< 1 2
2 of 2
Pocetnicka pitanja…
Posted: 28 July 2013 05:32 PM   [ # 16 ]
Sr. Member
Avatar
RankRankRankRank
Total Posts:  761
Joined  2009-11-22

^ Najvjerovatnije !!!
Izgleda kao drvena polica za knjige sa tri reda i pise kad se otvori : Vi mozete novine i magazine skidati u App store !

A sto se maximalnog broja aplikacija tice u jednoj mapi , kod mene je 12.

Post edited by: MacBee, at: 2013/07/28 17:33

 Signature 

MacBookPro5

Profile
 
Posted: 29 July 2013 09:19 AM   [ # 17 ]
Sr. Member
Avatar
RankRankRankRank
Total Posts:  7582
Joined  2005-04-28

Jesi li siguran za 12 aplikacija?

Ovo je jedan od foldera na iOS 5 na iPadu

[img size=600]https://dl-web.dropbox.com/get/Public/macserbiaforum/Photo%2029.7.13.%2009.23.16.png?w=AABrNhjkmMykQzoRW21wESROv039fnSufIS7UVkX6iY2bQ[/img]

Post edited by: madamov, at: 2013/07/29 09:26

Post edited by: madamov, at: 2013/07/29 09:41

 Signature 

ACSP 10.10 - ACSP 10.9 - ACA 10.8 Mac Management - ACSP 10.8 -  ACSP 10.7 - ACSA 10.6

Profile
 
Posted: 29 July 2013 09:25 AM   [ # 18 ]
Sr. Member
Avatar
RankRankRankRank
Total Posts:  7582
Joined  2005-04-28

Newsstand se definitvno ne može ubacivati u folder.

 Signature 

ACSP 10.10 - ACSP 10.9 - ACA 10.8 Mac Management - ACSP 10.8 -  ACSP 10.7 - ACSA 10.6

Profile
 
Posted: 29 July 2013 07:11 PM   [ # 19 ]
Sr. Member
Avatar
RankRankRankRank
Total Posts:  761
Joined  2009-11-22

Moze li neko da razgonetne ovu enigmu ?

Koristim ‘Whatsapp’ i uopste mi ne skida novac sa sa kartice(koristim ‘prepay-na nadopunu) niti imam uopste mb(€) za broadband(stoji nula mb). A sve to radi preko 3g-a.  Prije sam koristio android i to je islo na taj nacin sa kupovinom mb-a za broadband. Na koji nacin Whatsapp funkcionise a da nije wifi u pitanju?

Ista situacija je i sa Voip-om(JustVoip/12Voip)...tip se spaja preko 3g-a a netrazi broadband Mb nadopunu? 

Off:
(Dobra strana Voipa je u tome sto kad zovem kucne brojeve ,su potpuno bezplatni. A i mobili i sms poruke su mnogo jeftine nego kad koristim mob.tel.provajdera. Te ako neko nekoristi ovaj vid komunikacije neka obavezno porazmisli o ovome.)


Jos nesto…pod hitno mi je potrebna neka besplatna app`s za pregled broadband-a u globalu ili pak kako koja aplikacija trosi. Te imate li kakvu preporuku?
Ovo je kod androida prvoklasno odradjeno te se cudim iOs-u sto nema tu opciju?!!

Post edited by: MacBee, at: 2013/07/29 19:12

 Signature 

MacBookPro5

Profile
 
Posted: 04 November 2013 08:59 PM   [ # 20 ]
Sr. Member
Avatar
RankRankRankRank
Total Posts:  761
Joined  2009-11-22

Imam problem sa PhoneView,

kako se stavlja muzika na telefon?

Kad kopiram ima opcija samo na ‘disk’ i kad stavim uopste ne registruje pod media. Niti Muzic na telefonu ne registruje fajlove.

Trenutno koristim iTunes i rado bi presao na Phoneview.
Ako moze mali tutorial,posto ne znam gdje gresim?

 Signature 

MacBookPro5

Profile
 
Posted: 04 November 2013 10:05 PM   [ # 21 ]
Sr. Member
Avatar
RankRankRankRank
Total Posts:  7582
Joined  2005-04-28

Zašto komplikuješ sebi život? Ako imaš iole muzike, iTunes je najbolje rešenje za ubacivanje muzike u iOS uređaj.

 Signature 

ACSP 10.10 - ACSP 10.9 - ACA 10.8 Mac Management - ACSP 10.8 -  ACSP 10.7 - ACSA 10.6

Profile
 
Posted: 04 November 2013 11:19 PM   [ # 22 ]
Administrator
Avatar
RankRankRankRank
Total Posts:  3201
Joined  2005-05-07

I ja bih da se pridružim čestitkama i pozdravima… Koj će ti bilo šta drugo sem iTunesa što se te vrste synca tiče.. 😊

 Signature 

———————————————————————————————-
MacBookPro16,1
iPhone 13Pro

Profile
 
Posted: 05 November 2013 08:59 AM   [ # 23 ]
Sr. Member
Avatar
RankRankRankRank
Total Posts:  7582
Joined  2005-04-28

Pri tome se muzika može, kao i sve ostalo, sinhronizovati preko WiFi-a, ne mora preko USB-a.

 Signature 

ACSP 10.10 - ACSP 10.9 - ACA 10.8 Mac Management - ACSP 10.8 -  ACSP 10.7 - ACSA 10.6

Profile
 
Posted: 05 November 2013 08:30 PM   [ # 24 ]
Sr. Member
Avatar
RankRankRankRank
Total Posts:  761
Joined  2009-11-22

Pa stvar je u tome sto na lapu i na mobilu ne drzim istu muziku !!!!

Osim toga na lapu ima mnogo vise nego sto zelim imati na mobilu.

I malo je reci malo komplikovano kad zelim staviti mjuzu na mobil a ne zelim da ima ista sa iTunes na laptopu(jer se onda mora na jedan ili drugi nacin importovat u iTunes-a to je ,priznat ce te ‘ne bas tako prosto/kratko’?! ).

Nazalost Phone View podrzava samo kopiranje muzike sa mobila na Mac, gresim li?!

 Signature 

MacBookPro5

Profile
 
Posted: 06 November 2013 12:40 AM   [ # 25 ]
Administrator
Avatar
RankRankRankRank
Total Posts:  3201
Joined  2005-05-07

Glupo je sada ovde navoditi razloge zašto je kopiranje muzike sa kompa na bilo koji iUređaj takvo kakvo je. PhoneView ne služi tome što ti hoćeš, a i bilo koji drugi softver je pitanje koliko je pouzdan. Poenta je da itunes ne kopira tek tako muziku ko što ti ručno radiš sa nekim drugim uređajima već pri kopiranju radi više radnji a to su:

Preimenovanje pesme neka_tvoja_pesma.mp3 u xcfdaw212.mp3, kopiranje u neki folder users/music/f001, i što je najbitnije, kopiranje playliste (xml) fajla koji music playery na iOS-u govori da je neka_tvoja_pesma u stvari fajl xcfdaw212.mp3. Zato ti treba neki softver (itunes ili neki drugi) da odradi posao i ne možeš ručno raditi to kako ti hoćeš. Privremeno importovanje muzike u iTunes je toliko prosto da ja ne razumem u čemu je tolka caka pa je ljudima to strašno teško. Jedina stvar koja je poželjna u tom trenutku jeste da ti itunes ne radi automatsku organizaciju muzike.

Dalje, u koliko ne želiš sve da kopiraš, pa napravi playlistu u itunesu koju ćeš sinkovati sa telefonom. Ja na kompu imam oko 25GB muzike, a na fonu nemam ni 5… uvek ali uvek koristim playliste koje spontano pravim… A i kad ih namenski pravim, opet mi je najbolja moguća varijanta playlista, što za slušanje, što za prebacivanje u fon.

 Signature 

———————————————————————————————-
MacBookPro16,1
iPhone 13Pro

Profile
 
Posted: 06 November 2013 08:41 AM   [ # 26 ]
Sr. Member
Avatar
RankRankRankRank
Total Posts:  7582
Joined  2005-04-28

Kao što reče Kosta, nije problem da kotistiš iTunes, a da ti muzika ostane ‘sređena’ po folderima i onako kako li si je već organizovao. Navodnici su tu jer je za mene jedina sređena muzika ona koja je uredno tagirana i ubačena u iTunes, pa čak i ako se fajl na disu zove ‘Track 1.mp3’.

Ukoliko neko ima iOS uređaj i preko par stotina pesama, lud je ako ne koristi iTunes za organizaciju muzike. A ako baš hoćeš po starom:

- u iTunesu u preferencama, mislim da je u Advanced delu, isključ ‘Copy music to iTunes library’ i ‘Keep iTunes folder organized’
- importuj muziku u iTunes, fajlovi će ostati tamo gde jesu, čak i ako se nalaze na CD-ima ili eksternim diskovima, ne moraju biti na stalno dostupnom disku
- napravi playlistu ‘Za iPhone’ i ubaci iz iTunes pesme u nju
- poveži iPhone na USB i klikni na ‘Sync this iPhone over WiFi’
- klikni na Music, pa na Sync music from selected playlists i izaberi ‘Za iPhone’
- sinhronizuj

Možeš eventualno da podesiš i da se sinhronizacija obavlja automatski, tada je dovoljno da iPhone bude u domet WiFi mreže kada ubacuješ novu pesmu u plejlistu, odmah se sinhronizuje.

 Signature 

ACSP 10.10 - ACSP 10.9 - ACA 10.8 Mac Management - ACSP 10.8 -  ACSP 10.7 - ACSA 10.6

Profile
 
Posted: 13 November 2013 07:27 PM   [ # 27 ]
Sr. Member
Avatar
RankRankRankRank
Total Posts:  761
Joined  2009-11-22

cika_kosta wrote:

Zato ti treba neki softver (itunes ili neki drugi) da odradi posao i ne možeš ručno raditi to kako ti hoćeš. Privremeno importovanje muzike u iTunes je toliko prosto da ja ne razumem u čemu je tolka caka pa je ljudima to strašno teško. Jedina stvar koja je poželjna u tom trenutku jeste da ti itunes ne radi automatsku organizaciju muzike.

Dalje, u koliko ne želiš sve da kopiraš, pa napravi playlistu u itunesu koju ćeš sinkovati sa telefonom. Ja na kompu imam oko 25GB muzike, a na fonu nemam ni 5… uvek ali uvek koristim playliste koje spontano pravim… A i kad ih namenski pravim, opet mi je najbolja moguća varijanta playlista, što za slušanje, što za prebacivanje u fon.

madamov wrote:

A ako baš hoćeš po starom:

- u iTunesu u preferencama, mislim da je u Advanced delu, isključ ‘Copy music to iTunes library’ i ‘Keep iTunes folder organized’
- importuj muziku u iTunes, fajlovi će ostati tamo gde jesu, čak i ako se nalaze na CD-ima ili eksternim diskovima, ne moraju biti na stalno dostupnom disku
- napravi playlistu ‘Za iPhone’ i ubaci iz iTunes pesme u nju
- poveži iPhone na USB i klikni na ‘Sync this iPhone over WiFi’
- klikni na Music, pa na Sync music from selected playlists i izaberi ‘Za iPhone’
- sinhronizuj

Možeš eventualno da podesiš i da se sinhronizacija obavlja automatski, tada je dovoljno da iPhone bude u domet WiFi mreže kada ubacuješ novu pesmu u plejlistu, odmah se sinhronizuje.

Da,razumijem vas.Ali nazalost nadao sam se vise prostoj soluciji tipa ‘drag & drop’. Trenutno radim bas onako kao sto je Miki opisao ‘bez importa’.
Samo sto mi opet ostaje da izbrisem imena pjesama iz iTunsa kao i pjesme tamo gdje se nalaze. Kao sto se da naslutiti…pokusavam izbjeci sinhronizaciju po svaku cijenu,samo bez uspjeha hehe :-] .
Glupo je to sto Phoneview ima samo opciju da skida sa iPhone-a na Mac a ne i vice versa.

 Signature 

MacBookPro5

Profile
 
 < 1 2
2 of 2