iPod Mini se sinkuje na dva računara bez problema
Posted: 31 January 2007 05:59 PM
Sr. Member
Avatar
RankRankRankRank
Total Posts:  4275
Joined  2006-09-18

Kupio sam juče bratu novi Mini (druga generacija) od 4GB, za 99€..naleteo povoljno, pa reko ajde.

Ukačo ga on na svoju kantu sa XP-om, iTunes 7.0 ili 7.0.1 kad piše da je Mac format i da treba da uradi restore na FAT, a usto će iTunes proveriti ima li novijeg firmvera (imao je v1.3). Prijavio je da ima noviji, v1.4.1 što smo i instalirali. Pošto ima muzike za više od 4GB, nije radio sync, već je prevukao šta mu je trebalo od muzike, a onda je došao na ideju da ga nakač i kod mene na iMac, da mu posluži kao HDD, da prevuče nešto muzike na svoj računar, koji kuburi sa prostorom na hardu, pa da na PC-ju direktno sa iPoda importuje preko Tunesa u iPod bazu novu muziku 😊
Međutim, kod mene je iTunes bez problema prihvatio iPod, nije rekao ono da bi trebalo da ga formatira jer je autorizovan za drugu mašinu i sl. A posle kad ga je vratio na PC, imao je i svoju staru muziku i ovu od mene i normalno je mogao da je sluša.

Kako to da je kačenje iPoda na 2 različte mašine i prebacivanje muzike preko iTunes-a prošlo bez problema?

Profile
 
Posted: 31 January 2007 06:46 PM   [ # 1 ]
Sr. Member
Avatar
RankRankRankRank
Total Posts:  1910
Joined  2005-09-24

voyager wrote:

Kako to da je kačenje iPoda na 2 različte mašine i prebacivanje muzike preko iTunes-a prošlo bez problema?

zato sto ga je pravio Apple…

 Signature 

Mac Pro 5

Profile
 
Posted: 31 January 2007 07:00 PM   [ # 2 ]
Sr. Member
Avatar
RankRankRankRank
Total Posts:  4275
Joined  2006-09-18

Hehe, nisam na to mislio 😊 Nijedan iPod ne bi trebalo to da može..na to ciljam 😊

Profile
 
Posted: 31 January 2007 07:36 PM   [ # 3 ]
Sr. Member
Avatar
RankRankRankRank
Total Posts:  1910
Joined  2005-09-24

pa jel vi’s da moze! 😊

 Signature 

Mac Pro 5

Profile
 
Posted: 31 January 2007 08:46 PM   [ # 4 ]
Sr. Member
Avatar
RankRankRankRank
Total Posts:  1786
Joined  2005-05-08

Touché.

 Signature 

10 HOME
20 SWEET
30 GO TO 10

Profile
 
Posted: 01 February 2007 04:09 PM   [ # 5 ]
Administrator
Avatar
RankRankRankRank
Total Posts:  3201
Joined  2005-05-07

To se i meni desilo na par iPod mini-ja tako da i nije nista novo.Sync-ujem ih cak na 4 konpa,kako,nemam pojma,jer ni sa jednim drugim iPod-om to nije mogce.

 Signature 

———————————————————————————————-
MacBookPro16,1
iPhone 13Pro

Profile
 
Posted: 01 February 2007 04:12 PM   [ # 6 ]
Sr. Member
Avatar
RankRankRankRank
Total Posts:  4275
Joined  2006-09-18

Izgleda da je onda baš do Minija 😊 Ili možda samo do v1.4.1.

Profile
 
Posted: 02 February 2007 08:01 PM   [ # 7 ]
Sr. Member
Avatar
RankRankRankRank
Total Posts:  1910
Joined  2005-09-24

to se kaze: thank you, Steve! 😊

 Signature 

Mac Pro 5

Profile
 
Posted: 06 February 2007 09:45 PM   [ # 8 ]
Sr. Member
Avatar
RankRankRankRank
Total Posts:  4275
Joined  2006-09-18

Nastavak sage 😊

Ovaj put u glavnoj ulozi nije bio Mini, već devojčn Nano. Kupili ga u petak (switchujem celu familiju na nešto Appleovo:) došli kući, nakačli ga na PC, videli da je Mac format, uradili restore i upgradeovali softver, natrpali nekih pesmica na njega, a onda ga nakačli na Maca gde ga je moj iTunes ubacio kod sebe i dozvolio nam da ga i dalje punimo muzikom.
Oba iPoda su bili na manual modu, tj. nije bila uključena sinhronizacija. Ali sumnjam da to ima neke veze.
Posle smo ga opet pratili na PC gde ga je iTunes bez problema prihvatio i dozvolio nam da ga koristimo i na tom računaru.

Ono što je zanimljivije je da imamo na oba računara problema sa kombinacijom iPod+iTunes+Audioscrobbler (last.fm).

Kod mene je svojevremeno na PC-ju, sa ne sećam se kojim iTunes AS/Last.fm pluginom update loga sa iPoda na L.fm radio bez problema. Pri sinkovanju se Recently played lista, koja nije bila sinkovana na L.fm uploadovala najnormalnije. Sad za vikend, i Mini na PC-ju, sa 2 različta plugina i kod mene Nano sa iScrobblerom nisu uspeli da pošalju slušano na L.fm. Kod Minija je L.fm na webu prijavljivao da se pesme sa starijim datumom ne mogu sinkovati (misleći možda na pesme koje su dan pre toga slušane na Miniju, pre ideje da se uopšte sinkuju sa L.fm-om); a poredeći ih sa pesmama koje su slušane u iTunesu u međuvremenu.

Nano, on the other hand - njemu L.fm nije ništa rekao, a i pesme slušane na njemu se nisu prikazale na sajtu. Probali smo i opciju da se Nano auto sinkuje, ali zbog malog kapaciteta, samo sa jednom playlistom, ali ni tada nije bilo promena. Sam iTunes registruje novu ocenu pesme i novi playcount, ali iScrobbler ne kupi podatke o tim stvarima.

U meniju, iScrobbler ima dugme Update iPod..čemu ono služi? Da skine sa iPoda stvari koje su u Recently played, ukoliko nije uključena neka opcija sinhronizacije?

Profile
 
‹‹ iPhone      DRM free world ››