Mac Pro 5.1 dijagnoza
Posted: 21 March 2018 10:27 PM
Jr. Member
RankRank
Total Posts:  33
Joined  2005-07-19

Pozdrav,
mac pro 5.1

desava se da mi na ploci svetli crveno led izmedju 2 procesora. Prvo sam mislio da je memorija pa sam izmenjao mesta modulima. Medjutim, nekad svetli nekad ne. U sistemu sve normalno prijavljuje sto se tice memorije. Pokusao sam da izolujem los modul, medjutim kad sam pomislio da sam ga nasao, led vise ne sija. Ne mogu da nadjem pattern kad se pali. Deluje random jer kad stick za koji sam mislio da ne valja prebacim u neki drugi slot, led se ne pali. Pomislio sam da je slot los, medjutim kada se svi moduli ubodu tu, rade bez problema. stvarno nemam pojma sta je.

Kompjuter normalno radi sve vreme ali me to buni

Ima’l neka dijagnostika koju mogu sam da odradim. Koristio sam apple hardware test, ali to nesto krjavo radi. Zakuca na hardware detection delu, kad imam taj stick/ slot popunjen.Kad izvadim par memorija iz tog slota, hardware detection prodje i mogu da radim test. Medjutim test zakuca negde na prvoj trecini. Pustio sam ga celu noc i nije se mrdnuo. Tako da i dalje ne znam sta je.

Gledao sam da nadjem onaj ASD software na netu. Ima ga ali nema seedera :D

Profile
 
Posted: 22 March 2018 07:03 AM   [ # 1 ]
Jr. Member
RankRank
Total Posts:  33
Joined  2005-07-19

Update: Skinuo ASD i proterao ga. Sve zeleno, passed the test

Profile
 
Posted: 05 October 2018 09:05 PM   [ # 2 ]
Sr. Member
Avatar
RankRankRankRank
Total Posts:  170
Joined  2007-09-15

Moguce je da ti je otisao Memory Controller na CPU Board-u. Probaj Reball istog…

 Signature 

Design is not just what it looks like and feels like. Design is how it works.

iMac 21.5 Late 2013
Mac Pro 2.1 2x3.0 Ghz Quad Core Intel Xeon..
Mac Pro 5.1 1x3.33 Ghz Six Core Intel Xeon..
Power Mac G5 2x2.5 Ghz Dual Core PowerPC 970MP…

Profile