Kupovina Apple uređaja u EU
Posted: 30 October 2013 08:48 AM
Newbie
Rank
Total Posts:  16
Joined  2011-09-12

Pozdrav svima,

Uskoro idem u Nemačku i planiram da kupim neke od Apple uređaja, e sad, pitanje je vezano za vraćanje poreza, odnosno da li neko ima iskustva u celom procesu?

Napomena, idem kolima, kupujem u Nemačkoj i izlazim iz EU kroz iz Hrvatske.

Neko?

Pozz

Profile
 
Posted: 30 October 2013 10:50 AM   [ # 1 ]
Sr. Member
Avatar
RankRankRankRank
Total Posts:  1028
Joined  2007-03-14

Ja sam kupio čzme za motor u Sloveniji i nema povratka PDVa sve do izlaza iz EU. Znač, moraš da izađeš iz EU i na granici radiš povrat.

Možeš da probaš, ako ideš do Minhena, da odeš do aerodroma, da uzmeš obrasce i probaš da ovjeriš račune. Ima tamo onaj Global Blue ili kako se već zove.

Probaš po principu APP, jer će možda da te pitaju za kartu za avion, pa možeš da kažeš da ideš sutra ili za koji dan, ali da nećeš imati vremena tada da stojiš u redu, a sada si dolazio do aerodroma da ispratiš nekoga… 😉

Ne računaj da ćeš da dobiješ 22 od 22%, već nešto manje.

Pozdrav.

Djole

Post edited by: castor, at: 2013/10/30 11:00

 Signature 

It’s the ride that matters, not the bike…

Profile
 
Posted: 31 October 2013 09:47 AM   [ # 2 ]
Sr. Member
Avatar
RankRankRankRank
Total Posts:  7582
Joined  2005-04-28

Pored ovoga što ?ole kaže (isto možeš i u Frankfurtu da uradiš, vozom je od centra grada do terminala 1 oko 20 minuta, proverih pre desetak dana B) ) da skokneš do aerodroma, imaj u vidu da sam ja čuo od dvoje ljudi već da se naša carina umrežila sa hrvatskom, tj. da ti vratiš pare na Bajakovu i posle 100 metara ovi naši već znaju šta si kupovao i za koliko. Proveri ovo, nemam lična iskustva, ali sam čuo iz dva izvora.

 Signature 

ACSP 10.10 - ACSP 10.9 - ACA 10.8 Mac Management - ACSP 10.8 -  ACSP 10.7 - ACSA 10.6

Profile
 
Posted: 01 November 2013 12:52 PM   [ # 3 ]
Newbie
Rank
Total Posts:  16
Joined  2011-09-12

Hvala na komentarima i iskustvima. 😊

Najverovatnije neću imati vremena da idem do Aerodroma tako da jedina opcija mi je da overim formular na Hrvatskoj carini i da onda u Beogradu uzmem novac. Čuo sam da Rajfajzen isplaćuje novac na osnovu tog formulara.

Ono što me ‘plaši’ je taj dogovor između naših i hrvatskih carinika, strašno.

Post edited by: mkozlica, at: 2013/11/01 12:57

Profile