Krepo VazdusniPort
Posted: 21 November 2009 03:34 PM
Sr. Member
Avatar
RankRankRankRank
Total Posts:  116
Joined  2008-02-05

Imam airport express ko je rikno, kupljen nema ni god dana, stajao lepo na polici pored modema, i napravilo se sranje… Sav moguci kvar se nalazi u njegvom softveru, predpostavljam, ker kad se utakne u struju, svetli zuto (bez treperenja); sto znaci da podize sistem… AirPort utility ga ne vidi, ni vazdusno, ni preko kabla… Odnesem ja njega u globenet ( gde mi je komp pod garancijom) reko daj da vidim ako mogu nesto da mu urade (valjda znaju nesto vise od mene)... Kad tamo, decko uzo, kopca ga za komp, vidi nece, pritisne mu restart dugme, sve u svemu, nista sto ja nisam u radio, i reko mi, nema mu spasa… Sve se milim, da li je ovaj normalan, to sam mogao i kod kuce da zakljucim, al nema veze, posto mi je potreban, kupih ja novi… Tako da stari sada stoji, ne znam sta da radim s njim, pa da vidim jel ima neko sa malo vise vijuga i znanja, i dobre volje, pa da mi predlozi ako zna kako da ga sredim? Hvala unapred!:lol:

Profile
 
Posted: 21 November 2009 04:33 PM   [ # 1 ]
Sr. Member
Avatar
RankRankRankRank
Total Posts:  7582
Joined  2005-04-28

Pretpostavljam da si probao factory reset?

 Signature 

ACSP 10.10 - ACSP 10.9 - ACA 10.8 Mac Management - ACSP 10.8 -  ACSP 10.7 - ACSA 10.6

Profile
 
Posted: 21 November 2009 07:53 PM   [ # 2 ]
Sr. Member
Avatar
RankRankRankRank
Total Posts:  124
Joined  2008-08-12

Stisneš reset dugme i držiš, pa ubodeš u struju, pa dok ne prestane da svetli držiš. Imam ih 5 komada, što u kući što na poslu. Samo mi je jedan bio problematičan i dok nisam konsultovao manuela ništa. Od onda šljaka bez problema. Probaj.

 Signature 

Misa

Profile
 
Posted: 22 November 2009 01:40 PM   [ # 3 ]
Sr. Member
Avatar
RankRankRankRank
Total Posts:  116
Joined  2008-02-05

Ma probah sve sto mi pade na pamet, sad sam probao i ovo misino, cekam da prestane da blinka, pustim dugme, onda se upali zuto i stoji, posle nekih 15ak sekundi samo se na sekund pojavi zeleno, i onda opet zuto 15 sec, pa onda blinkne zeleno, pa opet zuto… I tako u beskraj:S! Jos neki predlog, pre no sto ga bacim u tursiju:laugh:?

Profile
 
Posted: 22 November 2009 02:34 PM   [ # 4 ]
Sr. Member
Avatar
RankRankRankRank
Total Posts:  421
Joined  2008-05-26

gaargod wrote:

Ma probah sve sto mi pade na pamet, sad sam probao i ovo misino, cekam da prestane da blinka, pustim dugme, onda se upali zuto i stoji, posle nekih 15ak sekundi samo se na sekund pojavi zeleno, i onda opet zuto 15 sec, pa onda blinkne zeleno, pa opet zuto… I tako u beskraj:S! Jos neki predlog, pre no sto ga bacim u tursiju:laugh:?

daj ga meni :laugh:

Profile
 
Posted: 22 November 2009 03:01 PM   [ # 5 ]
Sr. Member
Avatar
RankRankRankRank
Total Posts:  7582
Joined  2005-04-28

gaargod wrote:

Ma probah sve sto mi pade na pamet, sad sam probao i ovo misino, cekam da prestane da blinka, pustim dugme, onda se upali zuto i stoji, posle nekih 15ak sekundi samo se na sekund pojavi zeleno, i onda opet zuto 15 sec, pa onda blinkne zeleno, pa opet zuto… I tako u beskraj:S! Jos neki predlog, pre no sto ga bacim u tursiju:laugh:?

Jesi li probao sad posle factory reseta da mu priđeš airport utilitiem i podesiš ponovo parametre?

 Signature 

ACSP 10.10 - ACSP 10.9 - ACA 10.8 Mac Management - ACSP 10.8 -  ACSP 10.7 - ACSA 10.6

Profile
 
Posted: 22 November 2009 06:47 PM   [ # 6 ]
Sr. Member
Avatar
RankRankRankRank
Total Posts:  116
Joined  2008-02-05

Ma jesam, airport ga ne vidi, problem je u tome sto zuto svetlo stoji, kao da dize sistem, onda na sec blinkne zeleno, pa posle opet dize sistem… Cak i ako utaknem kabal, utility ga ne vidi:(...

Profile
 
Posted: 22 November 2009 08:13 PM   [ # 7 ]
Sr. Member
Avatar
RankRankRankRank
Total Posts:  7582
Joined  2005-04-28

Sad sam ponovo pročtao šta znač ‘flashing amber and green’: device has problem starting up i kao jedino rešenje se nudi ulazak u baznu stanicu kroz airport uitlity i onda da se iskoristi ‘Manual setup’.

Ukoliko si siguran da si ispravno uradio factoru reset na sledeći načn:

Factory default reset
Disconnect the AirPort Express from power.
Press and hold the reset button with a pen or pencil, then plug the AirPort Express back in while continuing to hold the button until you see the light flash rapidly. This should happen after a few seconds.
Release the button. The AirPort Express will factory default reset.

i na računaru namestio DHCP i to se i dalje ponavlja, tj. ne vidiš baznu stanicu iz Airport Utilitija, onda je rikuno firmware i menjaj to ako je u garanciji.

 Signature 

ACSP 10.10 - ACSP 10.9 - ACA 10.8 Mac Management - ACSP 10.8 -  ACSP 10.7 - ACSA 10.6

Profile
 
Posted: 22 November 2009 08:27 PM   [ # 8 ]
Sr. Member
Avatar
RankRankRankRank
Total Posts:  124
Joined  2008-08-12

Ono što je mene zezalo je to što kada mu uradiš fabrički reset, treba preko airporta na mašini da se nakačš na tu novu wirless mrežu koju expres po difoltu napravi, pa ga tek onda utility vidi. To je malo čudno jer on odmah pravi otvorenu mrežu koja bi trebala da bude uvek dostupna. Pitanje je da li je on napravio posle fabričkog reseta novu mrežu ili ne. Ako nije onda definitivno nešto nije kako treba. Ako jeste nakač se na nju pa onda u utility, pa manuelno podešavanje.

 Signature 

Misa

Profile
 
Posted: 23 November 2009 12:09 AM   [ # 9 ]
Sr. Member
Avatar
RankRankRankRank
Total Posts:  7582
Joined  2005-04-28

Da, zaboravih da dodam ovo što Miša reče, moraš da se nakačš na novu mrežu. Ako je nema, nešto nije u redu ili nije dobor urađen factory reset, a prethodna mreža je imala sakriveni SSID.

 Signature 

ACSP 10.10 - ACSP 10.9 - ACA 10.8 Mac Management - ACSP 10.8 -  ACSP 10.7 - ACSA 10.6

Profile
 
Posted: 23 November 2009 02:35 AM   [ # 10 ]
Sr. Member
Avatar
RankRankRankRank
Total Posts:  116
Joined  2008-02-05

Noup, nema mreze na koju da se nakacim… Ne vidi ga utility… Next suggestion:D?

Profile
 
Posted: 23 November 2009 10:13 AM   [ # 11 ]
Sr. Member
RankRankRankRank
Total Posts:  411
Joined  2006-04-01

Probao žicom? Ja sam Airport Extreme podesio preko Etherneta i tek onda uključo wireless.

Profile
 
Posted: 23 November 2009 11:58 AM   [ # 12 ]
Sr. Member
Avatar
RankRankRankRank
Total Posts:  7582
Joined  2005-04-28

gaargod wrote:

Noup, nema mreze na koju da se nakacim… Ne vidi ga utility… Next suggestion:D?

Nažalost nemam ga, jer ako ne možeš da priđeš kroz Airport Utility, ne znam drugi načn da mu nanovo uploaduješ firmware što bi eventulano bio sledeći korak.

Probaj za svaki slučaj još žicom da priđeš, prethodno isključ Airport na računaru d si siguran da je jedina veza između njega i bazne stanice preko Ethernet kabla.

 Signature 

ACSP 10.10 - ACSP 10.9 - ACA 10.8 Mac Management - ACSP 10.8 -  ACSP 10.7 - ACSA 10.6

Profile