Web alati
Posted: 14 May 2011 07:58 PM
Jr. Member
Avatar
RankRank
Total Posts:  31
Joined  2011-05-14

Pozdrav svima!!

Ja privatno ne koristim Apple uredjaje, ali zato na poslu radim na jednom iMac-u, pa mi treba pomoc oko nekih alata. Radim kao PHP programer, pa imam problema sa nekim alatima koje sam koristio na Windows-u. Umesto PHPEd-a koristim Zend (koji je ok i koliko toliko sam se snasao). Kao zamenu za Notepad++ nasao sam editor Wragnler ili kako se vec zove, koji je ok, ali imam problem sa zamenom za Total commander.

Nasao neki muCommander, ali on nema ono sto najvise koristim i sto mi olaksava posao na Total commander-u, a to je Compare. Treba mi neki alat, koji ce mi uporedjivati sadrzaj odredjenog fajla i prikazati razlike, pa ako moze neki savet.

Mozda u buducnosti kupim neki iMac ili Mac book pro, ali to cu videti jos, jer tek treba da ucim Objective-C, posto hoce da me angazuju za izradu iOS aplikacija.

Voleo bih da ova tema, ako slicna ne postoji, ostane za predstavljanje novih alata vezanih za web programiranje, kako bi se ljudi kao ja, lakse informisali.

Hvala svima unapred!!

Post edited by: cvrle, at: 2011/05/14 19:59

Profile
 
Posted: 14 May 2011 10:21 PM   [ # 1 ]
Sr. Member
Avatar
RankRankRankRank
Total Posts:  189
Joined  2009-12-15

Imaš Araxis Merge, DeltaWalker, Changes (od Conected Flow-a) i valjda BBEdit (od istog tima koji pravi Text Wrangler) ima to upoređivanje.

Svi ovi gore se plaćaju.

Od besplatnih ima DiffMerge i FileMerge (dobije se sa Apple-ovim developer alatima, to jest Xcode-om, čja instalacije se dobija uz OS X) oba u pozadini koriste konzolni alat diff koji je urađen u sistem.

Post edited by: ivan90bg, at: 2011/05/14 22:22

Profile
 
Posted: 15 May 2011 03:35 PM   [ # 2 ]
Sr. Member
Avatar
RankRankRankRank
Total Posts:  1850
Joined  2006-11-24

FileMerge radi jako solidan posao, mada je fail-ovao na poređenju nekih fajlova sa više hiljada redova, dok je Changes tu radio kao zmaj.
Od komercijalnih, još valja spomenuti i Kaleidoscope.

Poslednji *Commander koji sam koristio je bio Norton, u DOSu, tako da ne znam koliko će ti ForkLift raditi posao, no, meni deluje k’o isti đavo.

Moj favorit u ‘advanced text editor’ kategoriji je bio Smultron dok je bio fraj (i njegov fork, Fraise). Generalno ih i dalje koristim, ali više ne za razvoj.

Coda je prilično awesome rešenje za generalni php-baziran Web razvoj.

 Signature 

Carnival of Flesh

Profile
 
Posted: 15 May 2011 09:19 PM   [ # 3 ]
Jr. Member
Avatar
RankRank
Total Posts:  31
Joined  2011-05-14

E hvala vam!! Instaliracu ih sutra na poslu, pa da ih isprobam.

Profile
 
Posted: 10 June 2011 09:45 PM   [ # 4 ]
Newbie
Rank
Total Posts:  16
Joined  2011-06-10

ako radis na iole vecem i kompleksnijem php projektu imas eclipsu takodje. ima varijanta koja dolazi zajedno sa zend debug serverom ali lepo radi i za xampp.

http://www.eclipse.org/pdt/

Post edited by: ljgww, at: 2011/06/10 22:07

Profile
 
‹‹ Algoritmi za sortiranje      Wakanda ››