1 2 > 
1 of 2
Paste - Vrlo lep clipboard manager u OS X stilu
Posted: 16 December 2015 10:09 PM
Sr. Member
Avatar
RankRankRankRank
Total Posts:  537
Joined  2008-03-04

Trenutno isprobavam jednu jako lepu aplikaciju sa App Store… zove se Paste 😊

Uzgred… obratite pažnju na ‘dragička’ iza one gomile smajlija… ima jedno lepo iznenađenje za vas


[img size=256]http://i.imgur.com/ks5YYuY.png?1[/img]

Paste je jedan jako lep clipboard manager koji se stvarno odlično uklapa u look&feel OS X-a 😊 Stvarno, izuzetno lep dizajn (optimizovan za Retina ekrane, naravno) i jednostavno za korišćenje, a vrlo korisna stvar 😊 Ima čak i opcione zvučne efekte i ‘mrdajuću’ ikonicu u Menu Bar kad kopirate nešto, ako hoćete i da čujete i da vidite kad kopirate nešto, za svaki slučaj, ako nekad niste sigurni da li ste baš CMD+C pritisli 😊

Kopirate nešto normalno, kao i do sada, na ‘Copy’ ili CMD+C… a Paste aplikacija ‘pamti’ šta ste sve kopirali… i kada hoćete da vidite šta ste sve kopirali u clipboard, pokrenete interfejs koji lič na Expose (pokrenete ga ili iz menija u Menu Bar ili podesite prečcu tastature za to)... pozadina iza prozora aplikacije koju trenutno koristite postane zamućena kao kada se pokrene AppExpose i ispod prozora se pojavi šta ste kopirali iz raznih aplikacija… imate i sličcu aplikacije iz koje ste kopirali to i vreme kada ste kopirali, da znate šta ste odakle kopirali i kada 😊

Niste ograničeni samo na običan tekst… možete da kopirate i slike i Rich text (imate i opciju da prilikom kopiranja ne kopirate stilove)... probao sam i iz Sketch aplikacije da kopiram neku raznu vektorsku grafiku u Paste i fino radi… ima i preview šta je kopirano i za vektorsku grafiku iz Sketch 😊

Kapacitet clipboarda možete sami da odredite… možete da odredite za koje aplikacije Paste neće da pamti šta ste kopirali… i možete i ručno da brišete pojedinačne stvari koje je Paste zapamtio.

Imate i pretragu, da lakše nađete nešto u clipboardu ako ste u clipboard stavili jako puno stvari 😊 Ukucate, na primer, naziv aplikacije iz koje ste kopirali nešto i Paste vam pokaže sve što ste iz te aplikacije kopirali… ili neku reč koja se pominje u tekstu koji ste kopirali… ili ukucate ‘picture’ i ono vam nađe slike koje ste kopirali 😊

Stvarno, izuzetno korisna stvar 😊


Evo i video da vidite kako to izgleda: https://www.youtube.com/watch?v=1F178XzgKbg

Evo i zvaničan sajt: http://pasteapp.me


[img size=499]http://i.imgur.com/aMCjySY.jpg[/img]

[img size=499]http://i.imgur.com/Y9RyqBN.jpg[/img]

Aplikacija je trenutno na akciji… imate je na AppStore za samo $1.99 (inače je $6.99).

Link: http://twodollartues.com/deals/paste/

Definitivno se isplati 😊 Ova aplikacija je po mom mišljenju ‘Must have’ za Mac 😊


Uzgred… developeri planiraju da rade lokalizaciju na druge jezike, pa možemo da im predložimo kako šta da se prevede na srpski 😊

Ako imate neke predloge kako da aplikacija bude još bolja, slobodno pišite to ovde (najbolje na engleskom); pa ćemo da pošaljemo te predloge.

 

B) 😉 😊 :laugh: :lol: :cheer: 😊 B) 😉 😊 :laugh: :lol: :cheer: 😊 B) 😉 😊 :laugh: :lol: :cheer: 😊B) 😉 😊 :laugh: :lol: :cheer:

E… al’ to nije sve… sad kažite dragička…

Ima i nagradna igra specijalno za članove Serbian Macintosh User Group 😊

Developeri su rešili da podele nekoliko redemtion codes članovima Mac Serbia, tako da će neki srećkovići sa foruma dobiti aplikaciju na AppStore besplatno 😊

Vrlo lep gest developera 😊 Fini neki ljudi 😊

Evo kako ćemo… da biste učestvovali u nagradnoj igri, samo odgovorite na temu i dodajte svoje ime na listu… znač, prvi neka uz poruku napiše ‘1. korisničko ime’, pa sledeći neka kopira to i u novom redu neka isto tako doda svoje ime (2. korisničko ime)... itd.

Slobodno razglasite među prijateljima koji koriste Mac, da se prijave ljudi da učestvuju. 😊

E sad… kad ćemo tačno da izvačmo dobitnike, to ću da vidim sa developerima… al’ mogli bismo jednog za Sv Nikolu da izvučemo, jednog za Katolički Božić, jenog za Novu Godinu i jednog za Pravoslavni Božić.

Da bi izvlačenje bilo u potpunosti transparentno, imam ideju kako da izvučemo redni broj dobitnika. Na dan izvlačenja kopiraćemo celu listu sa imenima ljudi koji će učestvovati u nagradnoj igri (isto onako kako bude pisalo na forumu, sa sve rednim brojevima) u neki online ‘Text to MD5’ generator i ako se do prvog izvlačenja prijavi manje od 10 ljudi da učestvuje, onda gledamo koji je prvi broj u MD5 Hashu. Ako nema nikog sa tim brojem… na primer, ako se padne nula… gledamo sledeći broj. Ako se prijavi 10 ili više, onda gledamo koja su prva dva broja u MD5 Hashu i to tretiramo kao jedan dvocifreni broj. Znač, ako su prva dva broja razdvojena nekim slovom ili slovima, ignorišemo slova (na primer, ‘5bc4’, tretiramo kao 54). Ako se desi da izvlačmo dvocifreni broj i izvučeni broj bude veći od broja učesnika, onda preskačemo taj broj (znač, ako MD5 hash počnje, na primer, sa b9c431…, a nema nikog sa ‘94’ redim brojem, preskačemo i 9 i 4 onda i gledamo ovo 31)... u slučaju da se desi da se u celom MD5 hashu ne padne ni jedan broj koji odgovara rednom broju nekog od učesnika, onda ćemo na listu u novi red da stavimo MD5 hash koji se pao (bez rednog broja ispred) da bismo od tog teksta dobili novi MD5 hash… ako ni iz tog MD5 hasha ne možemo da izvučemo dobitnika, onda ćemo da ponavljamo to sa dodavanjem MD5 hasheva u novi red (bez brisanja prethodnih) dok ne izvučemo nekog… pravila za izvlačenje su možda komplikovana, ali mislim da je to najbolji načn da se osigura transparentnost izvlačenja jer s ovako definisanim pravilima, svako može nakon izvlačenja da uzme listu i da proveri MD5 Hash da bi se uverio da je sve bilo regularno. Takođe, moram da postavim uslov da svi koji se prijave da učestvuju moraju da imaju bar 10 poruka na forumu pre nego što se jave na temu, da neko ne bi sumnjao u korisnike sa jednom porukom da li su nečji dupli nalozi.

Nakon izvlačenja lista ostaje kao što je i bila (i korisnici koji se nisu prijavili mogu da nastave s prijavljivanjem za sledeće izvlačenje); ali ako se u nekom sledećem izvlačenju ponovo padne broj nekog ko je već izvučen, taj broj ignorišemo i po gore definisanim pravilima tražimo sledeći broj.

Post edited by: indijanac, at: 2015/12/16 17:24

 Signature 

Bill: What"s that? > Jobs: It"s an iHouse! > Bill: But it"s got no windows!? > Jobs: Exactly! Hahhahaha! 😊

Profile
 
Posted: 17 December 2015 06:28 AM   [ # 1 ]
Sr. Member
Avatar
RankRankRankRank
Total Posts:  7582
Joined  2005-04-28

1. madamov

 Signature 

ACSP 10.10 - ACSP 10.9 - ACA 10.8 Mac Management - ACSP 10.8 -  ACSP 10.7 - ACSA 10.6

Profile
 
Posted: 17 December 2015 06:51 AM   [ # 2 ]
Sr. Member
Avatar
RankRankRankRank
Total Posts:  2341
Joined  2005-04-28

1. madamov
2. Дарко Селаковић

 Signature 

🍎 Дарко Селаковић

Profile
 
Posted: 17 December 2015 04:22 PM   [ # 3 ]
Newbie
Rank
Total Posts:  19
Joined  2013-11-24

1. madamov
2. Дарко Селаковић
3. superiska123

Profile
 
Posted: 17 December 2015 11:57 PM   [ # 4 ]
Newbie
Rank
Total Posts:  11
Joined  2012-12-22

superiska123 wrote:

1. madamov
2. Дарко Селаковић
3. superiska123
4. googy

Profile
 
Posted: 18 December 2015 12:57 AM   [ # 5 ]
Sr. Member
Avatar
RankRankRankRank
Total Posts:  537
Joined  2008-03-04

@googy
Pošto je u pravilima već napisano da je za učestvovanje u nagradnoj igri potrebno da neko ima 10 poruka pre nego što se javi na temu (znač, ne računajući poruke na ovoj temi); napiši još tri poruke na nekim drugim temama pre nego što se upišeš na listu.

To pravilo je tu pošto nema da piše uz korisničko ime ko je od kada član (mada ja mislim da se sećam tebe i od ranije, ali ipak su pravila već napisana); pa da neko ne posumnja da li je neko ko se možda već javio napravio novi nalog ako bi se javio neko sa samo jednom ili dve poruke.

Ako se neko javi u međuvremenu nek se upiše pod broj 4, a ti se upiši nakon njega.

 Signature 

Bill: What"s that? > Jobs: It"s an iHouse! > Bill: But it"s got no windows!? > Jobs: Exactly! Hahhahaha! 😊

Profile
 
Posted: 18 December 2015 02:37 AM   [ # 6 ]
Member
RankRankRank
Total Posts:  53
Joined  2009-11-06

1. madamov
2. Дарко Селаковић
3. superiska123
4. doodoole

Profile
 
Posted: 20 December 2015 01:06 AM   [ # 7 ]
Sr. Member
Avatar
RankRankRankRank
Total Posts:  537
Joined  2008-03-04

Srećna slava svima koji slave 😊

Vreme je da neko dobije poklon 😊

[img size=200]http://i.imgur.com/m4R3WMk.jpg[/img]


Pomenuo sam već da će prvo izvlačenje najverovatnije da bude za Sv Nikolu, pa evo i da izvučemo prvog dobitnika 😊

Znači, kopiramo ovakvu listu bez dodavanja suvišnih razmaka ili praznih redova između…

1. madamov
2. Дарко Селаковић
3. superiska123
4. doodoole

Stavljamo to u Text to MD5 Hash generator ovde: http://www.timestampgenerator.com/tools/md5-generator/

Prvi broj koji je izašao u MD5 Hasu je 5… preskačemo jer nemamo trenutno nekog pod tim brojem… sledeći broj je 2… Darko je pod brojem dva, što znači da je Darko srećni dobitnik u prvom kolu…

Darku stiže privatna poruka sa redemtion kôdom 😊

Sad u Mac AppStore pod ‘Redeem’ i preuzmi nagradu, pa nam javi kako ti se sviđa aplikacija 😊

Ostali će imati šansu da budu izvučeni u nekom drugom kolu 😊


Googyja još jednom pozivam da ispuni uslove za upis na listu, da bi mogao da učestvuje… ali probao sam da vidim i koji bi broj izašao i da se upisao pod broj 5 pre izvlačenja… i izašao je MD5 Hash koji počnje brojem 2… tako da bi Darko opet dobio… Darka je izgleda baš htela sreća u ovom prvom izvlačenju 😊

Znači, ostali nek nastave sa upisom… sledeće izvlačenje će najverovatnije da bude 25. decembra.

Pa, što kaže Her Žika Pavlović ‘Novo kolo, nova sreća, danas manja, sutra veća’ 😊

 Signature 

Bill: What"s that? > Jobs: It"s an iHouse! > Bill: But it"s got no windows!? > Jobs: Exactly! Hahhahaha! 😊

Profile
 
Posted: 20 December 2015 07:29 PM   [ # 8 ]
Sr. Member
Avatar
RankRankRankRank
Total Posts:  7582
Joined  2005-04-28

Ne bunim se, nego pitam kakve veze ima MD5 generator sa slučajnim vrednostima? B)

 Signature 

ACSP 10.10 - ACSP 10.9 - ACA 10.8 Mac Management - ACSP 10.8 -  ACSP 10.7 - ACSA 10.6

Profile
 
Posted: 21 December 2015 01:31 AM   [ # 9 ]
Sr. Member
Avatar
RankRankRankRank
Total Posts:  2341
Joined  2005-04-28

indijanac wrote:

Srećna slava svima koji slave 😊

Vreme je da neko dobije poklon 😊

[img size=200]http://i.imgur.com/m4R3WMk.jpg[/img]

Darko je pod brojem dva, što znač da je Darko srećni dobitnik u prvom kolu…

Срећна слава!

ЈУХУУУУ!!! :woohoo:

Вечерас ћу пробати апликацију па вам јављам утиске.

 Signature 

🍎 Дарко Селаковић

Profile
 
Posted: 21 December 2015 03:18 AM   [ # 10 ]
Sr. Member
Avatar
RankRankRankRank
Total Posts:  537
Joined  2008-03-04

@madamov

Pa napisao sam u uvodnoj poruci (ona sitna slova što sam stavio) kako sam zamislio da dobijemo neki broj koji ne bismo znali unapred i da neko posle može da proveri da se baš taj broj pao 😊

Pošto ne znamo kako će tačno lista ljudi koji se budu javljali da izgleda na određeni dan, onda ne znamo ni koji će tačno MD5 Hash da izađe kada listu budemo stavili u MD5 Hash generator… jer bi od svakog korisničkog imena na listi i od redosleda javljanja zavisilo koji će MD5 Hash liste da bude.

Osim ako se svi učesnici ne bi unapred dogovorili ko će sve da se javi i kojim redosledom će tačno da se javljaju, ne bi imali kontrolu nad tim koji će MD5 Hash tačno da izađe.

Čak i da se neko javi samo jer je možda izračunao da bi ako njegovo korisničko ime bude zadnje na listi, u kombinaciji sa svim ostalim korisničkim imenima koja su već na listi onda izašao MD5 hash sa kojim bi baš on pobedio, neko sledeći ako se javi, MD5 hash liste bi već bio sasvim drugačji.

Nisam hteo da koristim neki script koji svaki put generiše neki potpuno nasumični broj, pa da stavljam screenshot jer neko ne bi onda mogao da proveri da se baš taj broj pao iz prvog puta… Ovako sa stavljanjem liste na dan izvlačenja u MD5 hash generator svako može da kopira listu i da proveri koji MD5 hash daje takva lista.

Ako se još neko slaže, možemo za drugo kolo izvlačenja nakon liste u novi red da dodamo i naslov nekog članka sa MacRumors koji na dan izvlačenja bude zadnja vest (na naslovnici, ne one vesti što izlaze sa strane) do 6 posle podne po našem vremenu (9 ujutro po njihovom, pošto oni stavljaju preme u PST vremenskoj zoni); da bi i to uticalo na MD5 hash koji ćemo da dobijemo tad, tako da se eliminiše i mogućnost da neko u međuvremenu izračunava koji bi MD5 hash mogao da se padne ako bi lista do dana izvlačenja ostala potpuno ista.

Post edited by: indijanac, at: 2015/12/20 18:40

 Signature 

Bill: What"s that? > Jobs: It"s an iHouse! > Bill: But it"s got no windows!? > Jobs: Exactly! Hahhahaha! 😊

Profile
 
Posted: 25 December 2015 05:42 PM   [ # 11 ]
Sr. Member
Avatar
RankRankRankRank
Total Posts:  537
Joined  2008-03-04

E, ljudi… ako hoćete, možemo danas dva dobitnika da izvučemo, da ne čekate Novu Godinu. 😊

Znač ostalo bi onda još jednog dobitnika da izvučemo posle.

Nego… ako izučemo nekog ko retko dolazi na forum… mislim da bi trebalo da postoji neki rok (od, na primer, nedelju dana… to mislim da je standardno za nagradne igre) da se on javi na temu pre nego što mu se pošalje ‘redemtion kôd’ privatnom porukom… da ne stoji nekom to možda i mesecima u inboxu kao nepročtana poruka… ako se ne javi u roku od nedelju dana, onda novo izvlačenje i da to dobije neko ko će i da koristi aplikaciju.

Pošto se od prošlog izvlačenja nije prijavio još neko da učestvuje, onda mislim da bi trebalo da i ovo izvlačenje bude po istom sistemu… znač, ako se još neko ne prijavi da učestvuje u toku dana (na primer, do 5 posle podne); onda nastavljamo da gledamo onaj MD5 hash liste, pa su superiska123 i madamov sledeći na redu da dobiju redemption code… (ako ako se još neko prijavi u toku dana, onda ćemo po sistemu koji sam opisao u prethodnoj poruci)... i onda da sačekamo još nekoliko dana da vidimo da li ima još zainteresovanih da učestvuju u nagradnoj igri, a ako se ne javi još neko, da onda lepo taj četvrti redemtion code dobije doodoole pošto bi ostao jedini na listi.

Znač... ako se ne javi još neko do 5 posle podne, superiška da se javi da je tu, pa će da dobije redemtion kôd… a za madamova znamo da je često tu, tako da on samo neka proveri privatne poruke večeras.

Edit (dopuna):

Evo, prošlo je 5 posle podne…

Tako da, kao što sam rekao jutros, superiska123 i madamov dobijaju redemtion kôdove (jer, kao što sam ranije objasnio, pošto se nije još neko prijavio na listu nakon prvog izvlačenja, MD5 hash generator daje isti MD5 hash kada se ubaci potpuno ista lista, tako da nastavljamo da gledamo koji se brojevi padaju u tom MD5 hashu nakon što se pao Darkov broj).

Superiška123 neka se javi tu na temi u roku od nedelju dana da znamo da je tu i taj isti dan neka proveri inbox (kažem to pošto obaveštenja za privatne poruke na forumu ne rade).

Madamovu stiže redemtion kôd odmah jer znamo da je tu skoro svaki dan :D

A Doodoole neka svrati na forum za Novu Godinu i neka se javi da je tu… ako se još neko ne prijavi da učestvuje do tada, Doodoole dobija ovaj četvrti redemtion kôd koji je ostao jer je samo još on u igri 😊

Post edited by: indijanac, at: 2015/12/25 19:17

 Signature 

Bill: What"s that? > Jobs: It"s an iHouse! > Bill: But it"s got no windows!? > Jobs: Exactly! Hahhahaha! 😊

Profile
 
Posted: 26 December 2015 05:51 AM   [ # 12 ]
Newbie
Rank
Total Posts:  19
Joined  2013-11-24

Tu sam! 😊 Baš mi je drago što sam odabran…

Profile
 
Posted: 26 December 2015 07:24 AM   [ # 13 ]
Sr. Member
Avatar
RankRankRankRank
Total Posts:  537
Joined  2008-03-04

Isprobaj, pa javi kako ti se sviđa 😊 Ja sam developeru slao razne predloge… sledeća verzija bi trebalo da dobije i neke nove mogućnosti… na sajtu je najavljena i verzija za iOS, pa pretpostavljam da će kada izađe da bude i neka opcija za sinhronizovanje clipboarda između iOS uređaja i Macova.

 Signature 

Bill: What"s that? > Jobs: It"s an iHouse! > Bill: But it"s got no windows!? > Jobs: Exactly! Hahhahaha! 😊

Profile
 
Posted: 26 December 2015 07:28 AM   [ # 14 ]
Newbie
Rank
Total Posts:  19
Joined  2013-11-24

Već sam preuzeo aplikaciju i mogu reći da su mi prvi utisci odlični! Aplikacija radi baš brzo, a pritom je i vrlo lepo dizajnirana 😊.

Profile
 
Posted: 26 December 2015 09:44 AM   [ # 15 ]
Member
RankRankRank
Total Posts:  53
Joined  2009-11-06

Ostadoh ja u bubnju 😊

Svracam za NG (verovatno i pre) 😊

Profile
 
 1 2 > 
1 of 2