1 2 3 >  Last ›
1 of 4
Izgled sajta
Posted: 10 October 2008 11:40 PM
Sr. Member
Avatar
RankRankRankRank
Total Posts:  421
Joined  2008-05-26

I pored toga sto sam ja o Mac-ovima saznao vise na ovom sajtu nego na ijednom druhom,i toga sto ste mi ljudi nenormalno mnogo pomogli,ja moram da priznam da je ovo najruzniji forum koji sam ikad video i koristio…
ja stvarno predlazem ako moze da se nekako promeni izgled sajta,ili makar malo da se ulepsa…
Vase misljenje ?

Profile
 
Posted: 11 October 2008 01:27 AM   [ # 1 ]
Sr. Member
Avatar
RankRankRankRank
Total Posts:  1028
Joined  2007-03-14

Očgledno nisi čtao dovoljno… To je u planu, samo se nema vremena da se odradi…

 Signature 

It’s the ride that matters, not the bike…

Profile
 
Posted: 11 October 2008 01:50 AM   [ # 2 ]
Sr. Member
Avatar
RankRankRankRank
Total Posts:  1797
Joined  2007-11-11

meni se bas dopada kako forum izgleda
samo mi je glupo sto ne opominje za PMove
ostalo nista ne smeta…

 Signature 

Ja hocu da pomognem

Profile
 
Posted: 11 October 2008 10:15 AM   [ # 3 ]
Sr. Member
Avatar
RankRankRankRank
Total Posts:  421
Joined  2008-05-26

castor wrote:

Očgledno nisi čtao dovoljno… To je u planu, samo se nema vremena da se odradi…

ah,lenj sam mnogo…izvinite posto nisam to primetio

meni se bas dopada kako forum izgleda
samo mi je glupo sto ne opominje za PMove
ostalo nista ne smeta…

osim toga,po mom misljenju imena korisnika bi trebalo da pisu blize avataru,i vecim slovima,i dugmeta (reply , quote , edit, new topic itd…) moraju biti veca

Profile
 
Posted: 12 October 2008 11:05 PM   [ # 4 ]
Sr. Member
Avatar
RankRankRankRank
Total Posts:  537
Joined  2008-03-04

Meni izgled ne smeta, al’ mi se ne sviđa što ovaj forum stvarno presporo radi, pogotovo u Safariju, što nema obaveštenja kad se dobije PP i što ne može sa stranice za odgovor (kad se klikne na ‘Reply’) da se citira više poruka, nego kad hoću da citiram više poruka, onda moram da za svaku poruku kliknem na ‘Quote’, pa da kopiram tekst.

Kad ćete već jednom da instalirate neki noviji forum?

Evo, na primer, SimpleMachines super radi, a može da se doda i ekstenzija da pored poruke piše ko koji OS koristi (moglo bi da ne napravi da piše ko koju verziju OS X-a koristi, na primer, da pored poruke piše ‘Mac OS X 10.5.5’).

SimpleMachines forum ima na: http://www.simplemachines.org/download/

A konvertor koji prebacuje poruke sa SimpleBoard foruma (sadašnjeg) na SimpleMachines forum ima da se nađe na: http://www.simplemachines.org/download/?converters

Ekstenzije i teme za SimpleMachines forum ima da se nađu na: http://custom.simplemachines.org/


Ako nemate vremena da pravite neku unikatnu temu (theme) za forum, nek bude podrazumevana SimpleMachines tema ili instalirajte neku temu koja ima da se downloaduje tamo, pa posle samo promenite logo.

Post edited by: indijanac, at: 2008/10/12 23:10

 Signature 

Bill: What"s that? > Jobs: It"s an iHouse! > Bill: But it"s got no windows!? > Jobs: Exactly! Hahhahaha! 😊

Profile
 
Posted: 13 October 2008 08:52 AM   [ # 5 ]
Sr. Member
Avatar
RankRankRankRank
Total Posts:  7582
Joined  2005-04-28

Meni izgled ne smeta, al’ mi se ne sviđa što ovaj forum stvarno presporo radi, pogotovo u Safariju, što nema obaveštenja kad se dobije PP i što ne može sa stranice za odgovor (kad se klikne na ‘Reply’) da se citira više poruka, nego kad hoću da citiram više poruka, onda moram da za svaku poruku kliknem na ‘Quote’, pa da kopiram tekst.

Za brzinu ne znam, subjektivna stvar i da bi se ispravno tumačlo moraš da imaš kontrolu nad mnogo parametara, a nemaš. Evo meni sada u 8:47 ujutru radi sasvim fino, na SBB-u sam, dakle server mi je u ‘lokalu’ pa je možda i do brzine veze.

Za Quote nisam video forum gde možeš da citiraš više poruka odjednom, nego svuda mora deo teksta da se označ, pa onda copy i paste.

Kad ćete već jednom da instalirate neki noviji forum?

Molio bih te da ponovo pročtaš teme u kojima smo o tome pričali, mislim baš i u ovom forumu nekoliko puta. Kupljen je Expression Engine još pre par meseci, urađen softver za konverziju baze podataka, trenutno je potrebno da se sklopi par uslova da bi obavili prelazak na novi softver u test fazi, pa onda kada ona prođe da se pusti u javnost.

U početku forum nezavisan od Mamba nije dolazio u obzir iz očoglednih razloga, tako i sada forum koji ne može da se integriše u EE ne dolazi u obzir. Žao mi je, ali administraciju ovog foruma niko od nas ne radi za pare i čtava ideja je od početka bila dobrotovorna.

 Signature 

ACSP 10.10 - ACSP 10.9 - ACA 10.8 Mac Management - ACSP 10.8 -  ACSP 10.7 - ACSA 10.6

Profile
 
Posted: 13 October 2008 10:15 AM   [ # 6 ]
Sr. Member
Avatar
RankRankRankRank
Total Posts:  689
Joined  2006-09-28

ovo za quote bi trebalo da moze IPB.

shto se dizjna tiche ja dao otkaz i slobodan sam do daljnjeg a inache sam web dizajner pa ako treba pomoc slobodno javite.

da naglasim, ne bi nishta naplatio :D

 Signature 

iMac 24inch 2.8Ghz
iPhone 1st gen 8GB
Untitlr
jeestyle [@] gmail com

Profile
 
Posted: 13 October 2008 01:28 PM   [ # 7 ]
Sr. Member
Avatar
RankRankRankRank
Total Posts:  1028
Joined  2007-03-14

Koliko mene sjećanje služi i vBulletin može da radi multi-quote…

 Signature 

It’s the ride that matters, not the bike…

Profile
 
Posted: 13 October 2008 02:49 PM   [ # 8 ]
Sr. Member
Avatar
RankRankRankRank
Total Posts:  3952
Joined  2007-11-19

jeeStyle wrote:

ovo za quote bi trebalo da moze IPB.

shto se dizjna tiche ja dao otkaz i slobodan sam do daljnjeg a inache sam web dizajner pa ako treba pomoc slobodno javite.

da naglasim, ne bi nishta naplatio :D

portfolio?

 Signature 

http://www.macintosh.rs

Profile
 
Posted: 13 October 2008 03:00 PM   [ # 9 ]
Sr. Member
Avatar
RankRankRankRank
Total Posts:  689
Joined  2006-09-28

http://www.gshq.eu :]

ako admini zele da prihvate pomoc rado cu poslati na mail neke radove. da ne bude da se ovde promovishem 😛

Post edited by: jeeStyle, at: 2008/10/13 15:01

 Signature 

iMac 24inch 2.8Ghz
iPhone 1st gen 8GB
Untitlr
jeestyle [@] gmail com

Profile
 
Posted: 13 October 2008 10:53 PM   [ # 10 ]
Sr. Member
Avatar
RankRankRankRank
Total Posts:  537
Joined  2008-03-04

madamov wrote:

Za brzinu ne znam, subjektivna stvar i da bi se ispravno tumačlo moraš da imaš kontrolu nad mnogo parametara, a nemaš.

Pa na drugim forumima koje posećujem (ES i još neki domaći forumi) čekam oko dve-tri sekunde da se učta stranica (u Safariju); a ovde nekad treba i više od 15 sekundi da se učta stranica.

Pogotovo mi se sporo otvara naslovna strana (Home); lista podforuma (kad se klikne na link ‘Forum’) i stranica za odgovor.

Kad je učtana lista podforuma, onda kad se klikne na naziv nekog podforuma, taj podforum se učta za nekoliko sekundi i kad se klikne na naziv neke teme i tema se učta za nekoliko sekundi, al’ kad se opet klikne na ‘Forum’ ili ‘Home’, nekad treba da se čeka i više od 15 sekundi da se učta stranica, iako je već keširana.

A kad se klikne na dugme ‘Back’ (da se vratim na prethodnu stranicu); ponovo učtava stranicu (iako je već keširana) i nekad treba i više od 15 sekundi dok se učta prethodna stranica.

Na drugim sajtovima kad kliknem na ‘Back’ se prethodna stranica učta mnogo brže.

Ovde kao da svaku stranicu učtava ponovo, čak i kad je stranica već keširana.

madamov wrote:

Evo meni sada u 8:47 ujutru radi sasvim fino, na SBB-u sam, dakle server mi je u ‘lokalu’ pa je možda i do brzine veze.

Probaj sa nekog drugog računara (koji se na Internet spaja preko drugog provajdera) da pogledaš kako radi forum.

madamov wrote:

Za Quote nisam video forum gde možeš da citiraš više poruka odjednom, nego svuda mora deo teksta da se označ, pa onda copy i paste.

Ima na forumima koji koriste SimpleMachines. Na stranici za odgovor (kad se klikne na ‘Odgovor’) ispod polja za unos teksta ima lista poruka sa teme i za svaku od tih poruka ima opcija ‘Umetni citat’, koja citira celu tu poruku, tako da nema potrebe da se ručno kopira tekst kad se citira.

Slično je i na ES napravljeno.

madamov wrote:

Molio bih te da ponovo pročtaš teme u kojima smo o tome pričali, mislim baš i u ovom forumu nekoliko puta. Kupljen je Expression Engine još pre par meseci, urađen softver za konverziju baze podataka, trenutno je potrebno da se sklopi par uslova da bi obavili prelazak na novi softver u test fazi, pa onda kada ona prođe da se pusti u javnost.

Znam da je bilo reč o tome još zimus, al’ sad je već oktobar, pa nisam znao da l’ još uvek planirate da pređete na Expression Engine.

madamov wrote:

Žao mi je, ali administraciju ovog foruma niko od nas ne radi za pare i čtava ideja je od početka bila dobrotovorna.

Razumem ja to, al’ ako nemate vremena da testirate taj forum, postavite to na posebnoj stranici, da obični članovi foruma to mogu da testiraju.

Mislim da bi mnogi od nas hteli da pomognu oko tog prelaska i testiranja, al’ da bi ljudi pomogli treba da postavite tu test fazu foruma online (na zasebnoj stranici); da bi ljudi to mogli da testiraju i da vide oko čega treba da vam pomognu.

Post edited by: indijanac, at: 2008/10/14 01:17

 Signature 

Bill: What"s that? > Jobs: It"s an iHouse! > Bill: But it"s got no windows!? > Jobs: Exactly! Hahhahaha! 😊

Profile
 
Posted: 13 March 2009 12:20 AM   [ # 11 ]
Sr. Member
Avatar
RankRankRankRank
Total Posts:  1326
Joined  2007-08-13

imam jedno pitanje
posto koristim puno ovu googlovu uslugu iGoogle - www.google.com/ig
bi li moguce bilo da se poveze sajt s njim na dva nacina - prvi bi pratio nove vjesti na sajtu,a drugi promjene na forumu-najnovije postove

kapiram da to ne bi bilo pretesko napravit
samo zahtjeva vrijeme koje niko nema
ali opet sta ja znam

sto se tice izgleda sajta meni je super i fino se otvara na iPhoneu
jedino je malo sporo ucitavanje

 Signature 

http://primorskenovine.me/          http://gospostina.in

Profile
 
Posted: 13 March 2009 01:50 AM   [ # 12 ]
Sr. Member
Avatar
RankRankRankRank
Total Posts:  2341
Joined  2005-04-28

Radi li ovo:
http://www.google.com/ig/adde?moduleurl=http://www.macserbia.org/index2.php%3Foption%3Dcom_simpleboard%26amp%3Bfunc%3Dsb_rss%26amp%3Bno_html%3D1&source=imag

 Signature 

🍎 Дарко Селаковић

Profile
 
Posted: 13 March 2009 03:36 PM   [ # 13 ]
Sr. Member
Avatar
RankRankRankRank
Total Posts:  1211
Joined  2008-11-18

Brzina je, mislim, najveci problem.
Neverovatno je koliko je spor, neverovatnoooo.
4 mega imam adsl i replay dugmence cekam izmedju 6-7 i 20 sec. Nista ovo ostalo ne smeta oku koliko ovo smeta nervima i mozgu. 😊

 Signature 

.(JavaScript must be enabled to view this email address)

Profile
 
Posted: 13 March 2009 03:37 PM   [ # 14 ]
Sr. Member
Avatar
RankRankRankRank
Total Posts:  1211
Joined  2008-11-18

Brzina je, mislim, najveci problem.
Neverovatno je koliko je spor, neverovatnoooo.
4 mega imam adsl i replay dugmence cekam izmedju 6-7 i 20 sec. Nista ovo ostalo ne smeta oku koliko ovo smeta nervima i mozgu. 😊

brisite ovaj drugi admini nesto se istripovalo 😊

Post edited by: kanacki, at: 2009/03/13 15:39

 Signature 

.(JavaScript must be enabled to view this email address)

Profile
 
Posted: 13 March 2009 05:44 PM   [ # 15 ]
Sr. Member
Avatar
RankRankRankRank
Total Posts:  266
Joined  2008-06-05

Kod mene super šljaka i pored toga što sam na drljavom SBB-u :silly:

 Signature 

Apple MacBook Air \"Core i5\" 1.6 11\" (Mid-2011) + Superdrive
iPhone 4 16GB

Profile
 
 1 2 3 >  Last ›
1 of 4
‹‹ 1.000.000 poseta      Vise smajlija ››