MacPro 1.1 i LcdTV,par pitanja…
Posted: 01 September 2013 02:54 PM
Sr. Member
Avatar
RankRankRankRank
Total Posts:  1362
Joined  2008-06-03

malo sam se igrao ovih dana,tj kacio sam preko DVI/HDMI adaptera Macpro na Lcd TV Philips 107cm…..i recimo da sam zadovoljan kako sve to izgleda…..imam par pitanja…grafika je nVidia GeForce 7300 GT….
pri prvom pokretanju na Tv-u dobijem samo sliku ekrana,i to je opcija kad mogu da prevlacim sta god na tu povrsinu,i to je jasno….(jedino sam primetio da nece da radi u modu 1080p..vec mogu samo 1080i,ili 720p,iako je Tv Full HD,al kapiram da je mozda i do slabe Graficke)
ako se odlucim za Opciju ‘Mirroring’....onda mi je na Tv-u sve kao i na Mac-u,i Ok izgleda,ali mi na Mac-u,skrati sliku pa bude ona Ok,ali nije preko celog Ekrana monitora(Acer 24…16:10)a u podesavanju stoji rezolucija koja uvek stoji(nije da mi smeta,samo me zanima da li tako mora???)
zanima me jos jedna stvar…Da li opterecuje Mac,kad je stalno nakacen na dva video izvora,bez obzira da li nesto radim na Tv-u…
i moze li se nekako staviti drugi video izvor na Off,iako je ukljucen,pa da ga ja aktiviram po zelji…..probao sam sa programom’SwitchResX’u kome navodno ima Opcija (enabled/disabled)ali nisam uspeo…

 Signature 

MacBook Unibody 7.1
MacPro 2x2.66 Ghz Dual Core Intel Xeon..
i par Android igracki…...

Profile
 
Posted: 01 September 2013 05:43 PM   [ # 1 ]
Sr. Member
Avatar
RankRankRankRank
Total Posts:  7582
Joined  2005-04-28

Odgovor na pitanje ‘opterećuje li’ je: u praksi, ne. To jest, verovanto postoji neko dodatno opterećenje, ali je potpuno neprimetno.

 Signature 

ACSP 10.10 - ACSP 10.9 - ACA 10.8 Mac Management - ACSP 10.8 -  ACSP 10.7 - ACSA 10.6

Profile
 
Posted: 01 September 2013 05:50 PM   [ # 2 ]
Sr. Member
Avatar
RankRankRankRank
Total Posts:  1362
Joined  2008-06-03

Hvala Milane,mislio sam tako,jer cemu onda dva DVI izlaza…..al da je stvarno glupo da Apple nije ostavio mogucnost,softverskog gasenja jednog izlaza….
nasao brdo stranih foruma,i takodje se svi cude toj sitnici…

 Signature 

MacBook Unibody 7.1
MacPro 2x2.66 Ghz Dual Core Intel Xeon..
i par Android igracki…...

Profile