1 2 3 > 
1 of 3
Ako si Admin ne znaci da si Gospod Bog
Posted: 30 July 2010 10:46 AM
Sr. Member
Avatar
RankRankRankRank
Total Posts:  3952
Joined  2007-11-19

Jel moze neko iz vrha administracije da objasni i pojasni koja su to nova pravila prilikom postovanja na forumu?

Mislim forum je toliko liberalan da se cak prodaju PC-jevi, sporeti, frizideri, kola, usisivaci tako da mi nije jasno zasto je ova rasprava zakljucana

http://www.macserbia.org/index.php?option=com_simpleboard&Itemid=&func=view&catid=33&id=49832#49832

kad se u njoj raspravljalo o realnom problemu.

A sa druge strane trolovanje oglasa se nastavlja i neki Admin reaguje tek kada ge neko od korisnika upozori. Posao Admina je da forum cisti od smeca a ne da po istom i on troluje.

Valjda ce ovaj post preziveti brisanje, zakljucavanja i ostale vidove nasilja 😊

EDIT BY madamov: link ka poruci u forumu, dodato ‘www’ na početku jer se desi da tada korisnik nije ulogovan

Post edited by: madamov, at: 2010/07/31 13:48

 Signature 

http://www.macintosh.rs

Profile
 
Posted: 30 July 2010 10:57 AM   [ # 1 ]
Administrator
Avatar
RankRankRankRank
Total Posts:  3201
Joined  2005-05-07

1. Pravila su ostala ista kao i do sad.

2. Ta rasprava je zaključana jer nema svrhe nastavljati priču i svađe izmeđi članova. Poruka teme je bila jako jasna i kratka, i svako ko je hteo, dao je kanačkom karmu uključujucući i mene.

3. Posao admina je da radi ono što sad radi, ako ti se ne sviđa, nemoj da čtaš, jer je čnjenica da si u svakoj svađi i raspravi ti tu…ako ti smeta oglas u kome se prodaju pilići, iskristi svoje pravilo i nemoj da troluješ oglas.

4. Što se tiče oglasa za kupovinu četvorke, obrisao sam sve, mada, uopšte ne vidim išta loše što smo komentarisali, jer je to bila samo sugestija kupcu da sačeka do septembra. Dakle, na tom oglasu se nije raspravljalo o frižiderima.

Post edited by: cika_kosta, at: 2010/07/30 10:58

 Signature 

———————————————————————————————-
MacBookPro16,1
iPhone 13Pro

Profile
 
Posted: 30 July 2010 11:20 AM   [ # 2 ]
Sr. Member
Avatar
RankRankRankRank
Total Posts:  3952
Joined  2007-11-19

Poruka teme je bila da je neko za par dana svukao coveku 100 karmi, najverovatnije sa jedno 50 naloga. Da je srece neki bi admin vratio coveka na +40 koji je i imao.

Znaci trolovanje oglasa od strane Admina je kul jer on savetuje nesto, a kada se vodi diskusija onda je to svadja i to se zakljucava pa i svadja je oblik dijaloga a sloboda govora je pravo koje svako ima ovde.

Zakljucanje tema do sada je bilo samo ako neko napise duplu temu ili tema eskalira toliko da admin mora da reaguje ali to se desavalo jednom ili ni jednom, tako da pravila nisu ista jer ti dijalog izmedju korisnika zakljucavas.

Ono sto je zanimljivo je da ta tema oko Kanackog ima dalje korenje zvane Oglasi, gde cak i stariji clanovi apeluju da se ukinu ili cak nekako monitorisu sto opet vuce korene i ogranicenju softwara za to sto vuce korene u dalje rasprave itd.

I da jesam u svakoj svadji i stacemo sad? Banovaces me?

 Signature 

http://www.macintosh.rs

Profile
 
Posted: 30 July 2010 11:28 AM   [ # 3 ]
Administrator
Avatar
RankRankRankRank
Total Posts:  3201
Joined  2005-05-07

Neću te banovati, radi šta god hoćeš, jer ja ne želim svoje vreme da trošim na klince sa kompleksima.

 Signature 

———————————————————————————————-
MacBookPro16,1
iPhone 13Pro

Profile
 
Posted: 30 July 2010 12:28 PM   [ # 4 ]
Sr. Member
Avatar
RankRankRankRank
Total Posts:  443
Joined  2005-05-16

E, pa ovo zaista preti da se pretvori u jednu veliku svađaonicu i da iole normalni ljudi (što hoće da se ‘odmore od idiota, a da je još uvek na srpskom jeziku’ što bi rekao član Sim.a) odu odavde, a što je već lagano počelo da se dešava. I ukoliko se nešto ne preduzme, stvar će samo eskalirati. Ja nisam ni admin, ni gospod Bog, što ne ne sprečava da izložom svoje viđenje, u nadi da će se nešto uskoro promeniti, pre nego što i sam počnem da zaobilazim ovo mesto u širokom luku. Već vidim da ću biti vrlo opširan, pa koga mrzi da čta bolje da prestane odmah.

Cilj nastanka ove grupe, pa i sajta, je bio ono čme se razno - razne korisničke grupe (nevezano za Epl) bave svuda u svetu; međusobno upoznavanje članova, razmena iskustava, znanja, saveta, programa (u razumnim granicama, bez piraterije i tako toga); pomoć pri rešavanju problema i slično. Tako je nastala i ova, tada mala, grupica, tamo još početkom 2005. Nešto više o detaljima i načnu nastanka se može pročtati OVDE. Forum (pa čak ni sam sajt) nikada nije ni bio poenta cele priče, čak je bilo i mišljenja (koje sam i sam delio) da nije potraban, jer je Mekintoš deo ES-a tada jako lepo funkcionisao. Kada je cela stvar postavljena, i dalje je ES - Mekintoš bio mnogo življi, valjda zbog navike ljudi i bržeg/lakšeg pokretanja novih tema i odgovaranja na postojeće. Tek kada su tamo dozvoljene gluposti sa hekintošem, gde nisu slušani stalni posetioci da ih to ne zanima i da nije za Mekintoš deo foruma, pa kasnije i uvođenjem novih Mac - HW i Mac - SW, većina tadašnjih posetilaca se preselila ovde.

Tako smo skoro pet godina lepo diskutovali o svemu i svačemu (vezano za Mek i Epl, naravno). Povremeno je bilo ispada sa ljudima (da pomenem samo neke) koji su smatrali da je ovde mesto da se diskutuje o političkim partijama i opcijama, gey/homo opredeljenjima i paradama, likovi koji su od početka sve napušavali ‘jer su imali koeficijent inteligencije 140’, ali su na vreme ‘napušeni’ i nije bilo dalje eskalacije. Vremenom se i čtava aktivnost ovde svela na diskusije u forumu, iako to prvobitno nije bio cilj. Jbga, svi/većina ovde smo zaposleni ljudi, mnogi sa porodicama i drugim bitnim obavezama, pa nemamo baš mnogo vremena za ispoljavanje nečeg kreativnijeg, do brze diskusije i odgovaranje/pomoć na forumu, ali to je u redu, ne vidim ništa loše u tome.

Tako dolazimo do onoga što odavno đubri ovo mesto, prvo lokalno, ali je u poslednje vreme počelo žestoko da šiti svoj smrad i na ostale delove, da se to sve teže da izdržati. A to su, naravno, OGLASI. Sama ideja uvođenja sekcije oglasi je bila ista kao i ideja korisničke grupe i sajta; prvenstveno da pomogne članovima da nešto od Epl opreme kupe/prodaju no povoljnoj ceni i iz sigurne ruke, pa valjda smo članovi korisničke grupe, okupili smo se valjda da se pomažemo, ne obratno. Ipak je u to vreme Epl kod masa (osim kod Mek korisnika) bio poznat kao iPod kompanija, koja uzgred pravi i neke računare koji izgledaju nešto drugačje i čudnije, pa je ovo bilo idealno mesto da se kupi/proda po neki komad opreme od ljudi koji znaju šta i zašto kupuju/prodaju. To je i jedan od razloga da je ostavljena mogućnost (dobronamernog) komentarisanja oglasa, a druga je valjda što Mambo ne omogućava da se zabrane odgovori ili tako nešto, ako grešim neka me ispravi ko zna.

Ovo je jedno vreme fino funkcionisalo, a onda je stvar počela da eskalira. Nisam zalazio u oglase, osim kada sam kupio nešto od Dande, ali me je smrad koji je počeo odatle da se širi naterao da malo pretražim. I svašta sam našao. Za mesto su saznali i drugi, kojima je Epl samo još jedna IT firma, pa su počeli da nude razne stvari, PC računare, menjanje PC za Mek i slično, a vremenom smo došli i do Audija A4, sijamskih mačća i ko zna čega sve ne. Još više je eskaliralo sa pojavom iPhone-a 4, gde su neki počeli da mole za ‘pristojnu’ cenu, aludirajući na sentiment ljubitelja Epla, a neki (kazaću idioti, pa neka se vređaju koliko hoće) da se *urče kako im nije dovoljno 350 evra zarade po telefonu i da diskutuju sa samim sobom, preko više naloga, organizujući tupave igre detekcije ‘ja sam prodao najviše iPhone 4 u Srbiji’. Generalno, cilj većine oglašavača nije više bio da nekome pomognu da nešto dobro i povoljno kupi, već da zarade i razviju svoj posao. I to je u redu, ali, po mom skromnom mišljenju, OVO NIJE MESTO ZA TO!!! Ipak je ovo sajt korisničke grupe, ne pijaca (što bi rekao Toša). Naravno, nemoguće je uvesti cenzuru koji oglas može, a koji ne. Zato i smatram da ih je potrebno POTPUNO UKINUTI. Ne, ne čak ni otvoriti zaseban poddomen tipa oglasi.macserbia.org, već ukinuti ili eventualni novi domen da nema nikakve veze sa MacSerbia, čak ni u imenu! Ne znam koliko se ostali slažu sa ovim, ali sam jakog mišljanja da će se u suprotnom stvari samo još više pogoršati. Znam da su neki oglašivač jako aktivni i drugde po forumu, ali smatram da će laku naći zamenu. Epl je sada mnogo poznatiji i popularniji nego pre pet godina i nalaženje kupaca ne bi trebao da bude problem.

Nešto u vezi dizajna/strukture sajta i softvera koji ga pokreće. Ispašće da sam drveni advokat nekima (naročto Mikiju); ali me to ne brine. Pre nego što bilo ko kaže nešto o tome, neka zna da ovo mesto ne bi nikada ni zaživelo da nije Mikija i Strahinje (strahinja). Prvi zato što je obezbedio sve što je potrebno za sajt: i hardver, i softver, i mesto za server i dobru volju da održava i da administrira i šta sve ne. Ne mora niko da se slaže stalno sa njegovim mišljenjem u raspravama, ali neka zna šta čovek radi za ovo mesto. A Strahinja (koji je izgleda odavno prestao da nas posećuje) je onaj koji je postavio i podesio Mambo, SimpleBoard i sav ostali softver na čemu se ovaj sajt još uvek vrti. Jeste da se prelazak na EE već dugo najavljuje i odlaže. Problem je već izrečen gore; ko zna da odradi - nema vremena, ko ne zna - neće da odvoji vreme da nauč i uradi (ili takođe nema vremena). Miki to radi paraleleno sa: svojim poslom u sopstvenoj firmi (rad na šest programa istovremeno) koji izdržava celu njegovu porodicu, brigom oko roditalja koji su u kritičnoj zdravstvenoj situaciji, i ko zna kakvih još obaveza. Tako da razumem da se mnogim estetama ne dopada kako sve ovo izgleda i funkcioniše, ali pre nego što krenu sa sarkastičnim komentarima tipa ‘postavite bar ovce da pasu na ovoj zelenoj pozadini’ (Kanački); neka se zapitaju da li sami mogu nešto da urade i pomognu, jer niko ovde ništa ne radi za profit. Ja znam da ne mogu trenutno ništa da ponudim u tom smislu, pa zato ništa ni ne kenjam, bez obzira koliko mi se neke stvari ne dopadale.

Hajde za sada ovoliko. Mogao bih da kucam još mnogo toga, a sve to iz frustracije i straha da se jedno lepo mesto polako pretvara u smetlište. U nadi da će stvari ponovo početi da se kreću u pozitivnom smeru, želim da naglasim da sam spreman da pomognem oko sajta u čemu god moja malenkost može (mada teško jer sam laik za web programiranje) i da apelujem na ostale koji takođe to mogu (znam da to sigurno mogu DS_Store, Dachaz, Mario, možda još neko…). Naravno, pre toga ‘otkačti’ oglase.

I manite se više karmi, *ebala vas ista!

Profile
 
Posted: 30 July 2010 02:04 PM   [ # 5 ]
Sr. Member
RankRankRankRank
Total Posts:  443
Joined  2005-06-06

Ufff…...Šta sad napisati posle Milketovog izlaganja….....


a…da…. U novom forumu neće biti karmiiiiiiiii, to sam već negde pomenuo…..mislim…. čsto da se pripremite…..

Tako da niko neće znati ‘na čemu je’ 😉

Puf..:unsure:

Profile
 
Posted: 30 July 2010 02:23 PM   [ # 6 ]
Sr. Member
Avatar
RankRankRankRank
Total Posts:  443
Joined  2005-05-16

Pedja wrote:

a…da…. U novom forumu neće biti karmiiiiiiiii, to sam već negde pomenuo…..mislim…. čsto da se pripremite…..

A oglasa?

Profile
 
Posted: 30 July 2010 04:47 PM   [ # 7 ]
Sr. Member
Avatar
RankRankRankRank
Total Posts:  1326
Joined  2007-08-13

a…da…. U novom forumu…

yeee,nesto novo
aj neki keynote da se napravi 😊

 Signature 

http://primorskenovine.me/          http://gospostina.in

Profile
 
Posted: 30 July 2010 05:22 PM   [ # 8 ]
Sr. Member
Avatar
RankRankRankRank
Total Posts:  1850
Joined  2006-11-24

@Milke: Pre puta nisam imao ič slobodnog vremena jer sam žonglirao sa previše stvari istovremeno, pa zato nisam bogznakol’ko pomogao oko EE priče, ali kad se vratim trebalo bi mmx i ja da se aktiviramo oko toga. Ne smem da obećam jer ne znam kako će se tačno razvijati situacija po povratku, ali bi trebalo da bude vremena.

 Signature 

Carnival of Flesh

Profile
 
Posted: 31 July 2010 01:40 PM   [ # 9 ]
Sr. Member
Avatar
RankRankRankRank
Total Posts:  7582
Joined  2005-04-28

Ovako kako razmišlja Milke otprilike idu i moja razmišljanja po pitanju oglasa. Pod uslovom da prethodno omogućimo onima koji najviše imaju koristi od oglasa da nisu na gubitku. Zašto kažem gubitku?

Zato što ovaj sajt ovakav kakav je u poslednjih šest meseci ima oko 900 jedinstvenih poseta dnevno, radnim danima pre odmora (jun, maj) smo imali uvek preko hiljadu poseta dnevno, pageviews su nam se ustalili na preko 7000 dnevno radnim danima i preko 5000 vikendom.

E, sad, nisam toliko subjektivan da mislim da većina tih poseta dolazi zbog sajta korisničke grupe, da se ne lažemo većina je zbog oglasa.

Dakle, i ja kao i Milke sam za potpuno uklanjanje oglasa, no prikloniću se mišljenju većine, jedno je sigurno, oglasi ne mogu da ostanu ovakvi kakvi su i zajedno sa drugim delom foruma. Imamo dve ideje, poddomen sa nezavisnim forumom od glavnog, i jednu moju ideju koju ćda izložim pod 2).

1) Ideju sa poddomenom je, čni mi se, prvi dao Marko, i tu vam mogu reći da se to može elegantno izvesti sa modulom za forum Expression Enginea. Naime, taj forum ima pojam ‘board’ tako da se mogu praviti potpuno odvojeni forumi koji bi delili jedino bazu korisnika (tj. korisnik ne bi morao dva puta da se loguje, kada se registruje na sajt, registrovan je odmah i na sve forume). I to možemo u početku da stavimo, a kasnije da se na tom poddomenu pojavi strana koja će da prikaže naš ‘disclaimer’ i da redirektuje na ono što ću da opišem pod 2).

2) Da ne bi zeznuli one koji trguju preko foruma i posetioce sajta koji dolaze zbog oglasa, predlažem da se organizuju oni koje to najviše pogađa i da sami naprave forum/portal za male oglase, a mi ćemo na ovom sajtu da stavimo na naslovnu stranu baner na kojem će da piše ‘SMUG preporučuje AppleOglasi.rs ako vas interesuje kupovina ili prodaja Apple opreme’, takođe ćemo da postavimo temu ili nešto što će se zvati Mali Oglasi koja će da prikaže ranije pominjanu ‘disclaimer’ stranu i da redirektuje na forum/portal za kupoprodaju. Naravno, bilo bi dobro da sad niko ne pojuri da prvi to uradi bez da se konsultuje sa drugima koji mogu biti zainteresovani za to, ako treba da otvoirmo novu temu gde će oni o tome da se dogovaraju. AKO NEKO URADI NEŠTO SLIČNO BEZ DA SE PRE TOGA NIJE DOGOVORIO SA OSTALIMA, TAJ SAJT NE?E IMATI GORE NAVEDENE USLOVE ŠTO SE TIČE naše korisničke grupe i svaka reklama ka tom sajtu na forumu će biti nemilosrdno brisana.. Jer imajte u vidu da će ovaj naš sajt prepustiti tom budućem sajtu svu posetu koja ima veze sa oglasima, a mislim da poseta od nekih 600 ili 700 jedinstvenih poseta dnevno nije mala za dobijanje dovoljno novca od Google AdSensea da plati hosting i domen, a poneki baner može da se naplati od dilera ili Apcoma.

Hajde sad da vidimo ko šta misli o ovome.

Što se Kanačkog tiče, ja sam mu vratio nekih 25 karmi sigurno. Sve kliktanjem, da ulazim u bazu, neću, nemam vremena, a kada budem imao vremena možda da prekopam access logove da eventualno vidimo sa koje (kojih) IP adresa mu je skidana karma. Sve u cilju da vidimo da li je to rađeno sa nekoliko naloga.

Post edited by: madamov, at: 2010/07/31 13:45

Post edited by: madamov, at: 2010/07/31 13:49

Post edited by: madamov, at: 2010/07/31 15:25

 Signature 

ACSP 10.10 - ACSP 10.9 - ACA 10.8 Mac Management - ACSP 10.8 -  ACSP 10.7 - ACSA 10.6

Profile
 
Posted: 31 July 2010 04:28 PM   [ # 10 ]
Sr. Member
Avatar
RankRankRankRank
Total Posts:  1850
Joined  2006-11-24

Sviđa mi se ovo #2, samo se plašim da od toga neće ništa biti dok se neko potpuno nezavisan od prodavaca ne umeša u priču.
Koliko vidim odavde, odnos novokomponovanih trgovaca je ‘na nož’ i ne vidim ih da sarađuju, pogotovu oko nečega što će im inicijalno oduzeti (smešno malu količnu) vremena a pritom ne doneti 300% instant-profita.
Pritom bi isto valjalo da nezavisan entitet bude ‘gospod bog’ na tom domenu da ne bi bilo brisanja konkurentskih oglasa (što bi moglo da se desi ako je jedan od oglašavača ‘gazda’).

 Signature 

Carnival of Flesh

Profile
 
Posted: 31 July 2010 06:34 PM   [ # 11 ]
Sr. Member
Avatar
RankRankRankRank
Total Posts:  443
Joined  2005-05-16

Dachaz wrote:

Sviđa mi se ovo #2, samo se plašim da od toga neće ništa biti dok se neko potpuno nezavisan od prodavaca ne umeša u priču.
Koliko vidim odavde, odnos novokomponovanih trgovaca je ‘na nož’ i ne vidim ih da sarađuju, pogotovu oko nečega što će im inicijalno oduzeti (smešno malu količnu) vremena a pritom ne doneti 300% instant-profita.
Pritom bi isto valjalo da nezavisan entitet bude ‘gospod bog’ na tom domenu da ne bi bilo brisanja konkurentskih oglasa (što bi moglo da se desi ako je jedan od oglašavača ‘gazda’).

Neka to onda bude njihov problem, a ne naš. Neka se nađe neko ko će to da uradi, pa da zarađuje i od AdSensa i šta ti ja znam. Ovako samo zagađuju, a da niko nema nikakve koristi (osim njih, finansijske). Izvinjavam se korektnim i dugogodišnjim oglašivačma ovde za ovo ‘zagađivanje’, ali ovo je tipična situacija gde eventualna manjina svojim svinjarijama zajebe većinu (korektnih oglašivača).

Nije me trzelo da kopam po ES-u, sada ću direktno da citiram Mikijevu poruku prilikom dogovora o nastanku grupe, postavljena je 29.03.2005. u 09:26:

madamov wrote:

neo11yu wrote:

Ajde pre odrzavanja sastanaka, da vidimo cime bi se udrzenje bavilo… Koja bi mu bila svrha?

Onim što se bave sve User grupe u svetu, da se Macintosh korisnici medjusobno upoznaju, razmenjuju iskustva i savete. A to bi po prirodi stvari pratila mogućnost dobijanja novih poslova, neke vrste berze polovnih računara i slično.

(podebljanja u tekstu su moja).

A onda dobijemo OVAKAV oglas. I sada ću ja da odgovorim ‘€ 200.00’. Jeste čovek lepo rekao da mu se odgovara na PM, ali ko me sprečava da odgovorim javno? I onda kreće pljuvanje i hranjenje izmetom i nabrajanja ‘brate, tebra, oće to tuki…’ i ostalo iz istog rečnika.

Profile
 
Posted: 31 July 2010 07:04 PM   [ # 12 ]
Sr. Member
Avatar
RankRankRankRank
Total Posts:  1850
Joined  2006-11-24

milke wrote:

Neka to onda bude njihov problem

Slažem se, ali isto tako ne bih voleo da oglasi skroz umru jer je duže vremena bilo poštenih oglasa nego što je bilo idiotskih. Istini na volju, već neko vreme ih ne čtam uopšte, ali kad sam kupovao Macbook koji mi je pod prstima (decembar prošle godine); nisam ni gledao dalje od naših oglasa (ok, jesam prvo direktno pitao neke pouzdane ljude sa foruma, ali nisu ništa imali u trenutku).
Da ih treba skloniti odavde - treba, ali se lomim oko misli da li je poddomen dobra ideja (ono, sklonjeno je iz prvog plana, ali samim otvaranjem poddomena ova #2 priča se nikad neće desiti, a opet oglasi su tu i dostupni normalnoj ekipi da ponudi nešto).
Mada sve ovo što ja pričam o oglasima je o prethodno podebljanim polovnim računarima - a gospoda valjač valjaju novu robu - možda samo staviti pravilo da se sme oglašavati samo polovna roba?
Eto malo razmišljanja ‘na glas’.

 Signature 

Carnival of Flesh

Profile
 
Posted: 31 July 2010 07:48 PM   [ # 13 ]
Sr. Member
Avatar
RankRankRankRank
Total Posts:  835
Joined  2008-12-28

Nisam za potpuno ukidanje oglasa. Ovde sam kupio prvog minija, prodao ga pa kupio iMac 24 (od Kanackog na opste zadovoljstvo). Nista od toga ne bih smeo tako lako da radim da nisam prvo proverio sta su ljudi od kojih razmisljam da kupim postovali i kakva im je istorija ovde.

Sa druge strane ako moram da biram izmedju oglasa i Serbian Tose, naravno da me oglasi i wannabe trgovci ne zanimaju ni malo.

Dok se prodaju licni racunari zbog kupovine novog to je odlicna prilika za kupovinu - ono sto ovaj forum treba da obezbedi ljudima koji bi jeftino da predju na Mac.

Da ne bi bila samo filozofija evo nekih predloga:
- Surova kontrola oglasa. Placen policajac ako treba.
- Ako user pomene ‘brate’ ili ‘sinak’ odmah ban.
- Ako user ima pogresan ton odmah ban.
- Ako samo zamirise pogresno bar brisanje ako ne i ban.
- Ako je tema sklona spekulacijama kao sad iPhone, zakljucava se na mesec dana. Ostali oglasi nisu losi a iphone sekcija napravi haos ovde.

I dobro bre admini, zar npr ovo
http://www.macserbia.org/index.php?option=com_simpleboard&Itemid=26&func=view&id=50208&catid=35
nikome nije zasmetalo? Meni jeste, bas. Nikakve veze sa oglasima nema. Da ne pominjem da je OPET u pitanju iPhone. Isti takvi bi sutra ako bude nestasice ulja ladno valjali ulje na Mac forumu. Takvima nije mesto ovde.

Edit: izvinjenje Milketu, isti oglas mu je ubo oci, nisam video da ga je pominjao 😉

Post edited by: dusanx, at: 2010/07/31 19:49

Profile
 
Posted: 31 July 2010 09:26 PM   [ # 14 ]
Sr. Member
Avatar
RankRankRankRank
Total Posts:  291
Joined  2008-07-21

Nažalost mislim da su oglasi totalno promenili ‘kurs’ foruma u poslednje vreme (poslednjih par meseci, pogotovo onih par svađa…).
Moj predlog je ili ovo što dusanx kaže:

dusanx wrote:

Da ne bi bila samo filozofija evo nekih predloga:
- Surova kontrola oglasa. Placen policajac ako treba.
- Ako user pomene ‘brate’ ili ‘sinak’ odmah ban.
- Ako user ima pogresan ton odmah ban.
- Ako samo zamirise pogresno bar brisanje ako ne i ban.
- Ako je tema sklona spekulacijama kao sad iPhone, zakljucava se na mesec dana. Ostali oglasi nisu losi a iphone sekcija napravi haos ovde.

...a ukoliko to nije moguće striktno sprovesti onda definitivno ukinuti oglase uz predlog br.2 koji je dao madamov.
Samo delujte što pre, forum napuštaju ljudi koji su mnogo bitniji od ‘sekcije oglasi’ :(

Profile
 
Posted: 01 August 2010 12:12 AM   [ # 15 ]
Sr. Member
Avatar
RankRankRankRank
Total Posts:  1326
Joined  2007-08-13

dusanx wrote:

Da ne bi bila samo filozofija evo nekih predloga:
- Surova kontrola oglasa. Placen policajac ako treba.
- Ako user pomene ‘brate’ ili ‘sinak’ odmah ban.
- Ako user ima pogresan ton odmah ban.
- Ako samo zamirise pogresno bar brisanje ako ne i ban.
- Ako je tema sklona spekulacijama kao sad iPhone, zakljucava se na mesec dana. Ostali oglasi nisu losi a iphone sekcija napravi haos ovde.

meni zvuci ovo sasvim u redu prelog

ja sam na jednom ino sajtu sasvim malko cacnuo nekog bezobraznog hrvata na maternjem
na sta je on eksplodirao na engleskom,i ja sam sasvim normalno odmah dobio pm od admina-hej druze mi ovdje ganjamo miroljubiv ton
taj drugi je banovan,a ja sam dobio packu-fer

da ne duzim pretjerano,jos jednom da izrazim zadovoljstvo novim forumom 😊

 Signature 

http://primorskenovine.me/          http://gospostina.in

Profile
 
 1 2 3 > 
1 of 3
‹‹ RSS SMUG-a se ne update-uje      SMUG šala ››