Cudan problem sa booot-om
Posted: 29 July 2013 03:31 PM
Member
Avatar
RankRankRank
Total Posts:  76
Joined  2008-10-10

Malo cudniji problem, macbook pro mid 2007, cackao sam menjao hard disk, zeznuo flat kabal, zameneio proradio e sad izbegava da bootuje sa usb ili externog cd.Posle promene harda prvi put kada sam hteo da instaliram sistem nije hteo u boot meniju da prikaze usb sa ML,mislio sam da sam lose napravio boot usb.Iskoristio sam usb externi hard disk sa time machine backup-om i tako vratio sistem, posto sam samo imao backup mac mini-ja taj sam iskoristio i proslo je( nisam bio siguran da hoce posto su dva razlicita racunara).Sada kada se ode u boot meni sem sistemskog hard diska nece nista da prikaze(boot menu=alt prilikom starta); znaci ne prikazuje ni usb na kome je instalacija ML( proverio sam na mac mini-ju koji je prepoznaje znaci dobro je napravljen usb) sada nece da prikaze ni time machine backup.Probao sam Pram i Nvram restart( kod paljenja alt+jabuka+p+r); kao SMC(iscupao iz struje, izvadio bateriju, drzao paljenje 5sec) . Bitno je napomenuti da je instaliran ssd X-25M 80GB (INTEL SSDSA2MH080G1GC) koji ne podrzava ML preko 10.8.2, ni sa poslednjim updateom firmware, kada se instalira 10.8.3 combo ili ne combo ne moze da bootuje!Ne znam da li to pravi neki problem.Suma sumarum, trenutno instaliran 10.8.2, u boot meniju ne pokazuje nista sem sistemskog diska, hteo bih da se vratim na 10.6.8 ako je moguce!? Probao sam i foru system preferences—>Startup disk da izaberem fleshku nece.

Reseno! Uspeo sam da bootujem sa nekog externog hard diska ne znam sta je tacno bio problem, gremlini verovatno! SL is Back in Black!

Post edited by: cheyenne, at: 2013/07/30 12:38

Profile