Preporucena konfiguracija za development
Posted: 10 August 2012 08:24 AM
Jr. Member
RankRank
Total Posts:  35
Joined  2008-03-27

Resio sam da upisem skolu programiranja za ios.
E sada me muci sledeca stvar. Posto treba para za skolu a i za hardver, video sam na netu da ljudi prodaju imac 20, 21, 24’ do nekih 500€ ali je naravno starija generacija sa C2D procesorima. Ja trenutno imam hackintosh sa core i5 procesorom i ssd diskom, ali se plasim da ne bude nekih problema prilikom rada.
Da li mi mozete reci neki optimum za programiranje u xcode za mobile a kasnije i za macosx.

Mozda tema nije za ovu sekciju ali bolje nego u hardware…

Profile
 
Posted: 10 August 2012 08:56 AM   [ # 1 ]
Sr. Member
Avatar
RankRankRankRank
Total Posts:  259
Joined  2010-07-21

Ne treba ti ništa spektakularno. 4GB RAM bi trebalo da bude dovoljno (ja se trudim da u mašini imam koliko god RAM može da stane, ali mislim da za početak možeš da iskuliraš samougradnju memorije u iMac); C2D će da radi posao, uzimaj veći ekran - prosto je efikasniji rad, nevezano da li je XCode ili koji drugi razvojni alat. Proveri da li mašina koju ćeš kupiti može da potera Mountain Lion. http://www.apple.com/osx/how-to-upgrade/.

Verujem da se i sa hackintoshom može raditi, ali jednostavno smatram te mašine neisplativim, kada se sve sabere, a i programe za Mac ćeš najbolje razvijati i testirati ako imaš Mac.

 Signature 

Eager to learn

Profile
 
Posted: 10 August 2012 09:28 AM   [ # 2 ]
Sr. Member
Avatar
RankRankRankRank
Total Posts:  7582
Joined  2005-04-28

I ja bih preporučo da jedan od uslva svakako bude mogućnost da mašina može da tera Mountain Lion, C2D iMacovi iz 2007 i noviji to mogu.

 Signature 

ACSP 10.10 - ACSP 10.9 - ACA 10.8 Mac Management - ACSP 10.8 -  ACSP 10.7 - ACSA 10.6

Profile