Aktivacija iPhone 5S ?
Posted: 01 April 2016 05:44 AM
Newbie
Rank
Total Posts:  13
Joined  2016-02-10

Stize mi vakum pakovanje iPhone 5s i nikad nisam koristio iPhone. Da li mozete ukratko da mi kazete kako se aktivira i sta treba da radim

Hvala :silly:

Profile
 
Posted: 01 April 2016 10:14 AM   [ # 1 ]
Administrator
Avatar
RankRankRankRank
Total Posts:  3201
Joined  2005-05-07

Ubaci karticu i prati uputstva na ekranu, nema nikakve filozofije.

Prerpoučujem kreiranje iCloud naloga dok startuješ fon, zapiši email i pass koji si napravio i startuj telefon.

Kad se startuje, podesi taj email nalog u Mail aplikaciji (ako kreiraš novi iCloud nalog sa @icloud domenom, Mail.app će automatski biti podešena, a ako koristiš gmail itd, moraš da podesiš).

Idi na app store i kreni da skidaš bilo koju free aplikaciju. Pitaće te da li želiš da koristiš postojeći nalog, izaberi tu opciju i unesi apple id i šifru.

Tražiće da završiš apple ID kako bi mogao da skidaš/kupuješ sa app store-a.

Ako hoćeš da plaćaš našom karticom, tj kupuješ regularno na App store-u koristeći srpsku internet karticu, za zemlju izaberi Hrvatsku i upiši regularnu adresu iz Srbije.

Ukoliko ne želiš da koristiš platnu karticu, preporučujem US za zemlju.

Što se adrese i podataka tiče, sve osim imena mora da se poduari, zato preporučujem da izabereš na google mapama neki hotel u americi i nakon svog imena sve podatke kopiraš od hotela (adresu, državu, broj telefona, zip) i to je to.

 Signature 

———————————————————————————————-
MacBookPro16,1
iPhone 13Pro

Profile
 
Posted: 03 April 2016 01:50 AM   [ # 2 ]
Newbie
Rank
Total Posts:  13
Joined  2016-02-10

Evo aktivirao sam telefon. Interesuje me samo da li moze da se izbrise iCloud i napravi novi?

Da li moze da se promeni e-mail adresa kod postojeceg iCloud naloga, ili mora da se napravi novi nalog

U slucajnu da zelim npr da promenim e-mail?

Kako i sta moze tu?
Hvala

Profile
 
Posted: 03 April 2016 04:06 AM   [ # 3 ]
Administrator
Avatar
RankRankRankRank
Total Posts:  3201
Joined  2005-05-07

Odeš na https://appleid.apple.com/account/manage

edit sa desne strane, i ispod tvog maila koji služi za apple ID na vrhu imaš opciju ‘Change email address…’

Tu menjaš email koji vezan za taj apple id.

 Signature 

———————————————————————————————-
MacBookPro16,1
iPhone 13Pro

Profile
 
Posted: 03 April 2016 07:33 AM   [ # 4 ]
Newbie
Rank
Total Posts:  13
Joined  2016-02-10

evo naso sam, hvala

Post edited by: ivanbrankovic, at: 2016/04/03 01:52

Profile
 
‹‹ Mail problematika      Refog deinstalacija ››