojim dobijas jos dosta toga zanimljivog..ali on nije free,pa moras sam da ga nadjes po netu:)..ima veruj:)
znaci prvo Nito Instaler…pa Hub wizard…
http://www.ijailbreak.com/jailbreak/download-nito-installer-apple-tv/

 Signature 

MacBook Unibody 7.1
MacPro 2x2.66 Ghz Dual Core Intel Xeon..
i par Android igracki…...

Profile
 
Posted: 24 October 2012 10:28 AM   [ # 7 ]
Sr. Member
RankRankRankRank
Total Posts:  189
Joined  2010-02-25

Da se zahvalim na pomoci. I ovo je proslo neverovatno lako i brzo. Sada imam konacno cist apple tv, sa poslednjom verzijom software-a i sto je najvaznije, jailbreak-ovan. 😊

Sad, imam jos dosta pitanja, mada ovo je bilo ono osnovno.

Interesuje me da li je moguce nekako kupovati oficijelno filmove i serije? Nije da bih previse kupovao, ali voleo bih da imam mogucnost. Prijavljuje mi da ne mogu posto mi je apple id vezan za hrvatski app store. Da li bi pomoglo ako bih ga promenio na usa app store?

Dalje interesuje me nesto oko ovog xbmc. Da li sam dobro razumeo da on moze da ili vuce medije sa racunara u lokalnoj mrezi ili da koristi te adds-one koji onda rade razne stvari, izmedju ostalog i da vuku filmove sa nekih servera po svetu? Nisam uspeo da podesim ovo da mi vuce sa racunara u mojoj lokalnoj mrezi. Uspeo sam da ga nateram da vidi workgroup, pa racunar, pa hdd, pa share-ovan folder, ali tu su mi neki divx filmovi, koje on ne vidi. Ustvari, ja sam dotle dosao preko file manager-a u okviru xbmc-a, pa ne znam da li je to uopste procedura kako treba da se radi.

Dalje, ima li neki dodatak da mogu da gledam zvanicne filmove preko netflix-a ili ove apple filmove, a da ne platim? Neki dodatak, krek ili sta vec? Znam za navi-x, ali mislim da mogu da gledam nesto direktno sa netflix-a, a da ne platim? 😊

I tako, ima toga jos dosta, ali ajde za pocetak da vidimo ovo.

Post edited by: milan64586, at: 2012/10/24 10:39

Profile
 
Posted: 24 October 2012 04:57 PM   [ # 8 ]
Sr. Member
Avatar
RankRankRankRank
Total Posts:  1362
Joined  2008-06-03

za netflix nema hack….ali sve to imas slicno sa addonsima…..pa malo citaj….ne moze bash u 2 reci da se napise…...imas dosta toga na nasem forumu…a evo ti i link sa komsiskog Hr foruma,gde sam takodje dosta toag pisao….😊sta god se novo pojavljivalo,tu smo pisali….i objasnjavali….a imas i na drugom ispod…..pa vidi….
http://www.jabucnjak.hr/forum/apple-tv/
http://www.novisf.com/wbb/board123-računala-mreže-mobiteli-tableti/board133-internet-tv/92448-xbmc-stream-add-ins-i-ostalo/

 Signature 

MacBook Unibody 7.1
MacPro 2x2.66 Ghz Dual Core Intel Xeon..
i par Android igracki…...

Profile
 
Posted: 24 October 2012 05:50 PM   [ # 9 ]
Sr. Member
RankRankRankRank
Total Posts:  189
Joined  2010-02-25

Ok, hvala ti. Vidim da tamo ima bas dosta toga. Ja bas nemam vremena, ali pokusacu da citam koliko stignem. Reci mi da li mozda znas ima li neki add-on ili sta vec koji omoguvacava dobar izbor stream tv kanala. Treba mi nesto preko cega bh mogao da pratim ligu sampiona u fudbalu, posto rts prenosi samo jednu utakmicu drugog dana. I trebalo bi mi nesto isto za stream, preko cega bih mogao da pratim Arena kanale (domace).😉

Profile
 
Posted: 24 October 2012 06:57 PM   [ # 10 ]
Sr. Member
Avatar
RankRankRankRank
Total Posts:  1362
Joined  2008-06-03

Arene zaboravi nema sanse…....samo preko Card Sharingam,sa satelita(preko Polarisa)...😊..i treba ti HD Sat Risiver….
za sport….probaj addons…SportDevil…..za XBMC…..

 Signature 

MacBook Unibody 7.1
MacPro 2x2.66 Ghz Dual Core Intel Xeon..
i par Android igracki…...

Profile
 
Posted: 24 October 2012 07:36 PM   [ # 11 ]
Sr. Member
RankRankRankRank
Total Posts:  189
Joined  2010-02-25

Probavam sada ovaj sport devil. Za sada slabo radi. Uspeo sam od svih sky sport kanala samo jedan stream da nadjem da radi, za sky sport 1.

Profile
 
Posted: 25 October 2012 01:20 PM   [ # 12 ]
Sr. Member
RankRankRankRank
Total Posts:  189
Joined  2010-02-25

Jel se desava ovako nesto vama?

http://www.youtube.com/watch?v=ZyG_JSAexKk

Dakle uspeo sam da namestim da mi prepoznaje preko lan-a drugi racunar i da odatle vuce filmove (divx). E sad, imam neke serija 150-350 mb, to pusta bez problema. Medjutim kada sam pokusao da pustim par filmova, za jedan je napisao da ne moze da ga pusti posle onog ‘working’, a ovaj drugi pusta ovako po par sekundi pa buffering. Ovaj divx je inace oko 1.5 gb, a taj drugi je oko 1 gb.

Profile
 
Posted: 25 October 2012 01:45 PM   [ # 13 ]
Sr. Member
Avatar
RankRankRankRank
Total Posts:  1362
Joined  2008-06-03

naravno da radi mrezano pustanje…..ali zapamti AppleTv nije Full HD..nego 720p…pa veci filmovi oce da seckaju…...e sad..ja sam pustao i preko 2gb…i nije seckalo…ne znam sta te zeza….
p.s…a da li vuces wifi..ili preko lan-a????

Post edited by: amsterdamxxx, at: 2012/10/25 13:48

 Signature 

MacBook Unibody 7.1
MacPro 2x2.66 Ghz Dual Core Intel Xeon..
i par Android igracki…...

Profile
 
Posted: 25 October 2012 02:03 PM   [ # 14 ]
Sr. Member
RankRankRankRank
Total Posts:  189
Joined  2010-02-25

Vucem preko wifi-a, 150mbps. A filmovi su divx. Ovaj jedan je 720x404 rezolucija na 25 fps.

Profile
 
Posted: 25 October 2012 05:46 PM   [ # 15 ]
Sr. Member
Avatar
RankRankRankRank
Total Posts:  1362
Joined  2008-06-03

nebi trebalo to da secka..ja sam vukao skoro pa HD…i po malo trzalo…..meni deca imaju PowerMac G5,u sobi…i preko wifi gledaju crtace sa Nas servera koji je u dnevnoj sobi….i nema da secne…

 Signature 

MacBook Unibody 7.1
MacPro 2x2.66 Ghz Dual Core Intel Xeon..
i par Android igracki…...

Profile