1 2 > 
1 of 2
PayPal stigao u Srbiju
Posted: 10 April 2013 12:50 PM
Sr. Member
Avatar
RankRankRankRank
Total Posts:  1362
Joined  2008-06-03

http://www.b92.net/tehnopolis/vesti.php?yyyy=2013&mm=04&nav_id=703549
Srbija je u noći između 9. i 10. aprila postala dostupna na listi zemalja iz kojih je moguće otvoriti PayPal nalog. Prema onome što možemo videti, Srbija se sada nalazi u grupi zemalja iz kojih je moguća samo uplata novca korisnicima PayPal-a u drugim zemljama, kao i otvaranje naloga za pravna i privatna lica.

“Srećni smo što možemo da ponudimo srpsim potrošačma lako i jednostavno rešenje za kupovinu putem Interneta. Ovo je naš globalni zadatak i današnje omogućavanje servisa je nastavak naše predanosti da uvedemo PayPal usluge u Balkanskom regionu,” objašnjava Damien Perija, Regionalni menadžer za Centralnu i Istočnu Evropu. “PayPal konstantno traži nova i uzbudljiva tržišta za širenje svog poslovanja. Vrlo smo uzbuđeni što vidimo navijanje i podršku zajednica širom sveta i uveravamo vas da čnimo sve napore kako bi se to desilo.”

Probali smo Visa kartice izdate kod dveju banaka koje posluju u Srbiji i obe su uredno dodate na nalog koji je otvoren neposredno nakon uvrštavanja Srbije na pomenutu listu.

Zvaničnih informacija za sada nema, a dok se ne pojave detaljnija objašnjenja probajte i sami kako funckioniše ceo sistem.

Dolazak PayPal-a zvaničnici Srbije najavljivali su godinama. Poslednjih dana u medijima su se pojavile informacije o tome da će predstavnici komanije posetiti Srbiju. Iz Ministarstva trgovine i telekomunikacija rečeno je da su otklonjenje sve dosadašnje prepreke u oblasti regulative za dolazak PayPal-a.

Inače, informacija da bi 9. april mogao biti dan u kom će PayPal postati dostupan pojavila se nekoliko dana ranije, na sajtu festivala kreativnih komunikacija Magdalena iz Maribora. Kako je ove godine prijava za festival moguća jedino preko PayPala, ljudi iz organizacije kontaktirali su PayPal u nameri da dobiju informacije za zainteresovane iz Srbije i Makedonije. PayPal je odgovorio da rade na tome da podrška za Srbiju države počne 9. aprila.

Još uvek nije poznato da li će i kada za stanovnike Srbije naplata preko ovog sistema biti omogućena.

 Signature 

MacBook Unibody 7.1
MacPro 2x2.66 Ghz Dual Core Intel Xeon..
i par Android igracki…...

Profile
 
Posted: 10 April 2013 03:50 PM   [ # 1 ]
Sr. Member
Avatar
RankRankRankRank
Total Posts:  7582
Joined  2005-04-28

Konačno. B)

 Signature 

ACSP 10.10 - ACSP 10.9 - ACA 10.8 Mac Management - ACSP 10.8 -  ACSP 10.7 - ACSA 10.6

Profile
 
Posted: 10 April 2013 04:04 PM   [ # 2 ]
Sr. Member
Avatar
RankRankRankRank
Total Posts:  2279
Joined  2010-04-06

Prijem novca racunajte za jedno 2 godine, konacno ce i Appstore da nas prihvati tj. Apple u sledecoj reviziji. Bar se nadam 😊

 Signature 

 http://www.idoktor.biz Servis i prodaja Apple uredjaja u Novom Sadu 

Profile
 
Posted: 10 April 2013 04:55 PM   [ # 3 ]
Sr. Member
Avatar
RankRankRankRank
Total Posts:  1362
Joined  2008-06-03

dobro,bar mozemo za sad da pazarimo…Vajdica…..

 Signature 

MacBook Unibody 7.1
MacPro 2x2.66 Ghz Dual Core Intel Xeon..
i par Android igracki…...

Profile
 
Posted: 12 April 2013 01:02 PM   [ # 4 ]
Sr. Member
Avatar
RankRankRankRank
Total Posts:  537
Joined  2008-03-04

Konačno…

Je l’ sad sa PayPalom možemo da registrujemo na bilo koji AppStore dok ne dobijemo AppStore za Srbiju?

 Signature 

Bill: What"s that? > Jobs: It"s an iHouse! > Bill: But it"s got no windows!? > Jobs: Exactly! Hahhahaha! 😊

Profile
 
Posted: 17 April 2013 05:08 PM   [ # 5 ]
Sr. Member
Avatar
RankRankRankRank
Total Posts:  217
Joined  2010-01-04

Koliko sam se poradovala kada sam uspesno registrovala PayPal nalog iz Srbije, toliko sam se smorila kada sam shvatila da nema sanse da ista narucim- svaki put (na vise razlicitih sajtova) mi pise ili error ili nesto tipa try again… a lepo povezala karticu na kojoj imam dovoljno novca za tu kupovinu…

 Signature 

 iMac C2D 20"  iMac G4 15"  iBook G4  iPad 3G 16GB  iPhone 4S 16GB  iPod 5gen 30GB

Blog o elektronskim cigaretama www.elcigreviews.blogspot.com

Profile
 
Posted: 26 April 2013 01:11 PM   [ # 6 ]
Sr. Member
Avatar
RankRankRankRank
Total Posts:  443
Joined  2005-05-16

Da li je neko počeo da koristi ovo. Imam dva konkretna pitanja:

1. Da li je moguće, kao i sa inostranim PP nalozima, da se nalog ‘poveže’ sa bankovnim računom u Srbiji i da se prebacuje novac između ova dva (sa PP na bankovni račun, ali i obratno)?

2. Neko je pomenuo prijem novca tek za dve godine… Da li to znač da sa svog (NL) PP naloga ne mogu da prebacim novac nekome sa SRB PP nalogom? Ako ne, zašto to? Ja sam oduvek mislio da je problem sa srpskim propisima taj što ne dozvoljavaju odliv novca iz zemlje, a ne prijem (primer Western Uniona, kojim možete da primate novac iz inostranstva, ali ne i da ga šaljete tamo).

Profile
 
Posted: 26 April 2013 06:14 PM   [ # 7 ]
Sr. Member
Avatar
RankRankRankRank
Total Posts:  537
Joined  2008-03-04

^
Možeš samo da koristiš PayPal da ti plaćaš nešto nekog drugom (nekom ko nije iz Srbije i može da prima uplate). To je tako jer kada neka zemlja tek dobije PayPal, prvo dobije samo da može da plaća, pa tek posle uvedu da može i da se prima novac. Tako je bilo i kada su Hrvatska i BiH dobili PayPal… neko vreme su mogli samo da plaćaju, pa su im posle uveli da mogu i da primaju novac.

 Signature 

Bill: What"s that? > Jobs: It"s an iHouse! > Bill: But it"s got no windows!? > Jobs: Exactly! Hahhahaha! 😊

Profile
 
Posted: 01 May 2013 10:38 PM   [ # 8 ]
Administrator
Avatar
RankRankRankRank
Total Posts:  3201
Joined  2005-05-07

Ajd jedno laičko pitanje, situacija sledeća:

Imam aktiviran paypal (naravno, sa srpskom bankom/karticom). Da li je moguće da se sa takvim accountom kupuje na App store-u (US Store) ili ne?

Za iskusnije, bez ljutnje ako je pitanje previše glupo 😊

Danke unapred 😊

 Signature 

———————————————————————————————-
MacBookPro16,1
iPhone 13Pro

Profile
 
Posted: 02 May 2013 10:44 AM   [ # 9 ]
Sr. Member
Avatar
RankRankRankRank
Total Posts:  1018
Joined  2012-07-17

Ne. Da bi kupovao na US Store-u preko Pay Pal-a moras da imas americku adresu verifikovanu u okviru Pay Pal-a. Sto mu se opet svodi na to da moras da imas americku karticu vezanu za Pay Pal.

Profile
 
Posted: 02 May 2013 01:32 PM   [ # 10 ]
Administrator
Avatar
RankRankRankRank
Total Posts:  3201
Joined  2005-05-07

JBG, taman se ponadaK 😊

 Signature 

———————————————————————————————-
MacBookPro16,1
iPhone 13Pro

Profile
 
Posted: 05 May 2013 04:57 PM   [ # 11 ]
Sr. Member
Avatar
RankRankRankRank
Total Posts:  457
Joined  2009-10-03

sto nas nema na amazonu?
jel postoji nacin kupovine sa njega npr UK,DE,COM ??

ili ako neko zna tajnu formulu 😊

 Signature 

[color=#0000FF]"Steel isn"t strong

Profile
 
Posted: 06 May 2013 04:02 PM   [ # 12 ]
Sr. Member
Avatar
RankRankRankRank
Total Posts:  101
Joined  2009-12-13

Koliko mi je poznato na Amazonu nas ima, ali samo knjige isporucuju na adrese u Srbiji.

Moje licno iskustvo sa Amazonom je sledece:

- nalog sam bez problema otvorio sa nasom karticom

- kjige koje sam narucivao su mi uredno stizale kod nas bez ikakvih dodatnih placanja

- ostale stvari ne isporucuju za Srbiju, ali sam bez problema pazario nesto sto je isporuceno na adresu rodbine u Nemackoj, a placeno sa moje strane

Pozdrav

Profile
 
Posted: 07 May 2013 08:54 AM   [ # 13 ]
Sr. Member
Avatar
RankRankRankRank
Total Posts:  7582
Joined  2005-04-28

Amazon radi već desetak godina, ali kao što Boki reče neće sve da šalju u Srbiju (neće ni u Sloveniju, ako će ti tako biti lakše B) ). Nekoliko puta sam naručvao na adresu prijatelja u SAD, platim srpskom karticom, pa mi onda to neko donese.

 Signature 

ACSP 10.10 - ACSP 10.9 - ACA 10.8 Mac Management - ACSP 10.8 -  ACSP 10.7 - ACSA 10.6

Profile
 
Posted: 07 May 2013 09:51 AM   [ # 14 ]
Sr. Member
Avatar
RankRankRankRank
Total Posts:  1850
Joined  2006-11-24

Diskove isto šalju u Srbiju bez problema.
Za ostale stvari Amazon neće, ali imate na Amazonu gomilu ‘Amazon Marketplace’ prodavaca koji individualno odlučuju da li hoće ili neće - sećam se da sam uspešno naručvao random stvari knpr ranac za laptop sa amazon.com i neki usb hub/iPhone dock sa amazon.co.uk — oba sa Amazon Marketplace.

 Signature 

Carnival of Flesh

Profile
 
Posted: 16 October 2014 12:55 AM   [ # 15 ]
Sr. Member
Avatar
RankRankRankRank
Total Posts:  101
Joined  2009-12-13

Posto je postalo moguce zvanicno primati i novac preko PayPal servisa kod nas, da podsetim na nekoliko momenata.

PayPal je po nasem zakonodavstvu i dalje medjunarodni poslednik u platnom prometu, to jest samo procesira placanja, nema zvanicno ni ispostavu ni zastupnika u Republici Srbiji, pa i ne podleze jurisdikciji zakonodavstva Republike Srbije.

Kao i do sada nalog kod PayPal-a je vezan za neku platnu karticu izdatu u Republici Srbiji i tako povezan sa racunom koji se nalazi u platnom prometu Republike Srbije to jest potpada pod jurisdikciju zakonodavstva Republike Srbije.

U slucaju primanja novca preko PayPal-a to znaci da onog momenta kada sa PayPal naloga novac legne na racun u nekoj od banka u Republici Srbiji, primalac isti je u slucaju komercijalne transakcije duzan da u roku od 30 dana poreskim organima Republike Srbije prijavi prijem istog.

U slucaju fizickog lica to se radi PP-OPO obrascem (jedinim PP obrascem koji nije presao u elektronski oblik 01.03.2014 godine); u poreskoj upravi prema opstini prebivalista iz licne karete.
Logicno drzava ocekuje da joj u tom momentu platite i pripadajuce poreze i doprinose na dohodak gradjana u zavisnosti od toga za sta ste novac zaradili.

U slucaju pravnih lica (ovde spadaju i preduzetnici) isto ulazi u godisnji prihod firme, pa samim tim povecava aktivu to jest osnovicu za obracun poreza na dobit za fiskalnu godinu kada se prihod desio.

Sto se PDV-a tice tu je prica malo zapetljanija, pa ako neko ima zelju ili potrebu nek javi da napisem koju rec o tome.

Pozdrav

Profile
 
 1 2 > 
1 of 2