Je l’ vam Bluetooth nekad zablokira?
Posted: 24 August 2014 09:40 PM
Sr. Member
Avatar
RankRankRankRank
Total Posts:  537
Joined  2008-03-04

Nekoliko puta od kada sam kupio nov rMBP prošle godine mi se desilo da Bluetooth zablokira i da bežična tastatura i bežični trackpad ne reaguju… znač, ne dešava se često i već duže vreme mi se nije dešavalo da Bluetooth zablokira, ali danas se ponovo desilo…

Gledam danas na internetu i izgleda da je neki Mavericks bug, pošto sam na Apple support forumu video da neko piše da je na iMacu to počelo da mu se dešava kad je prešao na Mavericks… mada ne znam da li ima i neke veze sa time što mi je soba blizu ulice (a raskrsnica je blizu)... pretpostavljam da se verovatno dešava da na momente svakakvi Bluetooth uređaji ulaze u domet dok čekaju na semaforu i možda neki uređaji automatski pokušavaju da se povežu na rMBP, pa možda to dovodi do toga da Bluetooth zabuguje na Mavericksu…

Ranije sam restartovao mašinu kada se to desi (force quit ‘blued’ procesa ne pomaže) i to je rešavalo problem…

Danas sam na Appleovom support forumu pročtao kako da se samo resetuje Bluetooth preko Terminala bez restarta mašine… probao sam i Bluetooth opet radi normalno bez restarta… pa evo da napišem, možda nekom od vas bude od koristi…

sudo kextunload -b com.apple.iokit.BroadcomBluetoothHostControllerUSBTransport
sudo kextload -b com.apple.iokit.BroadcomBluetoothHostControllerUSBTransport

Mada ako je reč o nekoj mašini koja ima samo bežičnu tastaturu i bežčni trackpad, nisam siguran koji bi bio najlakši načn da se ta komanda izvrši ako vam tastatura i miš/trackpad ne rade… možda ako bi se napisao neki Apple Script koji bi izvršavao tu komandu ako računar stavite u sleep i odmah ga probudite, pa ako nekad Bluetooth zabuguje da se na taj načn restartuje Bluetooth bez restarta mašine.

 Signature 

Bill: What"s that? > Jobs: It"s an iHouse! > Bill: But it"s got no windows!? > Jobs: Exactly! Hahhahaha! 😊

Profile
 
Posted: 25 August 2014 10:13 AM   [ # 1 ]
Sr. Member
Avatar
RankRankRankRank
Total Posts:  7582
Joined  2005-04-28

Ja bih napravio napravio UNIX skript od ovih komandi i stavio u cron na svakih desetak minuta.

Ili da ga pozivaš iz AppleScripta tako što ćeš prethodno da pronađeš koordinate mouse pointera i ako se nisu promenile za deset minuta (ili za već koji period navedeš) pozoveš ove dve komande.

Inače, nemam tih problema, tastatura na miniju i tastatura na iMacu.

 Signature 

ACSP 10.10 - ACSP 10.9 - ACA 10.8 Mac Management - ACSP 10.8 -  ACSP 10.7 - ACSA 10.6

Profile