Emulatori za Nintendo64 i Playstation 1
Posted: 19 November 2012 02:14 AM
Sr. Member
Avatar
RankRankRankRank
Total Posts:  537
Joined  2008-03-04

Je l’ probao neko?

Gledam malopre na YouTube neke klipove i izgleda da lepo rade igrice za Playstation 1 i Nintendo 64 preko emulatora.

Pogotovo me interesuju emulatori za Nintendo 64 jer izgleda da igrice koje su pravljene za obe konzole imaju nešto bolju grafiku u verzijama za Nintendo 64.

 Signature 

Bill: What"s that? > Jobs: It"s an iHouse! > Bill: But it"s got no windows!? > Jobs: Exactly! Hahhahaha! 😊

Profile
 
Posted: 19 November 2012 10:00 AM   [ # 1 ]
Sr. Member
Avatar
RankRankRankRank
Total Posts:  537
Joined  2008-03-04

Evo probao sam neke emulatore za Nintendo 64 i evo prvih utisaka…

Sixtyforce i Mupen64 (imaju verzije za Mac) su imali baš dosta problema kad sam ih probao sa South Park igricom… i zauzeće procesora je skočlo poprilično… Mupen64 mi je dosta seckao, a u Sixtyforce su likovi u igrici izgledali kao da su pocepani.

Onda sam probao Project 64 preko Crossover. Radi pristojno, igrica leti, zauzeće procesora se nije povećalo baš nešto puno i pored toga što je radilo kroz Crossover (bilo je možda oko 1% zauzeće)... znač, daleko bolje nego ostali emulatori koje sam probao… jedino što nije baš radilo najbolje je što je radar u igrici bio malo poremećen (nije baš izgledao isto kao na konzoli i imao je neke greške, ali je ipak radio nekako); ali sve ostalo je izgledalo sasvim OK i igica može da se igra… interfejs programa je nešto malo zezao pod Crossover 8 (imam staru verziju) kad se podešavaju kontrole, ali sam ipak podesio i to nekako… al’ to je već do Crossovera bilo (ne znam da li bi bolje radilo u nekoj novijoj verziji Crossovera).

Koliko sam video na YouTube, izgleda da Project 64 odlično tera popularnije naslove, tako da ako neko traži emulator za N64, nek proba Project 64.

Uzgred… Nintendo 64 emulatori izgleda ne traže da im se ubacuje neki BIOS (bar što se tiče ovih emulatora koje sam probao) kao što je to slučaj sa emulatorima za neke druge konzole.. nego se samo učtaju igrice.

 Signature 

Bill: What"s that? > Jobs: It"s an iHouse! > Bill: But it"s got no windows!? > Jobs: Exactly! Hahhahaha! 😊

Profile
 
Posted: 05 May 2013 05:00 PM   [ # 2 ]
Sr. Member
Avatar
RankRankRankRank
Total Posts:  457
Joined  2009-10-03

PCSXR ti je najbolji za PS1 i radi dobro… verovatno sve igre osim Tomb raider 1 probao i ne radi.

inace TR2 ima na appstore-u.

a 3 cini mi se da moze.

inace ja peglam ovih dana Resident originalne i najbolje delove dok momci ne zavrse RE1.5 ili dok nintendo i capcom ne naprave neko cudo opet sa rezijem na Wii u ili ti Gamecube 2

 Signature 

[color=#0000FF]"Steel isn"t strong

Profile
 
Posted: 07 May 2013 03:13 AM   [ # 3 ]
Sr. Member
Avatar
RankRankRankRank
Total Posts:  537
Joined  2008-03-04

^
Znam za PCSXR… isprobavam ga baš ovih dana (ranije nisam jer još uvek čuvam pravi Playstation)... većina igrica radi bez greške i nisam naišao na bilo kakve probleme sa grafikom kao kad sam isprobavao emulatore za Nintendo 64, ali pojedine igrice neće da se učtavaju kako treba (na primer, kod Asterix - Mega Madness se učta početni meni, al’ neće da učta igricu kad hoću da počnem da igram) i kod nekih igrica zvuk ne radi baš u potpunosti (na primer, kad se igra Wacky Races, ne čuje se muzika i umesto ‘3, 2, 1’ pre početka trke se čuje ‘3, 3, 3’, mada sve ostalo izgleda da radi).

Isprobavao sam skoro i emulatore za starije konzole poput Sega Mega Drive II i Super Nintendo (uzgred, pošto sam primetio da ima jako puno ljudi sa ovih prostora koji mešaju pomenute konzole sa onim jeftinim 8-bitnim konzolama sa buvljaka uz koje je kao dolazilo ‘9999’ igrica, a ustvari je to bilo nekoliko istih igrica sa različtim nazivima, samo da napomenem da ne mislim na to… original Sega i Super Nintendo su imali igrice kao Mortal Kombat 3, Toy Story i slične igrice sa pristojnom grafikom za ono vreme)... za Sega igrice ‘Kega Fusion’ emulator izgleda da radi bez greške (sve igrice kojesam probao su radile); a za Super Nintendo igrice izgleda da je najbolji ‘BSNES’ (takđe sve igrice koje sam probao su radile bez greške).

 Signature 

Bill: What"s that? > Jobs: It"s an iHouse! > Bill: But it"s got no windows!? > Jobs: Exactly! Hahhahaha! 😊

Profile
 
Posted: 07 May 2013 09:53 AM   [ # 4 ]
Sr. Member
Avatar
RankRankRankRank
Total Posts:  1850
Joined  2006-11-24

‘Jeftine 8bit konzole s buvljaka’ su zapravo prepakovan NES sa đubre kertridžima.

 Signature 

Carnival of Flesh

Profile
 
Posted: 07 May 2013 12:19 PM   [ # 5 ]
Sr. Member
Avatar
RankRankRankRank
Total Posts:  457
Joined  2009-10-03

ja sam se isto jedno vreme prisetio starih dana uz SNES i Mega emu i kolekciju igara za njih kao legendarni JUrassic park za Segu i to rampage edition,Metroid koji sam Prvi put odigrao ovako mator 😊 i naravno seginog aladina 😊 sve radi fest…

a sto se tice N64 emulatora smorio sam se ko pas uopste ne radi dobro a hteo sam rezi 2 za njega da odigram posto je jedinstvena edicija izasla bas za n64 ….skoro da ne radi nista mada cujem i za pc je isto slab emulator…

valjda nije nikome interesantan da ga rade.

Sad se bas zezam za dreamcast emul. za Mac os X i moze da se setuje ali jednostavno 3 godine nije updetovan i ne radi dobro LXdream…code veronica jedva ide…dobro ni ja nemam neki surov mac ali trebalo bi da izgura…jer kada sam pokretao emulaciju iz windows xp partice sa mac-a svi emulatori i ova masina rade dosta dobro…

 Signature 

[color=#0000FF]"Steel isn"t strong

Profile
 
Posted: 08 May 2013 12:25 AM   [ # 6 ]
Sr. Member
Avatar
RankRankRankRank
Total Posts:  537
Joined  2008-03-04

Dachaz wrote:

‘Jeftine 8bit konzole s buvljaka’ su zapravo prepakovan NES sa đubre kertridžima.

Upravo to… a pakovali su ih u razna kućišta… čak je bilo i modela koji su izgledali skoro isto kao Playstation, dok ne otvoriš poklopac za CD i vidiš onu rupu za kertridže :D

tyrant wrote:

sto se tice N64 emulatora smorio sam se ko pas uopste ne radi dobro a hteo sam rezi 2 za njega da odigram posto je jedinstvena edicija izasla bas za n64 ….skoro da ne radi nista mada cujem i za pc je isto slab emulator…

valjda nije nikome interesantan da ga rade.

Gledao sam nešto na tu temu i izgleda da su ljudi koji su razvijali Project64 odlučli da otvore kôd, pa će verovatno da se nađe neko da nastavi razvoj i da ga portuje na Mac. Skoro su pustili i noviju verziju Project64 2.1 za Windows… isprobao sam tu verziju preko Wineskin i uz neka podešavanja sam uspeo da namestim grafiku u South Park igrici, al’ zvuk nije potpuno sinhronizovan dok ide intro za igricu… uzgred, kad sam probao taj emulator preko Wineskin, nisam mogao da otvorim podešavanja za emulator ako je bio izabran najnoviji Wine, ali sa Wine 1.4 sam uspeo da otvorim podešavanja.

Post edited by: indijanac, at: 2013/05/08 00:26

 Signature 

Bill: What"s that? > Jobs: It"s an iHouse! > Bill: But it"s got no windows!? > Jobs: Exactly! Hahhahaha! 😊

Profile