SilverFast
Posted: 06 January 2006 01:15 AM
Sr. Member
Avatar
RankRankRankRank
Total Posts:  1910
Joined  2005-09-24

Prvo, zelim svima zdravu i uspesnu Novu godinu.
Drugo, moram da priznam da sam pomalo razocaran cinjenicom da kada sam prvi i jedini put pitao ovde nesto na forumu, a sa zeljom da mi se pomogne informacijom, niko nije odgovorio ni sa ‘ne znam’. Ipak, nada umire poslednja, pa se nekako nadam da cemo i mi poceti da se pomazemo medjusobno, jer ne zelim da se pomirim sa cinjenicom da kad god postavim neko pitanje na nekom ‘belosvetskom’ forumu (Contaxinfo.com, RoyOrbison.com…) svi se polome da mi pomognu i covek se stvarno oseti delom cele price, dok, pak ovde… No dobro, ja da pitam pa da vidimo:
Interesuje me kako da pokrenem SilverFast (SFE-6.4.2r2a) skener softver za Epson 1640SU koji sam skinuo sa sajta i za koji nalazim samo serijske brojeve po netu ali ne i usernameove, a ocigledno su mi potrebni jer ne uspevam da ga registrujem pod svojim imenom i prezimenom? Probao sam LimeWire ali sam samo nanovo skidao ceo program pa se posle ispostavilo da je ili na francuskom ili nije za Epsonov skener. Jedino sto se desi kad skeniram slajd je natpis SILVERFAST preko sredine fajla, pa sam uz pomoc BBedita trazio i takav tekst u samom programu i da ne pominjem da ga em nisam nasao em i da jesam ne bih znao kako da ga vratim nazad u svoj prvobitni oblik, tj ekstenziju a da to radi.???
Bicu zahvalan ako iko ima bilo kakvu ideju, od slucajnog posedovanja usernamea i passworda za ovo sto mi treba do informacije gde da trazim te podatke. (astalavistu sam pogledao)

Hvala unapred
Andrej

 Signature 

Mac Pro 5

Profile
 
Posted: 06 January 2006 07:34 AM   [ # 1 ]
Sr. Member
RankRankRankRank
Total Posts:  131
Joined  2005-05-05

ne znam.
logicno je da sto postavljas specificnija pitanja da sve manji broj ljudi moze odgovoriti na pitanje.ja imam mac sisteme tek godinu dana i mogu pomoci sa osnovnim pitanjima ali ne i sa ovim.
ako vec mozes pronaci sajt forum cija je posecenost verovatno desetak ili vise puta veca ok neka ti ljudi pomognu.
nadam se da se sada barem osecas kao deo zajednice 😊

Profile
 
Posted: 06 January 2006 07:35 AM   [ # 2 ]
Sr. Member
RankRankRankRank
Total Posts:  131
Joined  2005-05-05

ne znam.
logicno je da sto postavljas specificnija pitanja da sve manji broj ljudi moze odgovoriti na pitanje.ja imam mac sisteme tek godinu dana i mogu pomoci sa osnovnim pitanjima ali ne i sa ovim.
ako vec mozes pronaci sajt forum cija je posecenost verovatno desetak ili vise puta veca ok neka ti ljudi pomognu.
nadam se da se sada barem osecas kao deo zajednice 😊

Profile
 
Posted: 06 January 2006 10:32 AM   [ # 3 ]
Sr. Member
Avatar
RankRankRankRank
Total Posts:  7582
Joined  2005-04-28

Ne znam šta da ti kažem za neodgovaranje na poruku. Priznaćeš, malo je glupo da ako ne znaš odgovor na pitanje pošalješ poruku sa ‘ne znam’. Zamisli da svi to uradimo, pa imaš u temi 100 poruka od kojih nijedna ne sadrži odgovor na pitanje.

Takođe, ima nas relativno malo, registrovanih korisnika sada ima nešto malo preko 200, od toga možda nas dvadesetak aktivno, a i to s vremena na vreme, učestvuje na forumu.

Za ostalo, proveri privatne poruke.

 Signature 

ACSP 10.10 - ACSP 10.9 - ACA 10.8 Mac Management - ACSP 10.8 -  ACSP 10.7 - ACSA 10.6

Profile
 
Posted: 06 January 2006 05:52 PM   [ # 4 ]
Sr. Member
Avatar
RankRankRankRank
Total Posts:  1910
Joined  2005-09-24

e, to je vec drugarstvo! 😊

 Signature 

Mac Pro 5

Profile
 
Posted: 06 January 2006 07:33 PM   [ # 5 ]
Sr. Member
RankRankRankRank
Total Posts:  131
Joined  2005-05-05

‘Drugo, moram da priznam da sam pomalo razocaran cinjenicom da kada sam prvi i jedini put pitao ovde nesto na forumu, a sa zeljom da mi se pomogne informacijom, niko nije odgovorio ni sa ‘ne znam’
posto se covek ovako izrazio hteo sam da ga ispostujem 😊

Profile
 
Posted: 06 January 2006 10:36 PM   [ # 6 ]
Sr. Member
Avatar
RankRankRankRank
Total Posts:  2341
Joined  2005-04-28

Evo da se i ja solidarišem…
NE ZNAM!

p.s. molim druge korisnike da se solidarišu i da daju svoj doprinos zajednici, tj. nek odgovore sa… ili ako znaju nek pomognu čoveku!

 Signature 

🍎 Дарко Селаковић

Profile
 
Posted: 06 January 2006 11:59 PM   [ # 7 ]
Sr. Member
Avatar
RankRankRankRank
Total Posts:  1910
Joined  2005-09-24

😊

 Signature 

Mac Pro 5

Profile
 
Posted: 07 January 2006 01:03 PM   [ # 8 ]
Sr. Member
Avatar
RankRankRankRank
Total Posts:  1910
Joined  2005-09-24

E, pa drugari, ovako stoje stvari: sledeci link koji sam dobio od Milana, skinuo sam SerialBox. U njemu jesam nasao gomilu serijskih za SilverFast, ali ipak nisam uspeo da ga registrujem. Medjutim, ne samo da sam registrovao sve sto sam neregistrovano drzao po kompu, nego sam i resio problem skenera. Skinuo sam najnoviji VueScan i registrovao ga uz pomoc SerialBoxa. Nisu se poklapale verzije, ali svejedno - upalilo je! Testirao sam skener, uporedio sa originalnim Epsonovim softverom, kao i sa VueScanom koji sam vec imao i kojim nisam bio zadovoljan i voila - radi ko zmaj!
Jos jednom se zahvaljujem zajednici na podrsci i najavljujem da cu se i dalje obracati ovde za pomoc 😊

Hristos se rodi!

 Signature 

Mac Pro 5

Profile
 
Posted: 07 January 2006 01:34 PM   [ # 9 ]
Sr. Member
Avatar
RankRankRankRank
Total Posts:  354
Joined  2005-07-25

Vaistinu se rodi.
Sta je bilo ono prvo pitanje 😉

Profile
 
Posted: 07 January 2006 01:42 PM   [ # 10 ]
Sr. Member
Avatar
RankRankRankRank
Total Posts:  1306
Joined  2005-10-14

CZ…Mozda sledeci put malo diskretnije… 😉

 Signature 

\"The defining characteristic of Windows users is that they have an incredible ability to put up with any crap that is shoved in front of them.\"

http://www.mpeg2works.com/bannercb.jpg

Profile
 
Posted: 07 January 2006 10:01 PM   [ # 11 ]
Sr. Member
Avatar
RankRankRankRank
Total Posts:  7582
Joined  2005-04-28

CZ…Mozda sledeci put malo diskretnije…

I ja bih molio, em je javni forum, em pretendujemo da budemo registrovana user grupa.

Ovaj put neka prođe, ali sledeći put brišemo. OK?

 Signature 

ACSP 10.10 - ACSP 10.9 - ACA 10.8 Mac Management - ACSP 10.8 -  ACSP 10.7 - ACSA 10.6

Profile
 
Posted: 08 January 2006 01:33 AM   [ # 12 ]
Sr. Member
Avatar
RankRankRankRank
Total Posts:  1910
Joined  2005-09-24

Ups, skroz se zaneo, izvinjavam se!
Al ako nesto znaci, sve sam ja to pazario samo sam pogubio racune! 😊 Salim se, naravno. Nece se ponoviti. Valjda sam toliko bio srecan sto sam resio (sto ste mi pomogli da resim) problem da mi se otelo.
Pozdrav svima.
Andrej

 Signature 

Mac Pro 5

Profile
 
Posted: 09 January 2006 02:55 AM   [ # 13 ]
Newbie
Avatar
Rank
Total Posts:  5
Joined  2005-12-04

A šta to ‘diskretnije’?

 Signature 

Your karma check for today:
There once was a user that whined
His existing OS was so blind
He’d do better to pirate
An OS that ran great
But found his hardware declined.
Please don’t steal Mac OS!
Really

Profile
 
‹‹ ADSL modem/ruter      Novi Lacie diskovi :) ››