Lexmark X2550
Posted: 25 February 2008 06:13 PM
Sr. Member
Avatar
RankRankRankRank
Total Posts:  7582
Joined  2005-04-28

Danas sam se častio ovim multifunkcionalnim uređajem (kolor pljuckavac plus flat skener) i mogu vam reći da sam prijatno iznenađen podrškom za Macintosh.

Prvo me prijatno iznenadio izgled instalera koji je pravi Macovski instaler. Onda se pokrenuo setup assistant, kalibrisao je kertridže ili tako nešto, pa mi rekoa da ako hoću da skeniram moram da se restartujem. Odabrao sam da obavim to kasnije i probao kako radi kao štampač i on je već bio dodat u listi štampača.

Posle restarta, poučen iskustvom sa sličnim HP-ovim uređajima koji koriste onaj HP Centar ili već kako se zove, bezuspešno sam tražio aplikaciju za skeniranje da bih posle pet minuta ipak rešio da prelistam user manual. Uređaj se uredno prijavi Mac OS X-u i za skeniranje se koristi SISTEMSKA aplikacija Image Capture. A to znač da se skener može i sherovati!

Postujem ovo pošto su ove vrste uređaja na Macu, osim kratkog susreta sa jednim OfficeJetom,  bile prilična nepoznanica za mene, možda nekog reši muke traženja.

Post edited by: madamov, at: 2008/02/25 18:16

 Signature 

ACSP 10.10 - ACSP 10.9 - ACA 10.8 Mac Management - ACSP 10.8 -  ACSP 10.7 - ACSA 10.6

Profile