AppleTv 1-Nestao Boxee???
Posted: 26 February 2012 07:23 PM
Sr. Member
Avatar
RankRankRankRank
Total Posts:  1362
Joined  2008-06-03

El ima neko ovde ko ima AppleTv 1…da mi kaze sta se desava sa Boxee programom,odjednom mi je nestao iz glavnog menija…ostao samo XBMC…..izgleda da su to nesto povukli,a i ja sam uradio neki sitan update ,pa mi je sad Launcher 3.2.5…da li je sa Launcherom 2+ ostao Boxee???

 Signature 

MacBook Unibody 7.1
MacPro 2x2.66 Ghz Dual Core Intel Xeon..
i par Android igracki…...

Profile
 
Posted: 26 February 2012 07:50 PM   [ # 1 ]
Sr. Member
Avatar
RankRankRankRank
Total Posts:  1362
Joined  2008-06-03

nasao sam nesto,da je izgleda ekipa koja vodi Boxee,resila da ga ubuduce radi samo za Boxee Box…i IPad…stim da ko je do sada skinuo,moze da koristi na Mac-u
cak vise na zvanicnom sajtu nema opcija za download za Mac….nego ,ako se nadje na jos nekim linkovima gde nije povuceno…..
@Boxee’s desktop version to disappear


The makers of the Boxee social media centre announced at the beginning of January that they would only support the recently released version 1.5 until the end of the month. In a few hours, they will follow through and disable the download option for the Windows, Mac OS X and Linux desktop versions. Those who still want to obtain version 1.5 will, therefore, need to be quick.
Boxee Inc. has decided to take this step despite protests from PC users. It will, in future, exclusively gear its media centre towards special set-top boxes such as D-Link’s Boxee Box or Iomega TV, as well as networked TVs, smartphones and tablets.
Most recently, the company released Boxee Live TV, a USB tuner that allows users in the US to receive cable TV on their Boxee Boxes. Boxee released an iPad version in August 2011. Like Plex, Boxee is a descendant of the XBMC Media Center open source project, and parts of it continue to be released under the GPLv2.
ako nekog zanima….ima ga ovde…
http://download.cnet.com/Boxee/3000-2139_4-10914476.html

 Signature 

MacBook Unibody 7.1
MacPro 2x2.66 Ghz Dual Core Intel Xeon..
i par Android igracki…...

Profile
 
Posted: 26 February 2012 11:00 PM   [ # 2 ]
Sr. Member
Avatar
RankRankRankRank
Total Posts:  1362
Joined  2008-06-03

javio mi se momak sa Jabucnjaka,koji ima takodje ATv1,sa starim Launcher-om..kaze da mu stoji na Meniju ikona Boxee,ali izbacuje error kad ga pokrene, upravo sam video na zvanicnom sajtu aTVFlasa-a nije vise na spisku podrzanih programa:(

 Signature 

MacBook Unibody 7.1
MacPro 2x2.66 Ghz Dual Core Intel Xeon..
i par Android igracki…...

Profile