1 2 > 
1 of 2
Šta preporučujete za ripovanje VCD-a?
Posted: 13 March 2007 12:25 AM
Sr. Member
Avatar
RankRankRankRank
Total Posts:  1786
Joined  2005-05-08

Nabavio sam jedan VCD ali ovaj nije kao ostali sa kojima sam imao posla. Kada pokušam da pustim .DAT fajl (ima samo jedan u MPEGAV direktorijumu) u MPlayer-u ili QT-u nemam ni sliku ni zvuk. Do sada se (na sreću) nisam susretao sa ovakvim problemom.

Pokušao sam da ga iskopiram i preimenujem u *.mpeg i *.mpg ali ne pomaže.

Na kraju sam uspeo da ga pustim pomoću VLC-a i opcije Open Source -> Disc. Međutim, značlo bi mi kada bih mogao da prebacim u neki drugi format kako bih mogao da ga puštam sa titlovima.

Šta mi je potrebno? Neki mpeg -> *** konverter? Nemam mnogo iskustava sa video konverzijom, svaka pomoć je dobrodošla!

 Signature 

10 HOME
20 SWEET
30 GO TO 10

Profile
 
Posted: 13 March 2007 01:23 AM   [ # 1 ]
Sr. Member
Avatar
RankRankRankRank
Total Posts:  1306
Joined  2005-10-14

VCD Copy X

 Signature 

\"The defining characteristic of Windows users is that they have an incredible ability to put up with any crap that is shoved in front of them.\"

http://www.mpeg2works.com/bannercb.jpg

Profile
 
Posted: 13 March 2007 08:21 AM   [ # 2 ]
Sr. Member
Avatar
RankRankRankRank
Total Posts:  1786
Joined  2005-05-08

Puno hvala, radi besprekorno!

Može li se, čsto u edukativne svrhe, znati o čemu je reč, tj. šta misliš da je bio problem? Kao što sam spomenuo, ranije mi se ovo nije dešavalo. Neka zaštita?

A i ime mu je baš kako smo navikli na Meku - kratko, jasno i je*itačno ;]

 Signature 

10 HOME
20 SWEET
30 GO TO 10

Profile
 
Posted: 13 March 2007 12:53 PM   [ # 3 ]
Sr. Member
Avatar
RankRankRankRank
Total Posts:  1306
Joined  2005-10-14

Nije zashtita nego je prilikom authoringa Video CD-a dodato josh neshto zajedno sa MPEG1 trakom /titlovi, meniji itd./ i sve to zapakovano u .DAT a informacije o tome su u drugom fajlu na disku tako da gore pomenuti program ishchita te informacije i onda ti ripuje iz .DAT-a samo ono shto treba..

 Signature 

\"The defining characteristic of Windows users is that they have an incredible ability to put up with any crap that is shoved in front of them.\"

http://www.mpeg2works.com/bannercb.jpg

Profile
 
Posted: 13 March 2007 04:02 PM   [ # 4 ]
Sr. Member
Avatar
RankRankRankRank
Total Posts:  1786
Joined  2005-05-08

Da, to mi je bio second guess. Hvala još jednom!

 Signature 

10 HOME
20 SWEET
30 GO TO 10

Profile
 
Posted: 15 March 2007 02:31 PM   [ # 5 ]
Sr. Member
Avatar
RankRankRankRank
Total Posts:  729
Joined  2005-05-07

Može li se, čsto u edukativne svrhe, znati o čemu je reč, tj. šta misliš da je bio problem? Kao što sam spomenuo, ranije mi se ovo nije dešavalo. Neka zaštita?

Ajde informativno (probao bih ja ali nemam takav VCD) ako imas Toast 8 ili 7 da ga bacis na njega da vidis sta ce on da kaze.

 Signature 

I’m one of those old-fashioned people who believe that computers are supposed to make life less complex and more enjoyable

Profile
 
Posted: 15 March 2007 09:38 PM   [ # 6 ]
Sr. Member
Avatar
RankRankRankRank
Total Posts:  1786
Joined  2005-05-08

Kasno je druže :]

Postupio sam prema SERBIAN-ovom uputstvu, dobio .mpeg fajl koji radi i obrisao zlotvora.

 Signature 

10 HOME
20 SWEET
30 GO TO 10

Profile
 
Posted: 16 March 2007 03:05 AM   [ # 7 ]
Sr. Member
Avatar
RankRankRankRank
Total Posts:  1306
Joined  2005-10-14

ljubisha wrote:

Ajde informativno (probao bih ja ali nemam takav VCD) ako imas Toast 8 ili 7 da ga bacis na njega da vidis sta ce on da kaze.

Iz Toast-a bi trebalo da moze da se exportuje .mpg ako VCD nije copy protected, al s obzirom da ja prezirem Toast, Roxio i Sonic company policy /iako je Toast legendaran Mac program koga ce da unishte corporativni zlotvori/, uvek ga zadnjeg preporuchujem.. 😊 and yes, this is personal…heheeh

 Signature 

\"The defining characteristic of Windows users is that they have an incredible ability to put up with any crap that is shoved in front of them.\"

http://www.mpeg2works.com/bannercb.jpg

Profile
 
Posted: 16 March 2007 08:16 AM   [ # 8 ]
Sr. Member
Avatar
RankRankRankRank
Total Posts:  1786
Joined  2005-05-08

µ2.

Jednom sam krenuo da iz Toasta narežem VCD koji je imao neke tri epizode u tri .DAT fajla. I Toast mi prijavi da neće da reže jer su dve epizode SECAM a jedna PAL (?!?!). Tu sam ga dosta ubeđivao da ih ipak nareže, eksportuje ili bilo šta drugo i nisam uspeo pa sam na kraju iskopirao i narezao samo 3 .mpeg fajla. Tu je upalilo ali bojim se da bi u ovom mom poslednjem slučaju Toast akrivirao samouništenje računara.

Uopšte, imam samo loša iskustva sa tim VCD-ovima (ili po srpski: je*o ga ko ga izmisli).

 Signature 

10 HOME
20 SWEET
30 GO TO 10

Profile
 
Posted: 16 March 2007 02:55 PM   [ # 9 ]
Sr. Member
Avatar
RankRankRankRank
Total Posts:  729
Joined  2005-05-07

Jednom sam krenuo da iz Toasta narežem VCD koji je imao neke tri epizode u tri .DAT fajla. I Toast mi prijavi da neće da reže jer su dve epizode SECAM a jedna PAL (?!?!).

Pa? Disk se prijavljuje samo jednom kao jedan ili drugi format. Ne radi konverziju ‘u letu’ i to je to. Isto je i sa DVDom i sa bilo kojim drugim programom.

 Signature 

I’m one of those old-fashioned people who believe that computers are supposed to make life less complex and more enjoyable

Profile
 
Posted: 16 March 2007 04:21 PM   [ # 10 ]
Sr. Member
Avatar
RankRankRankRank
Total Posts:  1786
Joined  2005-05-08

edit: Dupli post

Post edited by: DS_Store, at: 2007/03/16 16:27

 Signature 

10 HOME
20 SWEET
30 GO TO 10

Profile
 
Posted: 16 March 2007 04:24 PM   [ # 11 ]
Sr. Member
Avatar
RankRankRankRank
Total Posts:  1786
Joined  2005-05-08

Šta ‘Pa?’:

Toast mi prijavi da neće da reže

Ni za šta drugo mi nije ni trebao.

A sve je bilo presnimljeno sa diska, dakle neko je necim drugim to mogao da nareze ali Toast to ne zeli i kraj.😠

 Signature 

10 HOME
20 SWEET
30 GO TO 10

Profile
 
Posted: 18 March 2007 05:33 PM   [ # 12 ]
Sr. Member
Avatar
RankRankRankRank
Total Posts:  729
Joined  2005-05-07

Šta ‘Pa?’:

A sve je bilo presnimljeno sa diska, dakle neko je necim drugim to mogao da nareze ali Toast to ne zeli i kraj.😠

Pa, jer to nema veze sa programom vec sa formatom diska i standardima. Ako disk gurnes u player on ga prepozna kao format koji je prijavljen za disk i vise nema skokova na neki drugi format. To je po standardu al ako je disk snimljen na pisiju onda je sve moguce. Al bas bih voleo da mi takav disk padne saka da vidim kakvo mu je zaglavlje.

 Signature 

I’m one of those old-fashioned people who believe that computers are supposed to make life less complex and more enjoyable

Profile
 
Posted: 18 March 2007 08:41 PM   [ # 13 ]
Sr. Member
Avatar
RankRankRankRank
Total Posts:  1786
Joined  2005-05-08

To je 100% da mi je dve epizode prijavio kao SECAM a jednu kao PAL. Zapamtio sam jer je čak i meni kao laiku delovalo najblaže rečeno čudno.

Kada sam puštao fajlove direktno (ne ceo disk kao VCD) ili kada sam ih kopirao na HD nije bilo nikakvih problema pa cenim da je bilo do nečega što se nalazilo u onim ostalim fajlovima (koji nisu .DAT). Tako sam na kraju krajeva i snimio te tri epizode.

A što se tiče ovoga zbog kojeg sam pokrenuo temu, kako se uopšte na VCD-u aktiviraju ti ‘dodaci’ (subtitles/language/nešto_treće) koji su bili upetljani sa ovim DAT-om?
Jedino u čemu sam puštao VCD kao takav je VLC.

 Signature 

10 HOME
20 SWEET
30 GO TO 10

Profile
 
Posted: 18 March 2007 09:01 PM   [ # 14 ]
Sr. Member
Avatar
RankRankRankRank
Total Posts:  1306
Joined  2005-10-14

A što se tiče ovoga zbog kojeg sam pokrenuo temu, kako se uopšte na VCD-u aktiviraju ti ‘dodaci’ (subtitles/language/nešto_treće) koji su bili upetljani sa ovim DAT-om?

VCD /Video CD/ i SVCD /Super Video CD/ se autoruju slichno kao i DVD…Recimo odlichan freeware za authoring istih je VCD Builder...Kad ih izautorujesh /napravish menije, navigacione dugmice itd./ morash da napravish Disk Image u specijalnom formatu za VCD/SVCD i onda rezesh na obichan CD-R…

Kada pushtash takav disk u DVD player-u /standalone, ne softverski/ izgleda potpuno isto kao i DVD - t.j. imash navigaciju itd…

Pravi softverski VCD/SVCD player za Mac-a je MacVCD X...

 Signature 

\"The defining characteristic of Windows users is that they have an incredible ability to put up with any crap that is shoved in front of them.\"

http://www.mpeg2works.com/bannercb.jpg

Profile
 
Posted: 21 March 2007 12:35 PM   [ # 15 ]
Sr. Member
Avatar
RankRankRankRank
Total Posts:  729
Joined  2005-05-07

VCD /Video CD/ i SVCD /Super Video CD/ se autoruju slichno kao i DVD…

Napokon se javio covek koji se razume. Jel Toso, a kako je snimio dva formata na disk?

 Signature 

I’m one of those old-fashioned people who believe that computers are supposed to make life less complex and more enjoyable

Profile
 
 1 2 > 
1 of 2
‹‹ Mail - veliki problem      Brzi resize slika ››