< 1 2 3 > 
2 of 3
G-Tech Externi HDD
Posted: 24 April 2009 04:45 AM   [ # 16 ]
Sr. Member
Avatar
RankRankRankRank
Total Posts:  689
Joined  2006-09-28

da bre, macola je ako radish obradu HD materijala i sl. ako si zaposlen kao video editor na FOX-u ili tako neshto :D

nije za nas smrtnike, nikako.

 Signature 

iMac 24inch 2.8Ghz
iPhone 1st gen 8GB
Untitlr
jeestyle [@] gmail com

Profile
 
Posted: 24 April 2009 10:24 AM   [ # 17 ]
Sr. Member
Avatar
RankRankRankRank
Total Posts:  3952
Joined  2007-11-19

Ma ljudi salim se znam ja za sta je Mazola….

 Signature 

http://www.macintosh.rs

Profile
 
Posted: 24 April 2009 11:10 AM   [ # 18 ]
Sr. Member
Avatar
RankRankRankRank
Total Posts:  287
Joined  2009-03-12

Pa ko bi normalan kupio Macola uredjaje za kucnu upotrebu ? 😊 Ipak je cena previsoka.

Sto se tice g-tech drive, probacu da sumiram moje utiske:

Performanse FW 800 su fenomenalne, prebacio sam VMWare virtuelne masine na g-tech i radi sve OK. Primer je OpenSolaris u kome koristim SunStudio Express i nista vise, znaci development. Nema razlike izmedju Virtuelne masine na lokalnom drajvu i na g-tech preko FW 800. Boot time je isti, podizanje Sun Studio Express mi izgleda isto. Govorim o subjektivnom - licnom dozivljaju.

Sam uredjaj ima odlicno reseno hladjenje, prekopirao sam 150GB podataka sa internog HDD-a na g-tech, bez da se ovaj i malo ugrejao. Zatim sam da bi ga uposlio jos vise pustio deep scan svih tih fajlova i to je drljalo jedno 2h kuciste je bilo mlako na dodir. Jedino su ona rebra na donjoj strani kucista bila topla. Dok je radio scan kopirao sam novih 100GB na disk.

U pocetku mi je izgledalo dosta kichasto ono belo svetlo na prednjoj maski, ali mi se posle nekog vremena zaista dopalo. Deluje retro 😊
Sama izrada kucista je fenomenalna, precizna i robusna. Design je stvar ukusa i o tome ne vredi trositi slova.

HDD dolazi preformatiran na HFS+ i time machine se odmah zaleti da ga koristi za backup. Pohvalno je sto dolaze svi kablovi za konekcije - USB 2.0, FW 400, FW 800, eSata i naravno ispravljac sa naponskim kablovima.

Sto se buke tice, ocekivao sam da je tisi. Za to je kriv HDD posto unutra ocigledno nije neki sampion tisine. Dosta se cuje seek. A sam uredjaj ima neki blagi shum iako nema Ventilatora. Sta je unutra to ne mogu da saznam bez da izgubim garanciju, a to ne zelim. No imajte na umu da sam ja totalni freak za tisinom. Tako da bi 90% ljudi sa foruma proglasilo ovah HDD kao necujan. Jako bih voleo da mogu da mu namestim AAM na silent i da ga skroz utisam, ali to nece moci bez vadjenja diska, znaci bez gubitka garancije sto ne zelim.

Napajanje je malo cudno, ima onaj retro DIN konektor umesto krstenog konektora za napajanje.

Garancija je 3god.

Eto to bi bilo ukratko o ovom HDD-u. Fotke sam napravio ali sad sledi zezanje broj 2 - potraga za kablom da spojim komp i aparat.

Cena u Apple Store 5th Ave - $259

ako vas sta interesuje pitajte.

pozz
M

Profile
 
Posted: 24 April 2009 11:10 AM   [ # 19 ]
Sr. Member
Avatar
RankRankRankRank
Total Posts:  287
Joined  2009-03-12

Pa ko bi normalan kupio Macola uredjaje za kucnu upotrebu ? 😊 Ipak je cena previsoka.

Sto se tice g-tech drive, probacu da sumiram moje utiske:

Performanse FW 800 su fenomenalne, prebacio sam VMWare virtuelne masine na g-tech i radi sve OK. Primer je OpenSolaris u kome koristim SunStudio Express i nista vise, znaci development. Nema razlike izmedju Virtuelne masine na lokalnom drajvu i na g-tech preko FW 800. Boot time je isti, podizanje Sun Studio Express mi izgleda isto. Govorim o subjektivnom - licnom dozivljaju.

Sam uredjaj ima odlicno reseno hladjenje, prekopirao sam 150GB podataka sa internog HDD-a na g-tech, bez da se ovaj i malo ugrejao. Zatim sam da bi ga uposlio jos vise pustio deep scan svih tih fajlova i to je drljalo jedno 2h kuciste je bilo mlako na dodir. Jedino su ona rebra na donjoj strani kucista bila topla. Dok je radio scan kopirao sam novih 100GB na disk.

U pocetku mi je izgledalo dosta kichasto ono belo svetlo na prednjoj maski, ali mi se posle nekog vremena zaista dopalo. Deluje retro 😊
Sama izrada kucista je fenomenalna, precizna i robusna. Design je stvar ukusa i o tome ne vredi trositi slova.

HDD dolazi preformatiran na HFS+ i time machine se odmah zaleti da ga koristi za backup. Pohvalno je sto dolaze svi kablovi za konekcije - USB 2.0, FW 400, FW 800, eSata i naravno ispravljac sa naponskim kablovima.

Sto se buke tice, ocekivao sam da je tisi. Za to je kriv HDD posto unutra ocigledno nije neki sampion tisine. Dosta se cuje seek. A sam uredjaj ima neki blagi shum iako nema Ventilatora. Sta je unutra to ne mogu da saznam bez da izgubim garanciju, a to ne zelim. No imajte na umu da sam ja totalni freak za tisinom. Tako da bi 90% ljudi sa foruma proglasilo ovah HDD kao necujan. Jako bih voleo da mogu da mu namestim AAM na silent i da ga skroz utisam, ali to nece moci bez vadjenja diska, znaci bez gubitka garancije sto ne zelim.

Napajanje je malo cudno, ima onaj retro DIN konektor umesto krstenog konektora za napajanje.

Garancija je 3god.

Eto to bi bilo ukratko o ovom HDD-u. Fotke sam napravio ali sad sledi zezanje broj 2 - potraga za kablom da spojim komp i aparat.

Cena u Apple Store 5th Ave - $259

ako vas sta interesuje pitajte.

pozz
M

Profile
 
Posted: 25 April 2009 01:47 AM   [ # 20 ]
Sr. Member
Avatar
RankRankRankRank
Total Posts:  287
Joined  2009-03-12

HDDScan za win - lep freeware program koji mi je iz bootcampa omogucio da setujem AAM za externi HDD. Sad je tih kao bubica. Ostao je blagu shum koji pravi HDD, posto je kuciste kao mala rezonatorska kutija.
Sada mi svi HDD-ovi osim onog iz TC imaju podesen AAM na silent operation.

Profile
 
Posted: 25 April 2009 07:59 PM   [ # 21 ]
Sr. Member
Avatar
RankRankRankRank
Total Posts:  287
Joined  2009-03-12

fotografije su na

http://s482.photobucket.com/albums/rr190/mipko/g%20drive%20q

inace, unutra se nalazi sledeci drive

Hitachi HDE721010SLA330

enterprise drive. Sam drive kosta od $130 do $180 kako gde. Isto je ovo izvukao HDDScan. Drive podrzava APM pa se moze podesiti na koliko da odradi spin down, sto je odlicna fora.

Post edited by: mipko, at: 2009/04/25 20:14

Post edited by: mipko, at: 2009/04/25 20:18

Profile
 
Posted: 25 April 2009 08:53 PM   [ # 22 ]
Sr. Member
Avatar
RankRankRankRank
Total Posts:  689
Joined  2006-09-28

sexy!

 Signature 

iMac 24inch 2.8Ghz
iPhone 1st gen 8GB
Untitlr
jeestyle [@] gmail com

Profile
 
Posted: 25 April 2009 10:15 PM   [ # 23 ]
Sr. Member
Avatar
RankRankRankRank
Total Posts:  287
Joined  2009-03-12

Jos da mi stolar vise zavrsi dnevni boravak… pa da se sklonim sa mog studentskog stola 😊

Profile
 
Posted: 26 April 2009 08:56 AM   [ # 24 ]
Sr. Member
Avatar
RankRankRankRank
Total Posts:  336
Joined  2008-05-23

Prva liga !!!


😊

 Signature 

http://www.leptiri.co.rs

Profile
 
Posted: 26 April 2009 05:04 PM   [ # 25 ]
Sr. Member
Avatar
RankRankRankRank
Total Posts:  318
Joined  2009-03-04

Baš si se potrudio da to lepo središ...
Pravo meraklijski!

 Signature 

Make a system even a moron can use

Profile
 
Posted: 15 May 2009 02:10 PM   [ # 26 ]
Sr. Member
Avatar
RankRankRankRank
Total Posts:  287
Joined  2009-03-12

:silly:
Posle 3-4 nedelje koristenja drive ide na RMA 😊

e izem ti srecu popisatu. Izgleda da mu je vrisnuo kontroler.

Na zalost kod nas nema zvanicnog predstavnika g-tech, pa moram da ga saljem u UK. Inace support im je vrhunski, USA likovi su me saslusali posavetovali i onda prebacili na UK da bi prosao sto jeftinije sa troskovima slanja.
U ponedeljak idem do carine da uzmem potvrdu da ne bi bio ocarinjen ponovo kad bude poslat nazad sa RMA.

eto tako stoje stvari.

Da imam zivaca da se bavim biznisom otvorio bih firmu i bio zvanicni zastupnik nekoliko firmi u Srbiji ako nista drugo makar da ljudima omogucim da mogu normalno da dodju do nekih proizvoda.

pozz
M

Profile
 
Posted: 15 May 2009 06:40 PM   [ # 27 ]
Sr. Member
Avatar
RankRankRankRank
Total Posts:  689
Joined  2006-09-28

mipko wrote:

:silly:
Posle 3-4 nedelje koristenja drive ide na RMA 😊

e izem ti srecu popisatu. Izgleda da mu je vrisnuo kontroler.

Na zalost kod nas nema zvanicnog predstavnika g-tech, pa moram da ga saljem u UK. Inace support im je vrhunski, USA likovi su me saslusali posavetovali i onda prebacili na UK da bi prosao sto jeftinije sa troskovima slanja.
U ponedeljak idem do carine da uzmem potvrdu da ne bi bio ocarinjen ponovo kad bude poslat nazad sa RMA.

eto tako stoje stvari.

Da imam zivaca da se bavim biznisom otvorio bih firmu i bio zvanicni zastupnik nekoliko firmi u Srbiji ako nista drugo makar da ljudima omogucim da mogu normalno da dodju do nekih proizvoda.

pozz
M

Da nije AAM kriv? :evil:
Anyway desi se svima. Ja sam imao grozna iskustva sa WD Studio diskom. Tri puta ga zamenio i svaki put je bio u startu felerichan. Na kraju sam ga vratio i uzeo pare nazad.

Shto se tiche zastupnishtva… Please do so!:woohoo:

 Signature 

iMac 24inch 2.8Ghz
iPhone 1st gen 8GB
Untitlr
jeestyle [@] gmail com

Profile
 
Posted: 14 July 2009 12:46 PM   [ # 28 ]
Sr. Member
Avatar
RankRankRankRank
Total Posts:  287
Joined  2009-03-12

krepao je bio Hitachi, nisam ga ni slao nazad u gtech, stavio sam najjeftiniji 320GB SATA u enclosure i sve radi super.

Profile
 
Posted: 25 January 2011 09:21 PM   [ # 29 ]
Sr. Member
Avatar
RankRankRankRank
Total Posts:  1326
Joined  2007-08-13

SERBIAN wrote:

Pored tog G drajva kog si nashao mozesh da pogledash i meni najomiljeniji /iako ga josh uvek nemam/:

DroboPro RAID

<br><br>Post edited by: SERBIAN, at: 2009/04/18 02:08

Da ne otvaram novu temu,gdje mogu nabavit ovako nesto za ove 2.5incne diskove koji mi leze po stanu?

 Signature 

http://primorskenovine.me/          http://gospostina.in

Profile
 
Posted: 25 January 2011 09:28 PM   [ # 30 ]
Sr. Member
Avatar
RankRankRankRank
Total Posts:  1880
Joined  2007-08-04

Si video koliko je to parica?:unsure:
Da ti olakšam, piše se sa tri nule iza, čsto kao info.
Inače, i tata bi voleo, ali za sada mi je dobar i ovaj ‘običan’ Drobo sa 4 mesta.
Pozz

Profile
 
 < 1 2 3 > 
2 of 3