MacBook Pro škripi :-)
Posted: 11 November 2007 01:45 PM
Sr. Member
Avatar
RankRankRankRank
Total Posts:  443
Joined  2005-05-16

Cenim da ima već dosta vlasnika MBP-a ovde, pa pre nego što krenem da kopam po stranim stranicama, ‘ajde prvo da probam ovde…

Naime, mašina radi super i bla, bla, bla, ali ima jedna stvar koja mi u početku nije smetala, ali sada već počnje da me iritira. Kada pomeram ekran, ne bih li mu podesio ugao u odnosu na moje oč, čuje se nešto kao škripanje ili pucketanje, i to samo iz levog dela spoja ekrana sa ostatkom računara. Škripa se ne čuje non stop tokom pomeranja ekrana, samo na samom početku i kraju. Da li je neko imao sličan ‘problem’ i možda našao rešenje za isti?

Inače, da iskoristim priliku da kukam, još se nisam potpuno navikao na tastaturu na MBP-u !

Post edited by: milke, at: 2007/11/11 13:46

Profile
 
Posted: 11 November 2007 06:38 PM   [ # 1 ]
Sr. Member
Avatar
RankRankRankRank
Total Posts:  1306
Joined  2005-10-14

Proveri mail..Ima neshto za tebe nevezano za pitanje koje si pokrenuo.. 😉

 Signature 

\"The defining characteristic of Windows users is that they have an incredible ability to put up with any crap that is shoved in front of them.\"

http://www.mpeg2works.com/bannercb.jpg

Profile
 
Posted: 12 November 2007 04:17 PM   [ # 2 ]
Member
Avatar
RankRankRank
Total Posts:  51
Joined  2007-01-17

Cao
Vezano za problem koji si naveo,nemam resenje, ali imam problem,pa eto da znas da nisi jedini te da ti mozda bude lakse. Jedino nisi naveo koji MBP imas 15 ili 17.
Ja konkretno imam 17’ i imam isti problem.Ako je ekran zatvoren,otvorim ga i podesim,zvukova nema.Ako je ekran otvoren i stajao je tako neko vreme,pri ponovnom pokusaju podesavanja ili zatvaranja javlja se zvuk i pucketanje ( krckanje) nalik nekim zaribanim sarkama.
Nosio sam ga u servis,otvorili,pogledali (ja prisustvovao i licno se uverio u isto)sve u najboljem redu.Onda su poceli sa proizvoljnim predlozima o podmazivanju sto mi se nije dopalo.Zatvorise ga te ja dodjem kuci.Interesantno zvuk se izgubio ali ponovo javio nakon 3-4 dana.Imam utisak da se kompjuter usine zbog velicine prosto receno te zato uzrokuje zvuke.U toliko me vise zanima koji MBP imas?
Pozdrav!

Profile
 
Posted: 12 November 2007 04:18 PM   [ # 3 ]
Member
Avatar
RankRankRank
Total Posts:  51
Joined  2007-01-17

Cao
Vezano za problem koji si naveo,nemam resenje, ali imam problem,pa eto da znas da nisi jedini te da ti mozda bude lakse. Jedino nisi naveo koji MBP imas 15 ili 17.
Ja konkretno imam 17’ i imam isti problem.Ako je ekran zatvoren,otvorim ga i podesim,zvukova nema.Ako je ekran otvoren i stajao je tako neko vreme,pri ponovnom pokusaju podesavanja ili zatvaranja javlja se zvuk i pucketanje ( krckanje) nalik nekim zaribanim sarkama.
Nosio sam ga u servis,otvorili,pogledali (ja prisustvovao i licno se uverio u isto)sve u najboljem redu.Onda su poceli sa proizvoljnim predlozima o podmazivanju sto mi se nije dopalo.Zatvorise ga te ja dodjem kuci.Interesantno zvuk se izgubio ali ponovo javio nakon 3-4 dana.Imam utisak da se kompjuter usine zbog velicine prosto receno te zato uzrokuje zvuke.U toliko me vise zanima koji MBP imas?
Pozdrav!

Profile
 
Posted: 12 November 2007 05:37 PM   [ # 4 ]
Newbie
Rank
Total Posts:  9
Joined  2007-03-28

I meni se dogadjalo slicno kada sam pazario polovan (tada star oko godinu dana) PB za koji ne znam koliko je koriscen, medjutim posle nekog vremena je prestao da se ‘javlja’. Mozda mu treba vremena da se ‘razradi’. Cak sam primetio da je jedna strana spoja ekrana i sarke klimava, ali za dve i po godine nista se lose nije desilo.
Tako da mozda samo suvise obracas paznju na to - mada te sasvim razumem, kada kupis takvu spravu, ne ocekujes da bilo sta ‘skripi’.

Profile
 
Posted: 12 November 2007 05:38 PM   [ # 5 ]
Newbie
Rank
Total Posts:  9
Joined  2007-03-28

I meni se dogadjalo slicno kada sam pazario polovan (tada star oko godinu dana) PB za koji ne znam koliko je koriscen, medjutim posle nekog vremena je prestao da se ‘javlja’. Mozda mu treba vremena da se ‘razradi’. Cak sam primetio da je jedna strana spoja ekrana i sarke klimava, ali za dve i po godine nista se lose nije desilo.
Tako da mozda samo suvise obracas paznju na to - mada te sasvim razumem, kada kupis takvu spravu, ne ocekujes da bilo sta ‘skripi’.

Profile
 
Posted: 12 November 2007 05:38 PM   [ # 6 ]
Newbie
Rank
Total Posts:  9
Joined  2007-03-28

I meni se dogadjalo slicno kada sam pazario polovan (tada star oko godinu dana) PB za koji ne znam koliko je koriscen, medjutim posle nekog vremena je prestao da se ‘javlja’. Mozda mu treba vremena da se ‘razradi’. Cak sam primetio da je jedna strana spoja ekrana i sarke klimava, ali za dve i po godine nista se lose nije desilo.
Tako da mozda samo suvise obracas paznju na to - mada te sasvim razumem, kada kupis takvu spravu, ne ocekujes da bilo sta ‘skripi’.

Profile
 
Posted: 12 November 2007 07:01 PM   [ # 7 ]
Sr. Member
Avatar
RankRankRankRank
Total Posts:  443
Joined  2005-05-16

U pitanju je MBP 15’. Ništa, valjda će da se ‘razgazi’ uskoro 😊

Profile