Crucial M500/240GB na MacBook Pro mid2009
Posted: 19 April 2014 09:51 AM
Newbie
Avatar
Rank
Total Posts:  14
Joined  2009-08-09

Pozdrav!
Namera mi je bila da uradim jos mali update kako bih svom, inace odlicnom, Macu produzio zivot, ugradnjom SSD-a umesto postojeceg HDD-a, a mozda bih umesto DVD-ja stavio ovaj stari HDD, ali u drugoj iteraciji. Vec sam mu upgradeovao memoriju na 8GB.

Da li neko ima iskustva sa ugradnjom SSD-a umesto originalnog HDD-a na macbook pro-u (13’) iz sredine 2009? Imam Snow Leopard (koji nece da se upgraduje na Mavericks, ali to je vec druga tema); napravio sam Time Machine backup, bootovao sa originalnog DVD-ja izabrao da vratim sve na disk (navedeni Crucial SSD); sve je lepo islo do 93.5%, gde se instalacija zakucala. Ja sam ugasio racunar i nastavio tamo gde sam stao sledeceg dana. E, tu je sad nastao problem. Mac se upali, nema zvuka (onog iritirajuceg 😊); pojavi se sivi ekran i na sredini ‘jabucica’ i…Mac se iskljuci. Kad sam vratio originalni (stari) HDD (od 160GB); OS se digne bez problema.

Imate li ideju kako naterati, sta raditi da SSD na mojoj staroj masini proradi?

Pozdrav.

Profile
 
Posted: 22 April 2014 10:45 AM   [ # 1 ]
Sr. Member
Avatar
RankRankRankRank
Total Posts:  761
Joined  2009-11-22

Pfff ajd da probamo ovako :

Po Boot-u formatiraj ssd pa instalaciju nastavi sa Time M.
Dakle ne sa dvd-a, razlika ovako je brze i jednostavnije.

Ako ni to neuspije , onda nema druge do da C.Kosta uleti u temu :-] .

 Signature 

MacBookPro5

Profile
 
Posted: 22 April 2014 12:17 PM   [ # 2 ]
Administrator
Avatar
RankRankRankRank
Total Posts:  3201
Joined  2005-05-07

A šta sa Maverksom? Ne znam koliko ljudi ima na forumu koji koriste Snow, sa sve ssd-om.

 Signature 

———————————————————————————————-
MacBookPro16,1
iPhone 13Pro

Profile
 
Posted: 22 April 2014 01:56 PM   [ # 3 ]
Sr. Member
Avatar
RankRankRankRank
Total Posts:  2279
Joined  2010-04-06

prvo uradi upade SL, narocito ako ima neki SMC update, pa onda probaj isto

 Signature 

 http://www.idoktor.biz Servis i prodaja Apple uredjaja u Novom Sadu 

Profile
 
Posted: 22 April 2014 10:46 PM   [ # 4 ]
Sr. Member
Avatar
RankRankRankRank
Total Posts:  761
Joined  2009-11-22

cika_kosta wrote:

A šta sa Maverksom? Ne znam koliko ljudi ima na forumu koji koriste Snow, sa sve ssd-om.

Ja koristim(sad je pod majcinom upravom) !
I nikad nisam imao nikakav problem sa instalacijom S.L. sa dvd-a,usb-a,time m. hdd-a na ssd.

Pitam se jel ssd sata3 ?
I dali tu stvara neke implikacije?

Nebi bilo zgorega da napravi imidz na usb pa nek proba na taj nacin, samo da nije sa dvd-a ! Ubi koliko dugo traje!

 Signature 

MacBookPro5

Profile
 
Posted: 23 April 2014 08:14 AM   [ # 5 ]
Newbie
Avatar
Rank
Total Posts:  14
Joined  2009-08-09

Hvala na pomoci i odgovorima. Ima tu jedna veoma bitna cinjenica, mozda je nisam istakao dovoljno: kada zakacim ssd, sistem se ne butuje :ohmy:

Prvi put kada sam zakacio ssd i butovao sa dvd-ja, sistem se pokrenuo, ja izabrao da vratim sve iz backupa (koji je bio na usb stiku) progres bar dosao do 93.5 i zakucao se.

Posle toga (kada sam restartovao sistem); nece da se butuje uopste - znaci nece da se mrdne, nemam nikakve opcije tokom buta (probao C, OPTION). Probao sam isto sa butovanjem sa USB stika (drugog u osnosu na backup).

Jedino sto mi pada na pamet je da kupim externu fiokicu i da probam sa druge masine (ili sa ove masine sa HDD-om) da ponovo (re)kreiram particiju ili je jednostavno obrisem. Disk je http://ll.rs/7Wx7

Profile
 
Posted: 23 April 2014 11:12 AM   [ # 6 ]
Sr. Member
Avatar
RankRankRankRank
Total Posts:  761
Joined  2009-11-22

Evo jos koja ideja…

Resetuj pram :
http://support.apple.com/kb/ph11243

Ili ako je laptop ugasen (skini ga sa struje za svaki slucaj);
pritisni i drzi dugme za paljenje dok lampica ne zavrsi sa treperenjem.
To je isto neka vrsta reseta ‘necega’.

Pa vidi hoce li krenuti instalacija?!

A to sa ext. fioke treba definitivno probati !
Cini mi se da je neko imao problema i sa usb stickom, zapravo i da oni znaju praviti probleme sa Macom po nekim pitanjima.
Mozda je imidz korumpiran itd.

 Signature 

MacBookPro5

Profile
 
Posted: 28 April 2014 08:08 PM   [ # 7 ]
Newbie
Avatar
Rank
Total Posts:  14
Joined  2009-08-09

Hvala svima na angazovanju u vezi ovog problema. Pomoglo je brisanje particije (sa drugog racunara) i ponavljanje procesa. Sada sam instalirao OS (sa USB-a); pa tek onda vratio backup sa Time Machine.

P.S. Ponovo sam pokusao da instaliram Mavericks, ali slaba vajda - ostavljam ovo za drugu temu, da ne kvarimo ovu.

Pozdrav!

Profile