Da li sam prevaren? Potrebna pomoć.
Posted: 02 December 2014 08:45 PM
Newbie
Rank
Total Posts:  2
Joined  2009-02-22

Potrebna mi je pomoć u vezi iPada.
Kupio sam danas u winwin-u iPad mini 2 retina, ćerki za rođendan. Bilo mi je sumnjivo što pojedine aplikacije ne rade i što ima dosta instaliranih aplikacija. Takođe ne mogu da instaliram ništa sa appStore-a (nema install) dugmeta iako sam upisao AppleID.
U momentu sam posumnjao da su mi prodali korišten iPad, pa vas molim ako neko može da mi kaže na osnovu mog opisa da li je iPad već korišten.

1. iPad nije bio u vakumu niti je kutija bila u foliji.
2. Bile su instalirane aplikacije za koje ne pise da dolaze sa iPadom…neke igre (Rawensword, Hair Salon 2,...); WordPress, Evernote, StarWalk, GarageBand, iMovie, iPhoto…
3. Nema Siri-ja. U podesavanjima postoji stavka za Siri, ali nema ikonice.
4. Ne mogu da pokrenem ni jednu od pomenutih aplikacija. Rade mi samo Safari, iTunes, Camera, Maps i te izvorne aplikacije. Nista drugo ne radi.
5. Ne mogu nista da instaliram putem appStore-a.
6. Baterija je na 44% posle nešto više od 3 sata korišćenja. Ni govora da će izdržati 10 sati.

Dakle, da li je moj iPad korišten i da li mogu nekako proveriti kada je aktiviran? Da li su ovo znaci nekog neuspelog update-a? Da li novi iPad-ovi dolaze upakovani u vakum ili bar celofan?

Hvala unapred!

Profile
 
Posted: 02 December 2014 08:52 PM   [ # 1 ]
Sr. Member
Avatar
RankRankRankRank
Total Posts:  2279
Joined  2010-04-06

1. uporedi serijski broj uredjaja i na kutiji

2. odes na : https://selfsolve.apple.com/agreementWarrantyDynamic.do

uneses serijski i pogledas datum aktivacije i znaces koliko je star

3. moguce je da su ti prodali demo primerak ali su to u tom slucaju trebali i naglasiti, ako si kupio nov, vrati ga i trazi nov

4. ako je star svega nekoliko dana, moguce je da je apple demo softver na njemu pa treba uraditi restore, u svakom slucaju dalje se svodi na opciju 3. posto nije nov

 Signature 

 http://www.idoktor.biz Servis i prodaja Apple uredjaja u Novom Sadu 

Profile
 
Posted: 02 December 2014 09:44 PM   [ # 2 ]
Newbie
Rank
Total Posts:  2
Joined  2009-02-22

Doktore, hvala jako na brzom odgovoru.

Nisam se ni setio da uporedim serijske brojeve. Da, serijski brojevi se razlikuju.
Sada, kada malo bolje pogledam, gotovo da sam siguran da je u pitanju demo verzija.

Link koji si mi dao trenutno ne funkcionise, mada i ovo mi je dovoljno. Dao sam dosta para za nov uređaj i hoću nov.

Hvala još jednom na odgovoru!

Profile
 
Posted: 03 December 2014 03:18 PM   [ # 3 ]
Sr. Member
Avatar
RankRankRankRank
Total Posts:  663
Joined  2008-12-09

da ti nisu dali outlet uredjaj ...

meni se desilo da kupim tablet, nije Apple, kao nov, otpakujes a ono sve zivo instalirano, izlizan sa zadnje strane .... vratio, videli da se zeznuli i dali mi nov ....

 Signature 

Apple 4 life

Profile
 
Posted: 04 December 2014 10:02 PM   [ # 4 ]
Newbie
Rank
Total Posts:  25
Joined  2012-11-02

Nekada iPad stigne sa preinstaliranim DEMO sadržajem i kutija je regularno zapakovana sa netaknutom folijom. Ovi iPad-ovi se razlikuju od drugih samo po tome što na kutiji piše DEMO u produžetku šifre uređaja i to je sve.

Ne mora da znač da su ti prodali korišćen uređaj. Preinstaliraj ga i sve će biti OK.

Profile
 
Posted: 06 December 2014 02:31 PM   [ # 5 ]
Sr. Member
Avatar
RankRankRankRank
Total Posts:  2341
Joined  2005-04-28

pogonik wrote:

Nisam se ni setio da uporedim serijske brojeve. Da, serijski brojevi se razlikuju.

Који ти је серијски број на гаранцији, са уређаја или са кутије?

 Signature 

🍎 Дарко Селаковић

Profile