< 1 2
2 of 2
Isplativost kupovine G4/G5 Mac-a 2007 godine
Posted: 19 January 2007 03:43 PM   [ # 16 ]
Sr. Member
Avatar
RankRankRankRank
Total Posts:  7582
Joined  2005-04-28

Moraće da radi skalpel, ulaz za struju u Lampu nije kao kod uobičajenih PC kablova za napajanje.

 Signature 

ACSP 10.10 - ACSP 10.9 - ACA 10.8 Mac Management - ACSP 10.8 -  ACSP 10.7 - ACSA 10.6

Profile
 
Posted: 19 January 2007 09:49 PM   [ # 17 ]
Newbie
Rank
Total Posts:  22
Joined  2006-12-25

Mozda i nece. Pricao sam danas sa drugarom, kaze da ima adapter koji prebacuje sa ‘njihovog’ na ‘nas’ standard. Mada i ako bude moralo da se ‘improvizuje’, nista strasno.

Profile
 
Posted: 22 January 2007 08:47 AM   [ # 18 ]
Sr. Member
Avatar
RankRankRankRank
Total Posts:  1850
Joined  2006-11-24

Imam tih adaptora po kucci kol’ko hoccesh (eh taj eBay i elektronika koja ne ide u nashe shtekere 😉)

Ako Lampa sama podrzhava obe struje, obichan komad plastike (aka ‘adapter’) koj nabijesh u shteker (pa Lampin shteker u nju) cce ti raditi posao krajnje elegantno.
Ako ne, tu vecc stupa transformator na scenu, koji je dzhombast i podsecca na vremena kada su televizori imali odvojene stabilizatore 😉

 Signature 

Carnival of Flesh

Profile
 
Posted: 22 January 2007 03:40 PM   [ # 19 ]
Newbie
Rank
Total Posts:  22
Joined  2006-12-25

Upravo mislim da se radi o tom adapteru kojih ti imas, kako kazes, ‘koliko oces u kuci’. Gde si nabavio te adaptere? Kod nas ili u inostranstvu?

Ne znam da li lampa ima univerzalno prilagodljivo napajanje, ali odakle dolazi, tamo je napon 240V, 50Hz, pa ne ocekujem probleme niti potrebu za dodatnim transformatorima.

Profile
 
Posted: 22 January 2007 09:42 PM   [ # 20 ]
Sr. Member
Avatar
RankRankRankRank
Total Posts:  1850
Joined  2006-11-24

U nas ima jedan chovek koji ima tako te zajebavancije i Kanibalom se zove. Pogle http://www.kanibal.co.yu za adrese i telefone.

No, ume da i on nema - tako mi je u jednom trenutku bio potreban adapter za engleski shteker i on nije imao pa sam smarao kevu od ortaka da mi donese iz engleske.

Mada, kada nije imao, uputio me je na neku drugu adresu koju ja nisam uspeo da zapamtim 😊
...a tu je uvek i chuveni Radio Klub za koj mit saopshtava da ima sve! 😉

 Signature 

Carnival of Flesh

Profile
 
Posted: 23 January 2007 08:09 PM   [ # 21 ]
Newbie
Rank
Total Posts:  22
Joined  2006-12-25

Dobro si me podsetio za Kanibal. Imam pozitivno iskustvo sto se tice nabavke kojekakvih kerefeka tamo, tako da cu definitivno da im se obratim. Hvala!

Profile
 
Posted: 25 March 2007 11:22 AM   [ # 22 ]
Newbie
Rank
Total Posts:  22
Joined  2006-12-25

Stigla lampa. Oteglo se, kontejner zaglavio u Maleziji, pa je potrajalo. No dobro. Prvi utisci su vrlo povoljni, ako nekoga zanima neka pita detalje…

Da napisem samo par reci o kablu za napajanje, mozda bude koristilo drugima. U Australiji (odakle je lampa uvezena) je tropolni strujni konektor koji ne odgovara nasem, napon je 230V, 50Hz. Lampa (bar ova moja) ima identican konektor za napajanje kao i napojni kablovi za laptop strujne ispravljace (adaptere) - tri pina, onako kako to ima IBM ili recimo Asus na svojim laptopovima. Prosto ispitvanje rasporeda pinova unimerom je pokazalo da nema iznenadjenja - potpuno standardan raspored. Utakao kabl od laptopa i sve lepo radi. Jedna korisna stvarcica - ovih kablova ima da se kupi kod nas - 250 dinara kosta kabl u BG elektroniku (bilo mi najblize da odem tamo) ali fizicki je taj konektor nesto veci i ne moze da udje u prorez na lampi (znaci gabaritno, pinovi pasuju 100%). Stoga sam na lampu prebacio onaj sa laptopa, a na laptop (gde sam gabarit konektora ne igra ulogu) stavio taj novokupljeni.

Pozdrav svima!

Profile
 
Posted: 28 August 2007 06:04 PM   [ # 23 ]
Newbie
Avatar
Rank
Total Posts:  15
Joined  2007-08-28

Zdravo ljudi, ja sam novi na ovom forumu i izvinjavam se sto dizem ovu temu iz naftalina ali glupo je da otvaram novu sa istom tematikom.
Daklem, ozbiljno razmisljam da pazarim Mac-a, posto mi je to zelja odavno i jedina stvar koja me je sprecavala su naravno finansije. Sad, posto i dalje novi ne dolazi u obzir, opcija je neki polovan i slabiji.
Zanima me cuvena ‘lampa’, posto mi je najvise zapala za oko. Imao sam priliku skoro da je koristim malo i jako mi se svidja. E sad posto nisam mogao bas detaljno da je testiram, da pitam vas… Postoje verzije od 500 pa do 1,2GHz (kolko ja znam). Da nadjemo neku sredinu kao primer. Da li moze lagodno da se radi u Macromedia Flashu (za malo ozbiljnije animacije, ne banere i sl); u Photoshopu (mada prezivecu ovo ako stavim Gimp koji jede resurse maltene ko notepad 😊 ). I koliko zahtevan multitaskikng moze da podrzi?
Drugo sto me zanima je da li je pametnije uzeti iBook sa istim perf za manje pare? (mada drug mi je reko, nemoj to, plastika je, losija je grafika itd..)

Hvala na paznji i p0zz

Profile
 
Posted: 28 August 2007 10:56 PM   [ # 24 ]
Administrator
Avatar
RankRankRankRank
Total Posts:  3201
Joined  2005-05-07

Pogledaj PM

 Signature 

———————————————————————————————-
MacBookPro16,1
iPhone 13Pro

Profile
 
Posted: 18 September 2007 09:28 AM   [ # 25 ]
Newbie
Rank
Total Posts:  22
Joined  2006-12-25

Ajd da ja malo zasolim, posto sam i otvorio ovu temu. Ubrzo nakon lampe, odlucio sam da kupim i powerbook, zbog mobilnosti, jel’ te 😊
Uzeo sam G4 model sa procesorom od 1GHz, 768mb ram memorije, hardom od 60Gb, ... Da ne gnjavim mnogo, to radi. Ne radi brzo kao sto rade novi PC/WIN laptopi (logicno i ocekivano); ali dobro sluzi za ono sto mi treba. Tako da sad uglavnom PC/WIN laptop koristim na poslu, a Mac privatno. Cak sam i prestao da nosim laptop iz kancelarije kuci, osim vikendom. Ono o cemu razmisljam jeste da nadjem nacin za brzu i laku sinhronizaciju podataka, ukljucujuci i email klijente na obe platforme, al o tom po tom.

Da sumiram, u mom slucaju JESTE imalo smisla kupiti powerPC baziranog Meka. Spasao sam se podesavanja sistema, antivirusa, antispywarea, anti-ovo-ono, instalacije drajvera (uglavnom); i drugih propratnih efekata koji su uobicajeni na PC/WIN platformi. Nisam ni jednom instalirao OS na Macu, evo PC koji je stigao posle njega cu morati uskoro da odnesem adminu da sredi.
Moj savet je da uzmes dosta memorije sta god kupio. Multitasking radi skroz lepo, ne zaglupljuje se. Ipak, ponavljam da kod sirovog procesiranja se jasno oseti inferiornost G4 procesora u odnosu na moderne intelove procesore. Ne znam kako je sa G5, trebalo bi da je bitno bolje.

Profile
 
 < 1 2
2 of 2