‹ First  < 2 3 4 5 6 >  Last ›
4 of 8
Yosemite - Mac OS X 10.10
Posted: 21 October 2014 08:00 AM   [ # 46 ]
Member
Avatar
RankRankRank
Total Posts:  74
Joined  2010-05-02

Meni rade pozivi i poruke ali nikako Handoff, nece da poveze iPhone 4s i iMac u pitenju je model iz 2013 god, ne znam zbog cega? Negde sam procitao da iPhone 4s podrzava samo pozive ali kako mi onda rade poruke?;) Svim ostalim sam jako zadovoljan, prija promena B)

Profile
 
Posted: 21 October 2014 09:40 AM   [ # 47 ]
Sr. Member
Avatar
RankRankRankRank
Total Posts:  196
Joined  2010-09-03

Treba ti bar 5 za Handoff… 4s neće da može… Kod mene obrnuta situacija sa 5S i iMac2011 rade pozivi i poruke al ne Handoff naravno 😊

 Signature 

A Smile Can Hide A Thousand Words

Profile
 
Posted: 21 October 2014 01:22 PM   [ # 48 ]
Sr. Member
Avatar
RankRankRankRank
Total Posts:  2279
Joined  2010-04-06

instalirao na moju masinu za svakodnevni rad, MAcbook Air 11 , 2013, 1.3 i5, radi odlicno , brzo i glatko, baterija po subjektivnom osecaju osetno duze, videcu nakon pa dana koristenja…jos je rano davati neke ocene, meni jos uvek deluje kao Beta 😊 bar sto se tice podrske za 3rd party aplikacije

 Signature 

&#63743; http://www.idoktor.biz Servis i prodaja Apple uredjaja u Novom Sadu &#63743;

Profile
 
Posted: 21 October 2014 04:39 PM   [ # 49 ]
Newbie
Rank
Total Posts:  10
Joined  2012-09-27

e jbg.. ja taman pomislio da će biti handoff-a (imam 4S).. jbg.. al’ dobro.. tu su SMS i pozivi :cheer:

Profile
 
Posted: 22 October 2014 01:27 AM   [ # 50 ]
Sr. Member
Avatar
RankRankRankRank
Total Posts:  537
Joined  2008-03-04

Je l’ uspelo nekom od vas da uključ da Spotlight Suggestions radi sa onim novim funkcijama za koje Apple kaže da ih ima?

Evo na šta mislim: http://www.youtube.com/watch?v=0Ma39P9G37g

Tražio sam na Google da vidim zašto meni to ne radi i izgleda da te nove funkcije trenutno rade samo u pojedinim zemljama…

Probao sam da menjam podešavanja regiona u System Prefrences i da isključm Location Services (pošto sam video tamo da Spotlight Suggestions koristi Location Services); al’ te nove funkcije nisam dobio…


Uzgred… da li vam se u AppStore pod Purchases pojavljuje poruka u kojoj piše da prihvatite iMovie i iPhoto, a da ste te aplikacije već ranije prihvatili i da čak ni kada kliknete na ‘Accept’ da ta poruka još uvek stoji tu, kao da ništa niste ni kliknuli?

Vidim na Apple support forumu (a i po drugim forumima) da se raznim ljudima pojavljuje slična poruka pod Yosemite… probao sam i da stavim Mavericks na drugu particiju i u Mavericks takvu poruku ne vidim… znač, izgleda da je to neki Yosemite bug.

Primetio sam i neke sitne grafičke bugove (primera radi, napišite neku kratku poruku u Notes, odaberite da je obrišete i gledajte gornju ivicu prozora dok se dijalog za brisanje pojavljuje i nestaje sa ekrana… umesto da se izvlač iz prozora i uvlač u prozor aplikacije, prelazi ivice prozora i senka dijaloga deluje isečeno dok nestaje)... i pojedine sličce u nekim programima nisu optimizovane za Retina ekran (na primer, kad uđete u Preferences za Safari, ‘General’ i ‘Advanced’ ikonice izgledaju muljavo)... a kada se sistem podigne sa Recovery particije (ili na neki drugi načn kada se pokrene instalacija sistema koja nije samo upgrade); tamo pogotovo ima grafičkih falinki (oko nekih prozora se pojavljuju neke linije, a u Safari koji se pokrene u Recovery režimu umesto zaobljenih ivica prozora ima kao neke rupe u obliku kvadrata na ivicama i neki dugmići u tom Safariju ne rade ništa kad se kliknu).

Takve stvari je valjda trebalo da srede dok je Yosemite još bio Beta… pogotovo grafičke bugove sa prozorima u Recovery režimu jer iako se Recovery režim ne koristi često, deluje mi neozbiljno da u finalnoj verziji prozorima fale ivice ili da se neke bezveze linije pojavljuju gde im nije mesto, kao da je GUI nedovršen… Mavericks je lepo izgledao i u Recovery režimu i ne znam šta im je trebalo da menjaju to ako nisu dovršili novi izgled Recovery režima.


Još nešto… je l’ probao neko da upgradeuje GarageBand koji je došao preinstaliran sa Late 2013 Macovima (6.0.5) na ovaj novi (10.0.3) preko AppStore? Da li bi taj update trebalo da bude besplatan za Late 2013 Macove ili se plaća kao da neko nema GarageBand uopšte? Znam da je za prethodnu verziju GarageBanda (10.0.2) pisalo da je ‘FREE’ dok je Mavericks bio aktuelan, ali otkako je izašao ovaj novi GarageBand, meni na AppStore piše da je $4.99.

Da li se i upgrade sa GarageBand 10.0.2 na 10.0.3 plaća ili je to besplatno?

Ako verzija 10.0.2 koja je bila besplatna može da se besplatno upgradeuje na 10.0.3, onda mi je nekako nelogično ako verzija koja je došla preinstalirana uz Late 2013 Macove ne može da se upgradeuje ako je neko preskočo besplatnu 10.0.2 verziju, a da ne može sad više ni da prihvati tu 10.0.2 verziju koja je bila besplatna.

Ne žurim se da upgradeujem na novi GarageBand, al’ valjda bi trebalo da ljudi koji su pre manje od godinu dana kupili nov Mac trebalo da imaju pravo da upgradeuju sve iLife aplikacije.

 Signature 

Bill: What"s that? > Jobs: It"s an iHouse! > Bill: But it"s got no windows!? > Jobs: Exactly! Hahhahaha! 😊

Profile
 
Posted: 22 October 2014 09:24 AM   [ # 51 ]
Administrator
Avatar
RankRankRankRank
Total Posts:  3201
Joined  2005-05-07

Ovo sa accept se i meni desilo na jedno 8 mašina na kojima sam stavio jozu, a npr na mom kompu nemam taj problem 😊

 Signature 

———————————————————————————————-
MacBookPro16,1
iPhone 13Pro

Profile
 
Posted: 22 October 2014 10:40 AM   [ # 52 ]
Sr. Member
Avatar
RankRankRankRank
Total Posts:  196
Joined  2010-09-03

Meni se desilo da mi update (samo) Pagesa nije prošao kako treba. Tj javio je da je odradio update ali mi verzija i dalje 5.01 a ne 5.5. Posle brisanja pagesa iz application-a u applicationu nema pagesa ali je instaliran ! :D I to 5.5 verzija koja radi bez greške. Samo ne znam odakle da je obrišem ako se greška pojavi :D
U pitanju je bio upgrade sa Mavericka ali je Maverick bio clean install…i iWork je bio pirat a ne sa app store…al kontam da je svejedno s obzirom da vidi update 😊

 Signature 

A Smile Can Hide A Thousand Words

Profile
 
Posted: 22 October 2014 12:00 PM   [ # 53 ]
Member
Avatar
RankRankRank
Total Posts:  74
Joined  2010-05-02

Meni recimo vise ne stizu notifikacije sa sajtova koje gledam preko safarija, sa idownloadblog-a gde su mi redovno stizale na mavericks-u na yosemite mi vise ne stizu ne znam iz kog razloga.

Profile
 
Posted: 22 October 2014 12:18 PM   [ # 54 ]
Sr. Member
Avatar
RankRankRankRank
Total Posts:  537
Joined  2008-03-04

@gianni

Je l’ vidiš listu tih sajtova kad u Safari otvoriš Preferences, pod Notifications?

Ako ih nema tamo, pretplati se ponovo na te sajtove.

 Signature 

Bill: What"s that? > Jobs: It"s an iHouse! > Bill: But it"s got no windows!? > Jobs: Exactly! Hahhahaha! 😊

Profile
 
Posted: 23 October 2014 07:42 AM   [ # 55 ]
Member
Avatar
RankRankRank
Total Posts:  74
Joined  2010-05-02

@indijanac vidim ih sto je najcudnije i prijavio se jos na jedan sajt cisto da vidim dali je to problem i ne radi di dalje.

Profile
 
Posted: 24 October 2014 12:16 AM   [ # 56 ]
Sr. Member
Avatar
RankRankRankRank
Total Posts:  537
Joined  2008-03-04

Meni notifikacije rade…

Pogledaj da ti nije uključena ‘do not disturb’ opcija kad u Notification Center, na ‘Today’ kartici scrolluješ prema gore. Ako je na ‘on’, stavi da bude na ‘off’.

Ako opet neće, onda možda da probaš i da obrišeš listu sajtova od kojih dobijaš notifikacije, pa da se ponovo pretplatiš.

Pogledaj i u podešavanjima za Notifications u System Preferences kako je šta podešeno.

 Signature 

Bill: What"s that? > Jobs: It"s an iHouse! > Bill: But it"s got no windows!? > Jobs: Exactly! Hahhahaha! 😊

Profile
 
Posted: 24 October 2014 09:13 AM   [ # 57 ]
Member
Avatar
RankRankRank
Total Posts:  74
Joined  2010-05-02

Probacu sve to sto si mi preporucio cim stignem sa posla kuci i javljam sta sam uradio tj. da li je proradilo. Hvala puno na savetima 😊

P.S. Da ne pisem novi post prepravicu ovaj, uspeo sam da resim notifikacije, puno hvala na savetu jos jedanput, problem resen tako sto sam obrisao sajtove i dodao ih ponovo i proradelo sve. 😊

Post edited by: gianni, at: 2014/10/24 17:06

Profile
 
Posted: 26 October 2014 09:54 PM   [ # 58 ]
Member
RankRankRank
Total Posts:  73
Joined  2010-04-13

prale wrote:

kicba wrote:

Ajde malo na srpskom…


Sta je Handoff, a sta BT4?

Handoff je opcija koja stvara konekciju izmedju iPhone, iPad i Mek racunara.
Nesto vise o tome mozes da pogledas ovde kao i podrzane modele:
http://support.apple.com/kb/HT6337

A BT4 je bluetooth verzije 4.
Npr. ja koristim iMac iz 2011 godine koji nema bluetooth ver.4 i nemam opciju Handoff-a. Da li tvoj Mac racunar ima bt4 mozes da vidis u System Info ili da pogledas listu na linku koji sam ostavio.<br><br>Post edited by: prale, at: 2014/10/19 23:13

Na ovom mom iMacu rade i pozivi na fiksni/mobilni, a radi i slanje sms-a. Kolko vidim po linku iznad nemam integrisan BT4.

Sta ne bi trebalo da radi? Predpostavljam samo ono da pocnem da kucam npr. sms na jednom, a da na drugom vidim to isto?

Post edited by: kicba, at: 2014/10/26 21:54

Post edited by: kicba, at: 2014/10/26 21:58

Profile
 
Posted: 27 October 2014 12:56 AM   [ # 59 ]
Sr. Member
Avatar
RankRankRankRank
Total Posts:  2279
Joined  2010-04-06

baterija na air 11’ 2013 i5 1.4Ghz, traje bar 20% duze.

 Signature 

&#63743; http://www.idoktor.biz Servis i prodaja Apple uredjaja u Novom Sadu &#63743;

Profile
 
Posted: 27 October 2014 09:01 AM   [ # 60 ]
Sr. Member
Avatar
RankRankRankRank
Total Posts:  260
Joined  2007-09-07

iDoktor wrote:

baterija na air 11’ 2013 i5 1.4Ghz, traje bar 20% duze.

Takođe i na rMBP 13’ early 2013, i5 na 2.6GHz

 Signature 

iMac 27-inch

Profile
 
‹ First  < 2 3 4 5 6 >  Last ›
4 of 8
‹‹ Reinstall bez licence      Hackintosh ››