Mini Display Port na DVI-I
Posted: 10 October 2010 06:03 PM
Sr. Member
Avatar
RankRankRankRank
Total Posts:  189
Joined  2009-12-15

Pošto mi je konačno gotov ‘oktobar 2’ ispitni rok i položio sam matematiku mogu malo da se posvetim aluminijumskom MacBook-u (koga sam kupio pošto sam prodao beli MacBook).

Može li negde u Beogradu da se nađe Mini Display Port na DVI-I (onaj koji propušta i analogni i digitalni signal); pošto već imam DVI na VGA adapter?

Ako nema koja je najzgodnija alternativa?

Post edited by: ivan90bg, at: 2010/10/10 18:07

Profile
 
Posted: 21 December 2010 10:59 PM   [ # 1 ]
Sr. Member
RankRankRankRank
Total Posts:  192
Joined  2010-03-05

Zaboravio si da kazes sta si jeo za dorucak 😊:):)

Nego da ne otvaram novi thread, vidim da mini displayport propusta i zvuk, ali negde pise da to moze samo sa MBP (covek koji ima MBP mi je potvrdio da radi). Jel to vazi i za MB alu, ne razumem zashto bi se portovi razlikovali ?

Profile
 
Posted: 21 December 2010 11:43 PM   [ # 2 ]
Member
Avatar
RankRankRank
Total Posts:  82
Joined  2010-05-25

Ne mogu da tvrdim, ali na nekoliko mesta sam nasao ovaj info. Citiram:

‘On 13 April 2010, Apple added support for audio out using Mini DisplayPort in their MacBook Pro product line. This added feature allows users to easily connect their Macbook Pros to their HDTVs via a Mini DisplayPort to HDMI cable and get full audio and video functionality.’

Ne razlikuje se sam port nego kako vidim iskoriscenost samih pinova na portu.

Slicna prica kao kod nekih laptopova gde je esata isto sto i usb, pa moz ubodes i jedno i drugo…

Evo i dodatak:

While the DisplayPort specification is capable of supporting digital audio, the older 2009 line of MacBooks and MacBook Pros are unable to provide an audio signal through the Mini DisplayPort, and only do so over USB, Firewire, or the audio line out port instead (the April 2010 line of MacBook Pro, however, supports this[14]). This can present a problem to users who intend to connect their computers to HDTVs using a Mini DisplayPort to HDMI adapter. To work around this issue, some third-party manufacturers have created adapters that plug into both the Mini DisplayPort (for video) and a USB port (for audio) or Mini DisplayPort (for video); a USB port (for power) and the optical out (for audio); either option terminating with a single female HDMI connector, thus allowing both video and audio to be channeled over the one HDMI cable.

Post edited by: bgillegal, at: 2010/12/21 23:44

Profile
 
Posted: 22 December 2010 04:41 PM   [ # 3 ]
Sr. Member
RankRankRankRank
Total Posts:  192
Joined  2010-03-05

Da, ochigledno nista od toga…

Sad sam pogledao po ebayu i nashao sam samo kombinaciju sa miniDP+ USB audio na HDMI, ali koshta 55$, preterase ga…

Post edited by: guru, at: 2010/12/22 16:43

Profile
 
Posted: 29 March 2011 03:05 PM   [ # 4 ]
Jr. Member
RankRank
Total Posts:  35
Joined  2011-03-29

ako bi prodavao taj VGA konvertor, javi se posto bih ja kupio, a ja te vodim da kupis u prodavnici dvi-i…

Profile