Da li neko ima firewire 400->800 kabl [RESENO]
Posted: 30 December 2016 12:21 AM
Sr. Member
Avatar
RankRankRankRank
Total Posts:  421
Joined  2008-05-26

Pozdrav drugari,

kompjuter mi je potpuno posandrcao, kad se ukljuci cim kliknem pojavi se lotpica, i imam samo kontrolu nad misem ali ne mogu da klikcem nigde, niti se nesto desi kad predjem misom preko dock-a. Kompjuter uopste ne reaguje ni na komande na tastaturi i moram da ga iskljucim drzanjem dugmeta za paljenje 10 sekundi. Pokusavao sam razne stvari ali nista ne pomaze. Sad sam sa drugog kompjutera prebacio instalaciju za el kapitan na fleskicu i butovao to na pokvarenom kompjuteru da uradim first aid preko disk utility, ali ni to nije pomoglo.
Tako da sam odlucio da obrisem sve i reinstaliram sistem, nadam se da ce to pomoci. E sad posto zelim da sacuvam neke podatke, secam se da sam to jednom radio tako sto sam poterao kompjuter u target disk modu pa sam onda prebacivao fajlove. Problem je sto nemam potreban kabl, a stvarno mi se ne kupuje sad za sat vremena posla.
Interesuje me ako neko iz Beograda ima taj kabl i ako bi mogao da mi ga pozajmi na dan dva cisto da popravim komp.
Takodje ako imate neki drugi savet za popravku, dobro je dosao.

Hvala,
Kolja

Post edited by: Kolja, at: 2016/12/30 21:35

Profile
 
Posted: 30 December 2016 07:37 AM   [ # 1 ]
Administrator
Avatar
RankRankRankRank
Total Posts:  3201
Joined  2005-05-07

Ne znam koliko ti znač, ali da probam.
Iz Pančeva sam ali radim na nbg, pa sam svaki dan praktično tu.
Do 16 sam na odmoru, a u Pančevo se vraćam tek desetog januara.

Ako ti ove sve stvari ne smetaju, i vrše posao, a ne snadješ se ranije, rad sam ti pozajmiti kabl 😉

 Signature 

———————————————————————————————-
MacBookPro16,1
iPhone 13Pro

Profile
 
Posted: 31 December 2016 06:34 AM   [ # 2 ]
Sr. Member
Avatar
RankRankRankRank
Total Posts:  421
Joined  2008-05-26

Hvala mnogo cika_kosta, ali kupio sam kabl i odradio posao istog dana. Ne znam zasto, ja sam bio uveren da je taj kabl mnogo skuplji i da se tesko nalazi. Ispostavilo se da je 700rsd i da sam ga nasao bukvalno 10 minuta nakon sto sam napisao poruku iznad.
Sad komp sljaka ko nov, nemam pojma u cemu je bio problem, al vazno je da radi sad 😊

Profile
 
Posted: 31 December 2016 09:20 AM   [ # 3 ]
Administrator
Avatar
RankRankRankRank
Total Posts:  3201
Joined  2005-05-07

E pa super 😊
To je najbitnije 😊

Živeo

 Signature 

———————————————————————————————-
MacBookPro16,1
iPhone 13Pro

Profile