< 1 2 3 4 5 > 
3 of 5
iMac, konačno!
Posted: 05 October 2007 06:15 PM   [ # 31 ]
Sr. Member
Avatar
RankRankRankRank
Total Posts:  1786
Joined  2005-05-08

bnastic wrote:

Uzgred:
http://rentzsch.com/notes/applesantiCAPSLOCK

Ne, stvarno se nekad ponašaju kao retardi. Još se nisam navikao na ovaj nesposobni eject key delay (dileju) sad vidim da nastavljaju dalje u tom smeru.

Već vidim sledeće akcije

faza I, delay i za sve preostale tastere;

faza II, delay + confirmation dijalog na ekranu:
- pritisnes ‘P’
- Are you sure you want to press key P?
<Cancel>  <Help>                        <OK>

faza III, unapređena faza II
- pritisneš ‘P’
- Are you sure you want to press key P?
<Cancel>  <Help>                           <OK>
- klikneš na <OK>
- Are you positive?
<Cancel>  <Help>                           <OK>
- klikneš na <OK>
- Really??!
<Cancel>  <Help>                           <OK>
- #@!*##*!!@
- Are you sure you want to hit this fancy useless keyboard with both fists simultaneously?

itd, itd. :(

Post edited by: DS_Store, at: 2007/10/05 18:23

 Signature 

10 HOME
20 SWEET
30 GO TO 10

Profile
 
Posted: 06 October 2007 01:10 AM   [ # 32 ]
Sr. Member
Avatar
RankRankRankRank
Total Posts:  2341
Joined  2005-04-28

Genijalno!!!
Velika je razlika između stare i nove tastature, zbog ravnog profila na novoj se dešava da se greškom umesto Command+Tab aktivira i Caps lock, i verujte zna da nervira.

Pošto MacBook ima istu tastaturu nadamo se da nećemo dugo čekati update na ovaj divan features.

 Signature 

🍎 Дарко Селаковић

Profile
 
Posted: 11 October 2007 11:08 AM   [ # 33 ]
Sr. Member
Avatar
RankRankRankRank
Total Posts:  470
Joined  2007-05-15

meni samo nije jasno zasto su ‘osakatili’ novu wireless tastaturu?!

http://www.apple.com/keyboard/

izbacili su numericki deo sto je po meni ravno katastrofi. podseca me na Amigu 600 :D

nadam se da ce se uskoro pojaviti full verzija wireless tastature…

 Signature 

http://milan.kovac.cc

Profile
 
Posted: 11 October 2007 04:20 PM   [ # 34 ]
Sr. Member
Avatar
RankRankRankRank
Total Posts:  1850
Joined  2006-11-24

Ok, ovo je stvarno loše.
I ne može neko da mi pridikuje da ‘ne volim promenu’ jer ona Wireless tastatura je oličenje svega što može da ne valja na jednoj tastaturi!

Zašto bi, dovraga, neko ko ima ceo sto pred sobom želeo da ima sakatu tastaturu sa malim strelicama i bez pola dugmića?!

Mislim, super, mogu da je stavim u džep od jakne, ali sem što je portabilna nema neku drugu korisnu primenu?

 Signature 

Carnival of Flesh

Profile
 
Posted: 20 October 2007 03:53 PM   [ # 35 ]
Sr. Member
Avatar
RankRankRankRank
Total Posts:  729
Joined  2005-05-07

Ajd kad već pričamo o tastaturi… Jel ima neko novu US? Dajem ovu sa YU :sick: znacima za nju. Alo bre Apple!! Da li neko kontroliše šta se ovde radi!? 😠 Sad imam odličnu tastaturu al nemam označene tarabe i slične znake jer su na tasterima samo naša slova!?!?!

Ajd ozbiljno. Ako neko hoće da se menja nek razmisli do sledećeg sastanka pa da izvršimo razmenu.

 Signature 

I’m one of those old-fashioned people who believe that computers are supposed to make life less complex and more enjoyable

Profile
 
Posted: 20 October 2007 10:24 PM   [ # 36 ]
Sr. Member
Avatar
RankRankRankRank
Total Posts:  7582
Joined  2005-04-28

Ja sam svoju belu kupljenu u USA odavno menjao sa Popom, trebalo nekom Ameru kojem je prodao mašinu. Meni ne smeta, u životu sam koristio jedno desetak tastaturnih rasporeda (britanski na Atariju, na Macu sve od USA, španskog i to ISO varijantu, brazilskog portugalskog, francuskog, ovog YU koji baš i nije skroz YU (jer je pravi YU sa pisaćih mašina QWERTZ, a ne QWERTY); čak i švedskog. Uvek gledam koja mi je tastatura aktivna i tačno znam kako se tarabe i ‘@’ dobijaju sa option tasterom na svakoj od tastaturnih rasporeda koje sam koristio.

 Signature 

ACSP 10.10 - ACSP 10.9 - ACA 10.8 Mac Management - ACSP 10.8 -  ACSP 10.7 - ACSA 10.6

Profile
 
Posted: 21 October 2007 12:19 AM   [ # 37 ]
Sr. Member
Avatar
RankRankRankRank
Total Posts:  231
Joined  2007-02-20

madamov wrote:

Ja sam svoju belu kupljenu u USA odavno menjao sa Popom, trebalo nekom Ameru kojem je prodao mašinu. Meni ne smeta, u životu sam koristio jedno desetak tastaturnih rasporeda (britanski na Atariju, na Macu sve od USA, španskog i to ISO varijantu, brazilskog portugalskog, francuskog, ovog YU koji baš i nije skroz YU (jer je pravi YU sa pisaćih mašina QWERTZ, a ne QWERTY); čak i švedskog. Uvek gledam koja mi je tastatura aktivna i tačno znam kako se tarabe i ‘@’ dobijaju sa option tasterom na svakoj od tastaturnih rasporeda koje sam koristio.

A kako radi to sa alt? Ako mi je aktivna npr. nasa latinicna, koji layout dobijam kad pritisnem alt+neki taster?

Profile
 
Posted: 21 October 2007 03:44 PM   [ # 38 ]
Sr. Member
Avatar
RankRankRankRank
Total Posts:  729
Joined  2005-05-07

Meni ne smeta, u životu sam koristio jedno desetak tastaturnih rasporeda

Više bi mi pomogao da si mi rekao ako znaš ko je odgovoran za ovo. Ko odlučuje o izgledu tastature za ovo tržište? Kome da pošaljem mail?

Nije problem da li mi smeta to što moram da pamtim gde se šta nalazi već glupost lika koji je odlučo da izbaci oznake sa tastera. Prvo Džobs izbacio jabuku a sad ovo. :sick:

 Signature 

I’m one of those old-fashioned people who believe that computers are supposed to make life less complex and more enjoyable

Profile
 
Posted: 21 October 2007 03:52 PM   [ # 39 ]
Sr. Member
Avatar
RankRankRankRank
Total Posts:  1850
Joined  2006-11-24

Koj si namćor!

U svakom slučaju, kad sam kupovao svoj iMac, iz kutije su mi izvadili US tastaturu i stavili CR - tako da bih rekao da je to (logičan) potez dilera.

 Signature 

Carnival of Flesh

Profile
 
Posted: 21 October 2007 05:07 PM   [ # 40 ]
Sr. Member
Avatar
RankRankRankRank
Total Posts:  7582
Joined  2005-04-28

Dachaz wrote:

Koj si namćor!

Vala baš, hoće da mu tastatura izgleda kao one PC-aške. B)

U svakom slučaju, kad sam kupovao svoj iMac, iz kutije su mi izvadili US tastaturu i stavili CR - tako da bih rekao da je to (logičan) potez dilera.

Nekad dođu bez US tastature, a CR iliti exYU tastature stižu u paketima po 10 komada posebno. A onda je tu izvor problema jer na fakturama moraju dileri da iskažu tu tastaturu posebno, pa onaj ko zaboravi da sabere cene iMaca i tastature kaže da su mu tastaturu zaračunali ekstra. B)

 Signature 

ACSP 10.10 - ACSP 10.9 - ACA 10.8 Mac Management - ACSP 10.8 -  ACSP 10.7 - ACSA 10.6

Profile
 
Posted: 21 October 2007 05:09 PM   [ # 41 ]
Sr. Member
Avatar
RankRankRankRank
Total Posts:  7582
Joined  2005-04-28

A kako radi to sa alt? Ako mi je aktivna npr. nasa latinicna, koji layout dobijam kad pritisnem alt+neki taster?

Pod International u System preferencama aktiviraj Keyboard Viewer, pa odaberi tastaturu koju želiš, recimo ovaj Serbian-Latin i pritisni Option pa gledaj šta se događa u Keyboard Vieweru.

 Signature 

ACSP 10.10 - ACSP 10.9 - ACA 10.8 Mac Management - ACSP 10.8 -  ACSP 10.7 - ACSA 10.6

Profile
 
Posted: 21 October 2007 05:13 PM   [ # 42 ]
Sr. Member
Avatar
RankRankRankRank
Total Posts:  7582
Joined  2005-04-28

Nije problem da li mi smeta to što moram da pamtim

Treba da upamtiš 2 puta po pet znakova (evo ovo kucam napamet: []…^\{}??|); a da, moraš i ova dva koji su na < i >: `i ~, kao i @ koji je uvek na Shift-Option-2.

BTW, ni na španskim tastaturama (osim za @); a ni na portugalskim nema ovoga što ti hoćeš, već su na tasterima njihova slova.

 Signature 

ACSP 10.10 - ACSP 10.9 - ACA 10.8 Mac Management - ACSP 10.8 -  ACSP 10.7 - ACSA 10.6

Profile
 
Posted: 21 October 2007 05:39 PM   [ # 43 ]
Sr. Member
Avatar
RankRankRankRank
Total Posts:  1786
Joined  2005-05-08

ivicam wrote:

A kako radi to sa alt? Ako mi je aktivna npr. nasa latinicna, koji layout dobijam kad pritisnem alt+neki taster?

Dosta karaktera vrati na default, tj. US. Npr. latinična tastatura:

Shift 2 = ‘
Shift Opt 2 = @

i tako dalje…

Možeš da aktiviraš Keyboard Viewer pa s njim pregledaj sve kombinacije.

 Signature 

10 HOME
20 SWEET
30 GO TO 10

Profile
 
Posted: 22 October 2007 03:19 PM   [ # 44 ]
Sr. Member
Avatar
RankRankRankRank
Total Posts:  729
Joined  2005-05-07

Treba da upamtiš 2 puta po pet znakova

Dobro, neks, neka, jednog dana će po toj logici da ostave prazne tastere. Što da troše farbu za to a i baš je dobra fora…. :huh: UBR, jel ti palo na pamet da će novu tastaturu da kupi i neko kome će to biti prvi dodir sa računarima??

BTW, ni na španskim tastaturama (osim za @); a ni na portugalskim nema ovoga što ti hoćeš

Ček malo, i na starim belim ili si negde video ovo na novim? Ja probao na internetu da vidim na par drugih zemalja al svi stavili querty originalnu US pa nisam mogao da dokažem.
U kranjem slučaju sad me baš interesuje ko odlučuje o izgledu tastature.

 Signature 

I’m one of those old-fashioned people who believe that computers are supposed to make life less complex and more enjoyable

Profile
 
Posted: 22 October 2007 06:05 PM   [ # 45 ]
Sr. Member
Avatar
RankRankRankRank
Total Posts:  7582
Joined  2005-04-28

ljubisha wrote:

BTW, ni na španskim tastaturama (osim za @); a ni na portugalskim nema ovoga što ti hoćeš

Ček malo, i na starim belim ili si negde video ovo na novim? Ja probao na internetu da vidim na par drugih zemalja al svi stavili querty originalnu US pa nisam mogao da dokažem.
U kranjem slučaju sad me baš interesuje ko odlučuje o izgledu tastature.

I na starim bež, i na novim crnim, ove najnovije bele nisam video u španskoj varijanti.

Nemačka: [img size=150][url=http://www.tgunkel.de/it/hardware/doc/ibook_g4_linux_data/iBook_G4_keyoard_german.png]http://www.tgunkel.de/it/hardware/doc/ibook_g4_linux_data/iBook_G4_keyoard_german.png[/img][/url]

Francuska: [img size=150][url=http://bblfish.net/tmp/2004_09_29/titanium_azerty_keyboard.jpg]http://bblfish.net/tmp/2004_09_29/titanium_azerty_keyboard.jpg[/img][/url]

Post edited by: madamov, at: 2007/10/22 18:07

 Signature 

ACSP 10.10 - ACSP 10.9 - ACA 10.8 Mac Management - ACSP 10.8 -  ACSP 10.7 - ACSA 10.6

Profile
 
 < 1 2 3 4 5 > 
3 of 5
‹‹ iMac za prepress?      up side down mini ››