1 2 3 >  Last ›
1 of 5
Dirty Mighty Mouse
Posted: 24 December 2007 08:59 PM
Sr. Member
RankRankRankRank
Total Posts:  443
Joined  2005-06-06

Dali je moguce da na MM neradi samo skrol nadole,a svi ostali da rade normalno?
Probao sam da ocistim kuglicu sa tankom papirnom trakom, svasta sam izvadio, ali skrol nadole neradi.
Kako resavate problemi sas ovije novi missovi?

Profile
 
Posted: 24 December 2007 09:24 PM   [ # 1 ]
Sr. Member
Avatar
RankRankRankRank
Total Posts:  7582
Joined  2005-04-28

Uobičajen problem sa Mightyjem, samo jakno pritisni kuglicu nadole i nekoliko puta je pomeri gore-dole dok ne izmrviš prvljavštinu i ona ne upadne unutra. B)

 Signature 

ACSP 10.10 - ACSP 10.9 - ACA 10.8 Mac Management - ACSP 10.8 -  ACSP 10.7 - ACSA 10.6

Profile
 
Posted: 24 December 2007 09:30 PM   [ # 2 ]
Sr. Member
Avatar
RankRankRankRank
Total Posts:  1910
Joined  2005-09-24

ja sam je trljao o sto (okrenem misa naopako pa ga malo mucim). Ipak, idealna je krpica koja se dobija uz Cinema Display. Stavim je na dlan, okrenem misa i protrljam. Posle radi ko sat.

 Signature 

Mac Pro 5

Profile
 
Posted: 18 April 2008 08:54 PM   [ # 3 ]
Sr. Member
Avatar
RankRankRankRank
Total Posts:  231
Joined  2007-02-20

Da ne otvaram novu temu.

Bio je dirty, pa sam ga čstio, sada je izgleda pokvaren. Mogao bih da kupim novog Mighty-ja, ali me nervira što se toliko prlja, do bola se prlja. S druge stane, skroz sam navikao na skrolovanje u svim pravcima, a ne znam da li postoji miš od nekog drugog proizvođača sa kuglicom?

Šta predlažete? Nije (toliko) bitna cena, ajde, neka bude do 5000.

Post edited by: ivicam, at: 2008/04/18 20:55

Profile
 
Posted: 18 April 2008 09:41 PM   [ # 4 ]
Sr. Member
Avatar
RankRankRankRank
Total Posts:  1910
Joined  2005-09-24

Apple Mighty Mouse

 Signature 

Mac Pro 5

Profile
 
Posted: 18 April 2008 11:13 PM   [ # 5 ]
Sr. Member
Avatar
RankRankRankRank
Total Posts:  3952
Joined  2007-11-19

MX Revolution ili Razer (bilo koji) to su igracki misevi sto znaci maksimalno dobro ali neki od modela su i preko 5000 din, mada mi se cini da ima Razer ispod 5000din B)

http://www.logitech.com/index.cfm/mice_pointers/mice/devices/130&cl=us,en

http://www.razerzone.com/

Post edited by: Markooo, at: 2008/04/18 23:14

 Signature 

http://www.macintosh.rs

Profile
 
Posted: 19 April 2008 12:07 AM   [ # 6 ]
Sr. Member
Avatar
RankRankRankRank
Total Posts:  231
Joined  2007-02-20

Wow! Ovaj MX Revolution ne da je dobar… Mislio sam da ponovo uzmem Mighty-ja i da se zlopatim s prašinom, ali ovaj, jest da je skuplji, al vredi!

Ima li neko konkretna iskustva s njim na Mac-u, da li su podržane sve mogućnosti, da li onaj drugi točkić radi isto kao i prvi? Radi li na Mac-u podešavanje različtih funkcija dugmića po aplikacijama?

Profile
 
Posted: 19 April 2008 01:06 AM   [ # 7 ]
Sr. Member
Avatar
RankRankRankRank
Total Posts:  3952
Joined  2007-11-19

Radi na mac-u, imas poseban software za njega u kome mozes da podesavas rezoluciju, brzinu, ubrazanje, digmice….neko u vezi tog tockica ima misljenje da radi neki da ne radi kao i onaj gore, ja licno smatram da rade podjednako isto..npr dosta je pogodan taj tockic za zumiranje ili tako neke stvari

 Signature 

http://www.macintosh.rs

Profile
 
Posted: 19 April 2008 01:14 AM   [ # 8 ]
Sr. Member
Avatar
RankRankRankRank
Total Posts:  3952
Joined  2007-11-19

e da zaboravih ti reci, jedina stvar koja smara na njemu je to punjenje baterije, ja sam ga koristio za igranje, tacnije za counter-strike i desavalo mi se gomilu puta da dodjem na turnir a mis prazan, tako da sam na kraju presao na mx518, u sustini to je vrh mis. pogledaj po stranim forumima koji su vezani za mac racunare, na pitanje koji mis je dobar za moj mac svi ce ti reci ili mighty ili mx revolution tako da….

 Signature 

http://www.macintosh.rs

Profile
 
Posted: 19 April 2008 01:44 AM   [ # 9 ]
Sr. Member
Avatar
RankRankRankRank
Total Posts:  1850
Joined  2006-11-24

Slažem se da punjenje smara, ali kontam da si ti jednako zaboravan k’o ja pa smo sami sebi krivi 😊

@ivicam: Baterija drži cca 3-4 dana, ne znam tačno (nije mnogo u svakom slučaju); ali zato i punjenje traje 3-4 sata. A i ima onaj indikator pa da znaš da treba da ga ubodeš u struju kad se crveni 😊 Mada sam ga ja baš ove nedelje ceo dan gurao na crvenom jer sam veče ranije zaboravio da ga stavim na punjenje i izgurao je poprilično dugo 😊 (recimo da mi je dvanaestak sati bio na crvenom što je meni znatno bolje nego kad mi tastatura pošalje ljubavnu poruku da su mi baterije ‘pri kraju’ baš onog trenutka kad se baterije isprazne).

Logitech Control Center radi super sa malom začkoljicom koju sam već spominjao negde, a to je da instalira neki Scroll Enhancer koji na Leopardu voli da ubija aplikacije, a koji ne znam čemu služi jer mi i bez njega scroll radi onako kako je izreklamiran. I da, taj Revolution scroll je ono što odvaja miševe od pacova :D
Vazdan se smorim kad kod nekoga moram da skrolujem a ono ima samo običan klikavi scroll 😉

Sve u svemu, ne bih ga menj’o ni za tri bezrepa sapuna.

 Signature 

Carnival of Flesh

Profile
 
Posted: 19 April 2008 11:20 AM   [ # 10 ]
Sr. Member
Avatar
RankRankRankRank
Total Posts:  3952
Joined  2007-11-19

Dachaz wrote:

Slažem se da punjenje smara, ali kontam da si ti jednako zaboravan k’o ja pa smo sami sebi krivi 😊

:laugh: :laugh: t:laugh: tacno je nikad ga nisam skoro punio jer sam zaboravljao:whistle:

 Signature 

http://www.macintosh.rs

Profile
 
Posted: 19 April 2008 01:59 PM   [ # 11 ]
Sr. Member
Avatar
RankRankRankRank
Total Posts:  231
Joined  2007-02-20

Upravo kupio B)

Šta reći, radi odlično! :laugh:

Samo jedna stvar. Glavni točkić ne može da se konfiguriše kako da se ponaša na click, šta god da odaberem, ne radi (to mi i ne treba, ali rekoh da vidim šta mu je). Instalirao sam najnoviju verziju drajvera.

Tilt u desno ide (u mehaničkom smislu) teže nego u levo.

Ostalo radi perfektno.

@Dachaz, gde je taj Scroll Enhancer?

Profile
 
Posted: 19 April 2008 02:59 PM   [ # 12 ]
Sr. Member
Avatar
RankRankRankRank
Total Posts:  3952
Joined  2007-11-19

ivicam wrote:

Samo jedna stvar. Glavni točkić ne može da se konfiguriše kako da se ponaša na click, šta god da odaberem, ne radi (to mi i ne treba, ali rekoh da vidim šta mu je)

kako ne moze da se konfigurise?
jel ti u OS-u ne radi skrol kada ga kliknes ili u applikacijama?
ako ne radi u applikacijama izaberi u podesavanjima sa kojim applikacijama tj. programima mis treba da radi

a to oko tilt-a rekao sam ti da svako ima drugacije misljenje

 Signature 

http://www.macintosh.rs

Profile
 
Posted: 19 April 2008 03:56 PM   [ # 13 ]
Sr. Member
Avatar
RankRankRankRank
Total Posts:  231
Joined  2007-02-20

Na ovo mislim. Kada kliknem na ovaj točkić, trebalo bi da otvori Dashboard, ali ne dešava se ništa. Ne reaguje ni na jedno podešavanje.

Sad videh da se ovo dugme koristi i kada se ručno prebacuje između načna skrolivanja. Ni to mi ne funkcioniše. Da li je moguće da je do samog pacova, onda?

Post edited by: ivicam, at: 2008/04/19 16:05

Profile
 
Posted: 19 April 2008 04:15 PM   [ # 14 ]
Sr. Member
Avatar
RankRankRankRank
Total Posts:  537
Joined  2008-03-04

Dachaz wrote:

Baterija drži cca 3-4 dana

To je stvarno mnogo kratko.

Baterije u Mighty Mouse mogu da traju mesecima.

 Signature 

Bill: What"s that? > Jobs: It"s an iHouse! > Bill: But it"s got no windows!? > Jobs: Exactly! Hahhahaha! 😊

Profile
 
Posted: 19 April 2008 04:21 PM   [ # 15 ]
Newbie
Rank
Total Posts:  9
Joined  2007-04-30

Kada sam imao problema sa Mighty Mouse-om, na netu sam pročtao zanimljiv predlog za čšćenje. Kaže tip da se iz njega povade baterije, ako je bežični i onda potopi u što čstiji alkohol (100% po mogućstvu). Treba ga ostaviti tako potopljenog par minuta, to bi trebalo da otopi nečstoće, a ne bi trebalo da ga ošteti uopšte. Navodno je on probao i efikasno je. Nisam probao, ali me živo interesuje da li uspeva.

Profile
 
 1 2 3 >  Last ›
1 of 5