Molba za savet za kupovinu ipod touch
Posted: 15 November 2011 09:02 PM
Newbie
Rank
Total Posts:  3
Joined  2011-11-15

Pozdrav svim clanovima,zelim da kupim polovan ipod touch 2g i naso sam jedan ipod za vrlo povoljnu cenu…Interesuje me kako da proverim originalnost ipod toucha jer nema nikakve papire(ima kutiju slusalice,punjac) kao i njegovu ispravnost.Sta trebam da proverim od funkcija prilikom preuzimanja tog ipoda kako bih bio siguran u njegovu ispravnost..

Profile
 
Posted: 15 November 2011 10:30 PM   [ # 1 ]
Administrator
Avatar
RankRankRankRank
Total Posts:  3201
Joined  2005-05-07

Pa iPod touch ti je isto što i iPhone… tako da, ako hoćeš detaljno da proveriš sve, moraš ga testirati bar 1dan… Ubaci sluške, vidi jel šljaka muzika, video, probaj wifi, i naravno, vidi u kakvom je stanju… Ako je ekran ogreban meni npr to smetalo, koliko god da je ogreban… Leđa se ogrebu brzo i lako, pa na to ne obraćaj pažnje preterano… Otvori neki sajt sa crnom pozadinom pa proveri ekran dal probija svetlost crnu, isto tako sa belom možeš provaliti neispravnost… Prašinu (ako je ima u display) možeš najbolje videti na suncu kad se ugasi ekran… Vidi jel puni punjač... To bi bilo praktično sve…

 Signature 

———————————————————————————————-
MacBookPro16,1
iPhone 13Pro

Profile
 
Posted: 16 November 2011 02:17 AM   [ # 2 ]
Sr. Member
Avatar
RankRankRankRank
Total Posts:  398
Joined  2011-04-04

Dobro proveri Home Button. One click i double click (app switch).

Post edited by: bax2003, at: 2011/11/16 02:17

Profile
 
Posted: 16 November 2011 01:36 PM   [ # 3 ]
Jr. Member
RankRank
Total Posts:  49
Joined  2011-07-30

Sto rece kosta, proveri posebno prasinu, ja sam ga imao 2,5 god i to bas 2g, ledja se izgrebu previse lako, i nebitno je njihovo stanje, ogrebotine na ekranu ces najlakse uociti ako ugasis isti tj stavis ga u sleep mode i pogledas ekran pod uglom okrenut ka izvoru svetlosti, bitna stavka je takodje da kad ukljucis ekran ako ne vidis nikakve anomalije (tackice crtice itd) u prikazu, da su to samo povrsinske ogrebotine koje ti nece smetati u upotrebi uredjaja, double click mu je nebitan posto 2nd gen ne podrzava ios5, niti multitasking, proveri wi fi, to je bitno takodje, isto tako je bitan vek baterije, posto je uredjaj star, ono sto mozes da ocekujes realno je da ti za ziku traje tipa 5-6 dana, a za video/igre 2,3h max, ako te jos nesto zanima slobodno pitaj, inace u svemu je bukvalno kao iphone, samo nema funkciju moba, i predobra je igracka, mene je sluzio kao pionir druga tita 😊

evo ti kontakt ako te nesto jos zanima detaljno

.(JavaScript must be enabled to view this email address)

Profile
 
Posted: 16 November 2011 02:34 PM   [ # 4 ]
Sr. Member
Avatar
RankRankRankRank
Total Posts:  479
Joined  2009-03-13

double click mu je nebitan

pa i nije bas da nije bitan, zapravo zavisi od korisnickih navika, meni na double click otvara ipod prozor koji je nezavisan od music aplikacije, na taj nacin moze da se pusti muzika skoro bilo gde i bilo kad a da se ne otvari direktno music aplikacija, a sa druge strane moze se dodeliti i neka druga korisna funkcija 😊

 Signature 

¸.·´¯`·.´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸>
.¸¸.·´¯`·.¸>

Profile
 
Posted: 16 November 2011 03:27 PM   [ # 5 ]
Newbie
Rank
Total Posts:  3
Joined  2011-11-15

Samo jos jedno pitanje da li nesme da bude prasina ispod ekrana ili sta vec ...

ps.hvala vam puno sto ste mi rekli nasta da obratim paznju prilikom kupovine toucha

Profile
 
Posted: 16 November 2011 09:32 PM   [ # 6 ]
Administrator
Avatar
RankRankRankRank
Total Posts:  3201
Joined  2005-05-07

Pa normalno da ne sme… ali se dešava da uđe, pa ume da smeta baš...

Post edited by: cika_kosta, at: 2011/11/16 21:32

 Signature 

———————————————————————————————-
MacBookPro16,1
iPhone 13Pro

Profile
 
‹‹ Apple servis?      MOVED: APPLE iPOD ››