Kupovina macbook-a
Posted: 12 June 2015 04:39 PM
Newbie
Rank
Total Posts:  2
Joined  2015-06-12

Pozdrav ljudi,treba mi pomoc oko kupovine prvog macbook-a
Uskoro bi trebao ici za Ameriku da li da mac kupim tamo ili ovde kod nas sam video da ima za 1400€
Hteo bih da uzmem ovaj novi kodel 2015 do 1500€ Koju konfiguraciju mi preporucujete,treba mi za licne potrebe nista preterano ponekad montiram video klipove i to je to ostalo je sve film muzika…

Profile
 
Posted: 12 June 2015 11:20 PM   [ # 1 ]
Sr. Member
Avatar
RankRankRankRank
Total Posts:  537
Joined  2008-03-04

Ja bih ti preporučo da bolje uzmeš 13’ MacBook Pro Retina za iste pare, umesto tog novog 12’ MacBooka, pogotovo ako ne nameravaš da kupuješ još jedan Mac (pored tog) u skorijoj budućnosti.

Predonosti 13’ MacBook Pro Retina laptopa bi bio jač procesor i veći broj portova (dva klasična USB3 porta, dva Thunderbolt 2 porta, HDMI, čtač kartica, priključak za slušalice… a tu je i Magsafe2 port za punjač, tako da ne zauzimaš druge portove dok je laptop na punjaču).

Taj novi 12’ MacBook dolazi sa većim SSD-om za iste pare, ali mu je procesor slabiji, a od potova ima samo jedan USB-C port i priključak za slušalice… punjač ide na taj jedan USB-C port… tako da, ako planiraš da na laptop priključuješ bilo šta osim slušalica dok je na punjaču, onda računaj da bi ti bio neophodan i onaj dodatni adapter koji se zasebno kupuje da bi pored USB-C imao i klasičan USB port i HDMI (ili neki slučan adapter)... a to opet nije puno portova… plus što moraš stalno da nosiš adapter uz laptop ako budeš hteo da imaš klasičan USB da uključš nešto poput USB memorije, bar dok USB-C memorije ne postanu popularne.

Post edited by: indijanac, at: 2015/06/12 23:28

 Signature 

Bill: What"s that? > Jobs: It"s an iHouse! > Bill: But it"s got no windows!? > Jobs: Exactly! Hahhahaha! 😊

Profile
 
Posted: 12 June 2015 11:38 PM   [ # 2 ]
Sr. Member
Avatar
RankRankRankRank
Total Posts:  2341
Joined  2005-04-28

Мој глас апсолутно иде у корист Мекбука Ретине. Видео сам и пробао га, прелеп је. Требаће ти мало времена да се навикнеш на тастатуру.

Лично бих сачекао нови модел (Наследник садашњег ‘Broadwell’ — Skylake); који ће мало бити бржи, а лично се надам, и јефтинији.

Купи основни модел, довољан је. Колико кошта у Америци?

 Signature 

🍎 Дарко Селаковић

Profile
 
Posted: 13 June 2015 09:03 AM   [ # 3 ]
Newbie
Rank
Total Posts:  2
Joined  2015-06-12

Hvala na savetima,i ja sam vise za macbook pro sa retina 2015 u americije sa i5 oko 1300-1400 dolara a sa i7 oko 1600 dolara neznam da li neko zna neki sajt gde moze da se uzme povoljnije nego na apple sajtu

Profile