Kupio bih Time Capsule
Posted: 15 February 2011 03:47 AM
Newbie
Rank
Total Posts:  10
Joined  2011-02-15

Nebeitna velicina diska

Profile
 
Posted: 22 February 2011 12:02 PM   [ # 1 ]
Member
Avatar
RankRankRank
Total Posts:  93
Joined  2007-09-14

koliko sam ja uspeo da istrazim forum zeleci da je kupim,retko ko je zadovoljan,kazu da posle dve godine prestane da radi,nekima posle godinu dana,nekima ne napravi dobar back-up…mislim da je bolje da uzmes externi hard sa podrskom za firewire i budes presrecan

 Signature 

iPhone 4
iMac 21.5\\\\\\\\\\\\\\\"
iPod first gen

New iPad

Profile
 
Posted: 22 February 2011 12:52 PM   [ # 2 ]
Sr. Member
Avatar
RankRankRankRank
Total Posts:  2279
Joined  2010-04-06

Nije nego…bilo bi lepo da ga koristis pa da komentarises

Imam ga godinu dana, polovnog kupio, stariji model 500GB A1254, jedan od najstabilnijih i najboljih komada hardvera, spojen na njega jos eksterni USB hard disk od 2TB i sve radi savrseno…

Ne znam za iskustva drugih ljudi ali sa hardverom je uvek tako, moje iskustvo je bar 7-8 godina sa wireless uredjajima i preko 15 sa hardverom i prezadovoljan sam sa TimeCapsule i necu ga prodavati dok ne odumre 😊 eventualno staviti veci HDD i to je sve…

Post edited by: fl45h, at: 2011/02/22 12:54

 Signature 

 http://www.idoktor.biz Servis i prodaja Apple uredjaja u Novom Sadu 

Profile
 
Posted: 22 February 2011 04:17 PM   [ # 3 ]
Sr. Member
Avatar
RankRankRankRank
Total Posts:  1880
Joined  2007-08-04

Što se tiče TC moram da se složim sa prethodnim userom, ali ne u potpunosti.
Dakle, koristio sam TC negde oko godinu dana i ovo su moje impresije:
- lako se povezuje
- domet je odličan, bolji od Linksysa koji trenutno koristim
- hard i štampač preko bonjourea rade bez greške

E sad, ono zbog čega sam ga promenio je jedino i isključvo grejanje, tj. ‘povika’ da zbog tog zagrevanja zna da crkne hard, a pošto mi je backup must have odlučo sam da TM bude WD FW800 hard. Radi brže i ne greje se uopšte. Znam da i on može da crkne, ali ja sam nekako sigurniji, ne znam, ali ovaj je baš bio ringlica, pa sam morao da mu obezbedim dobro provetravanje, bilo mi frka da ga držim u skučenijem prostoru, a ovaj WD sam zabio u ćošak i ne razmišljam više o njemu.
Da rezimiram, TC je odlično all-in-one parče hardvera, ali me je zagrevanje ‘nateralo’ da ga promenim, za ostalo nemam nijednu primedbu.

Profile
 
Posted: 22 February 2011 04:48 PM   [ # 4 ]
Sr. Member
Avatar
RankRankRankRank
Total Posts:  336
Joined  2008-05-23

Iz mog ugla predivan komad hardvera. Imam prvu seriju 500 GB koja radi savršeno. Postavljen je da redovno sam odrađuje backup i sa njim nikakvih problema koristi se i kao ruter i žični i bezžični priključeni su na njega i Mac i PC računari. Povezivanje je lako jednostavno, domet OK za prostranu kuću. Povezan je na sbb kablovski modem.
Svaka preporuka za njegovu kupovinu. Skup jeste ali se nikad nisam pokajao. Kupuj i ne predomišljaj se previše.

 Signature 

http://www.leptiri.co.rs

Profile
 
Posted: 22 February 2011 08:04 PM   [ # 5 ]
Sr. Member
Avatar
RankRankRankRank
Total Posts:  606
Joined  2008-06-28

Ja sam moju uzeo od usera Mipko i prezadovoljan sam, ni jednom nisam morao da je nesto resetujem. Čak ni u najavi ne osećam da bi moglo nešto da joj bude iako se greje kao što je Srđan rekao. Imam u nju 100% poverenja. Signal extra, radi na 2.4GHz i 5GHz. Sjajan uređaj i vrlo, vrlo pouzdan.

I kad pogledam dobio sam za nešto više od 250€ 1TB WiFi mrežni disk, Router, Backup rešenje i ne zanima me ništa. Nekad i zaboravim da je tu.

 Signature 

 MacBook Pro 17inch Unibody
 iPhone4

Profile
 
Posted: 23 February 2011 12:40 AM   [ # 6 ]
Sr. Member
Avatar
RankRankRankRank
Total Posts:  397
Joined  2009-02-19

Jedina ‘sitnica’ koja me koč od kupovine iste je cena. Ali sprava svakako fantastična. Kad se preselim u svoj stan gde ću biti sam svoj gazda definitivno ću pazariti sebi ovo, ovako kad se pola familije kač na mene, ne mogu da se njakam…

Profile
 
Posted: 23 February 2011 01:58 AM   [ # 7 ]
Newbie
Rank
Total Posts:  10
Joined  2011-02-15

Da li je moguce koristiti neki od konvencijalnijih uredjaja (nesto WD ili sl); mozda u kombinaciji sa ruterom ali da radi Time Machine. Pitam ovo jer slaba vajda od ove kupovine, prosto nema ih trenutno polovnih. Hvala, pozdrav svima

Profile
 
Posted: 23 February 2011 08:40 AM   [ # 8 ]
Member
Avatar
RankRankRank
Total Posts:  93
Joined  2007-09-14

Hvala narode na predlozima,izgleda da sam bas naleteo na negativne forume kad sam istrazivao.BTW ako neko hoce svoju da proda nek se javi…Pozz

 Signature 

iPhone 4
iMac 21.5\\\\\\\\\\\\\\\"
iPod first gen

New iPad

Profile
 
Posted: 23 February 2011 02:47 PM   [ # 9 ]
Sr. Member
Avatar
RankRankRankRank
Total Posts:  1880
Joined  2007-08-04

kosmovac wrote:

Da li je moguce koristiti neki od konvencijalnijih uredjaja (nesto WD ili sl); mozda u kombinaciji sa ruterom ali da radi Time Machine. Pitam ovo jer slaba vajda od ove kupovine, prosto nema ih trenutno polovnih. Hvala, pozdrav svima

Može bez problema.
Ja sam tako koristio neki USB hard koji je bio prikačen na ruter. Potrebno je samo da ruter ima USB, sve ostalo ide preko bonjourea.
Ili npr. preko NAS-a, ali je potrebno da sam NAS ima podršku za TC - Sinology koji sam imao je imao nativno tu opciju.

Profile