1 2 3 > 
1 of 3
Telenovela sa našim serverom u glavnoj ulozi
Posted: 05 December 2006 04:34 PM
Sr. Member
Avatar
RankRankRankRank
Total Posts:  7582
Joined  2005-04-28

Verovatno ste primetili da server nije bio dostupan cele no?i sa subote na nedelju, a onda negde od nedelje popodne do malo?as. Ne brinite, sa serverom (ma???inom) je sve u redu, mada je moglo sva???ta da se desi. ?itajte dalje. B)

U subotu ve?e vidim da nema servera, ja mislim neki kratak prekid, nema ga ni oko pono?i, a ni ujutru. Zovem Popa, on bio (sre?om) na putu u firmu i svrati prvo u Ozon. U Ozonu majstor ???temovao zid u sobi?ku (serverskoj sobi) iznad ???anka, kao ih pokrio najlonom, i naravno isklju?io struju u galeriji. Pop odnosi server u firmu, pokre?e ga, isti se uklju?i ali ne vidi se. Isklju?uje ga, otvara, a unutra gomila sitnog ???uta od cigli i maltera koja negde daje kontakt na plo?i. Pop ?isti server i uklju?uje ga i on radi.

Nedelja predve?e, pre toga sam bio na serveru oko 15h, server nije dostupan, ponovo zovem Popa, on u blizini firme, svrati, posva?a se sa majstorom. Iz pri?e pogre???no ukapiram da je majstor ZAZIDAO ???icu od popre?ne veze ka Eunetu. Ju?e (ponedeljak) ujutru saznajem od Popa da je ???ica tu, ali da jednostavno nema signala na modemu. Zove tehni?ku podr???ku Euneta, oni ka???u da ne mogu da na?u Ozon kao korisnika popre?ne veze (klasi?no odjebavanje, sredi?e se samo i sli?no).

Danas pre podne zovemo Telekom, oni ka???u da vide ure?aje i da je problem do provajdera. Posle par poziva kona?no nalazimo pravi kontakt u Eunetu, prethodno se opskrbiv???i brojem popre?ne veze i informacijom da je ra?un Telekomu pla?en (onih cirka 300 evri?a pretplate na ‘mesni zakupljeni vod’). ?ekamo sat vremena na odgovor. Ni???ta ne saznajemo, ka???u proveri?e ponovo. Odlazim u firmu i posle sat vremena dobijam mailove sa svojih naloga na macserbia.org. Proveram brzinu jednim downloadom i vidim da je otprilike kao ???to je bilo, ali da nije punih 2 Mbit/s koliko bi trebalo.

Jedino obja???njenje je slede?e: majstor je vervatno u???temovao kablove za struju blizu ???ice za popre?nu vezu, pa je tu do???lo do magnetnog polja ili indukcije i modem nije mogao da uspostavi vezu na deklarisanoj brzini i, verovatno, u tom slu?aju u potpunosti obara vezu. Onda su ovi s Euneta verovatno spu???tali mic po mic bandwith i veza se uspostavila. Prema testiranju ‘ofrlje’ metodom download je nekih 235 KB u sekundi ???to bi odgovaralo brzini veze od ne???to preko 1900 Kbit/s.

Eto, toliko o ovoj storiji sa majstorima u Ozonu.

Post edited by: madamov, at: 2006/12/05 16:42

Post edited by: madamov, at: 2019/09/15 14:28

 Signature 

ACSP 10.10 - ACSP 10.9 - ACA 10.8 Mac Management - ACSP 10.8 -  ACSP 10.7 - ACSA 10.6

Profile
 
Posted: 05 December 2006 06:02 PM   [ # 1 ]
Sr. Member
Avatar
RankRankRankRank
Total Posts:  4275
Joined  2006-09-18

Hehe, dobar vam taj majstor.
Meni su najbolji jadnici koji rade u tehničkoj podršci, koji moraju da započnu trablšuting pitanjem: ‘Da li vam je modem upaljen?’ 😊

Profile
 
Posted: 05 December 2006 06:12 PM   [ # 2 ]
Sr. Member
Avatar
RankRankRankRank
Total Posts:  1786
Joined  2005-05-08

madamov wrote:

otvara, a unutra gomila sitnog šuta od cigli i maltera

Znač, ne verujem.

 Signature 

10 HOME
20 SWEET
30 GO TO 10

Profile
 
Posted: 05 December 2006 06:59 PM   [ # 3 ]
Sr. Member
Avatar
RankRankRankRank
Total Posts:  729
Joined  2005-05-07

Znač, ne verujem.

Ma nema problema, pozovite ‘majstora’ da svrati na piće u subotu da mu objasnimo neke stvari 😠

 Signature 

I’m one of those old-fashioned people who believe that computers are supposed to make life less complex and more enjoyable

Profile
 
Posted: 05 December 2006 09:40 PM   [ # 4 ]
Sr. Member
Avatar
RankRankRankRank
Total Posts:  1910
Joined  2005-09-24

dakle strasno…
najezio sam se.
proletos sam imao majstora koji je krecio, a jesenas majstore koji su uvodili grejanje. pre dolaska obojice, Mac sam spakovao u originalnu kutiju i zatvorio u orman, kao i sve ostalo, hocu reci, ekstremno sam netolerantan na takve zajebancije 😊 ne dam ni prasina da padne, a sut i malter….uh, zaista ne znam, taman bi se onesvestio da to vidim.

 Signature 

Mac Pro 5

Profile
 
Posted: 06 December 2006 04:23 AM   [ # 5 ]
Sr. Member
Avatar
RankRankRankRank
Total Posts:  1306
Joined  2005-10-14

U Ozonu majstor štemovao zid…

 Signature 

\"The defining characteristic of Windows users is that they have an incredible ability to put up with any crap that is shoved in front of them.\"

http://www.mpeg2works.com/bannercb.jpg

Profile
 
Posted: 29 December 2006 04:58 AM   [ # 6 ]
Sr. Member
Avatar
RankRankRankRank
Total Posts:  426
Joined  2005-11-24

Poz!

Evo ja sam neko ko je odavno clan na forumu, ali sam bio na jednom (mislim predposlednjem) sastanku.

I citam ovde stalno price oko servera… Ok…

Jel problem da napravimo mirror sajta na mom serveru, jer meni ili ovaj mambo ili simple board ili sam server, koce do besvesti! fwa mi se brze ucitava od ovoga, a inace sam na 56k.

Zaista, ako moze, ja bih da pomognem.

Naglasavam, da ne znam kakva je situacija, da li je to uspomena, poklon, zanimljiva tema… Nemojte mi uzeti za zlo. :blink:

 Signature 

Redmond, start your photocopiers.

Profile
 
Posted: 27 April 2007 01:03 PM   [ # 7 ]
Sr. Member
Avatar
RankRankRankRank
Total Posts:  7582
Joined  2005-04-28

Sa naslovne strane:

VAŽNO OBAVEŠTENJE!!!

Usled iznenadne i nerazumne odluke nekih ljudi iz Ozona danas može doći do toga da server postane nedostupan sve do na kraj praznika. Time će i sajt kao i svi ostali servisi koje server nudi biti nedostupni.

Naime, juče je neko iz Ozona poslao dopis Eunetu i Telekomu da se ukine jedna poprečna veza i uvede druga, tj. Ozon menja provajdera pa Telekom postaje sponzor, ali to ostaje i Eunet. Sa Eunetove strane smo uspeli da sredimo da ne diraju ništa dok se ne čujemo posle praznika, ali je do bilo koga u Telekomu teško doći ne bi li se na trenutak zaustavila procedura.

Jedino ostaje da se nadamo da će telekom biti neažuran kao i obično, ili da će poštovati standardni otkazni rok za poprečnu vezu od 30 dana pa da sve ostane kako jeste.

Sa Eunetom je dogovoreno da posle praznika prebacimo računar kod njih na housing, tako da se tu praktično ništa neće promeniti, samo da Telekom danas ne ukine Eunetovu poprečnu vezu.

 Signature 

ACSP 10.10 - ACSP 10.9 - ACA 10.8 Mac Management - ACSP 10.8 -  ACSP 10.7 - ACSA 10.6

Profile
 
Posted: 28 April 2007 11:20 AM   [ # 8 ]
Sr. Member
Avatar
RankRankRankRank
Total Posts:  1910
Joined  2005-09-24

neazurni su 😊

 Signature 

Mac Pro 5

Profile
 
Posted: 28 April 2007 11:38 AM   [ # 9 ]
Sr. Member
Avatar
RankRankRankRank
Total Posts:  7582
Joined  2005-04-28

Andrej wrote:

neazurni su 😊

Aha, na našu sreću. B)

 Signature 

ACSP 10.10 - ACSP 10.9 - ACA 10.8 Mac Management - ACSP 10.8 -  ACSP 10.7 - ACSA 10.6

Profile
 
Posted: 28 April 2007 06:23 PM   [ # 10 ]
Sr. Member
Avatar
RankRankRankRank
Total Posts:  1910
Joined  2005-09-24

😊

al kad am vec tu, desilo mi se nekoliko puta, sad takodje, da ostavim tako poruku (‘neazurni su’) pa onda ostavis, ti Milane, a ja kada opet dodjem ne napise mi da je bilo ko dodao nesto novo, nema uzvicnika. I, da, Safari je bio ugasen pa sam ga upalio ponovo. Pogledao sam post samo zato sto pise da si ti ostavio zadnju poruku a ja znam da sam ja pa mi je palo na pamet da ovo sa uzvicnicima ne radi kako treba…

 Signature 

Mac Pro 5

Profile
 
Posted: 11 May 2007 06:06 PM   [ # 11 ]
Sr. Member
Avatar
RankRankRankRank
Total Posts:  7582
Joined  2005-04-28

Server je od danas, privremeno, kod mene u kancelariji na SBB-ovom FlatBusiness 512 paketu što će reći da je upload brzina 256 Kbit/s. Zbog toga je isključen FTP pristup, email i web rade.

Čim Popu uvedu SBB internet, to bi trebalo da bude sve gotovo tokom sledeće nedelje, server vraćamo kod Popa na 1 Mbit flat za početak, a ja započnjem pregovore sa mojim drugom Vladanom Aleksićem koji je direktor za internet ili tako nešto na SBB-u da nam da neko sponzorstvo.

Naime, na kablu brzine mogu da idu do 4 Mbita/s, pa recimo da nam da neki paket koj ne postoji, recimo 2 Mbita flat. B)

 Signature 

ACSP 10.10 - ACSP 10.9 - ACA 10.8 Mac Management - ACSP 10.8 -  ACSP 10.7 - ACSA 10.6

Profile
 
Posted: 14 May 2007 05:56 PM   [ # 12 ]
Sr. Member
Avatar
RankRankRankRank
Total Posts:  7582
Joined  2005-04-28

Kako je server sada kod mene u kancelariji nemam realnu predstavu koliko je ova seldiba usporila pristup istom. Naime, sada je na 512 MBit flat paketu kod SBB-a, Pop verovatno cele ove nedelje neće u firmi dobiti internet, pa me interesuje (pitam one koji nisu na SBB-u) koliko je primetno usporenje?

 Signature 

ACSP 10.10 - ACSP 10.9 - ACA 10.8 Mac Management - ACSP 10.8 -  ACSP 10.7 - ACSA 10.6

Profile
 
Posted: 14 May 2007 08:22 PM   [ # 13 ]
Sr. Member
Avatar
RankRankRankRank
Total Posts:  1910
Joined  2005-09-24

nije strasno…

Post edited by: Andrej, at: 2007/05/14 20:33

 Signature 

Mac Pro 5

Profile
 
Posted: 06 June 2007 12:59 PM   [ # 14 ]
Sr. Member
Avatar
RankRankRankRank
Total Posts:  7582
Joined  2005-04-28

Pošto Ljubiša pitao na Eliteu da odgovorim ovde gde i treba: server je još kod mene u kancelariji, Pop je na odmoru pa nisam baš hteo da ga stavljam kod njega na novouspostavljenu internet vezu dok je on odsutan. S obzirom da je i Ozon uveo SBB, treba da organizujemo sastanak između Babića i mog ortaka sa SBB-a da vidimo može li neko sponzorstvo.

 Signature 

ACSP 10.10 - ACSP 10.9 - ACA 10.8 Mac Management - ACSP 10.8 -  ACSP 10.7 - ACSA 10.6

Profile
 
Posted: 03 September 2007 07:36 PM   [ # 15 ]
Sr. Member
Avatar
RankRankRankRank
Total Posts:  7582
Joined  2005-04-28

Preko vikenda, tj. od 01.09., smo prešli na Flat Business 1 Mbit pa vam se pristup možda donekle poboljšao.

Dobra vest je ova sa naslovne strane, definitivno ću sutra da vratim server kod Popa u firmu jer za nedelju dana idem na more i nisam tu dve nedelje. Kod Popa je isto Flat 1 Mbit, pri tome tamo nema Vlade da uploaduje i skida fotke od Amera. B) Što će reći, sav bandwith je rezervisan za za server osim u radno vreme od 9 do 17h. S tim da Adisa i Slađa vrlo malo surfuju tako to nećete ni da osetite. B)

Planiramo da u server ubacimo drugu mrežnu kartu i da iskoristimo mrežni kabl koji se spušta do Ozona da mu se iz Ozona može pristupiti iz ‘lokala’.

 Signature 

ACSP 10.10 - ACSP 10.9 - ACA 10.8 Mac Management - ACSP 10.8 -  ACSP 10.7 - ACSA 10.6

Profile
 
 1 2 3 > 
1 of 3
‹‹ mail forwarding      Password help ››