iCloud two-factor authentication
Posted: 17 May 2017 08:32 PM
Newbie
Rank
Total Posts:  17
Joined  2007-03-11

Od 15. juna bice obavezne app-specific passwords za sve aplikacije koje koriste iCloud. Da bi se generisale potrebno je imati ukljucen two-step authentication, a Srbija nije medju podrzanim zemljama.

Jel’ ima neko ideju kako se ovo resava? To znaci da cemo od 15. juna morati da koristimo iCloud web interfejs za mejlove, a ne mail program koji nam odgovara (Airmail u mom slucaju).

Ja sam poslao preko https://www.apple.com/feedback/ objasnjenje problema, pa bi mozda koristilo ako bi im jos ljudi pisalo na tu temu. (ha ha)

Ili mozda postoji neki zvanicniji put preko distributera, mozda?

Profile
 
Posted: 19 May 2017 12:09 AM   [ # 1 ]
Sr. Member
Avatar
RankRankRankRank
Total Posts:  7582
Joined  2005-04-28

To je jedini, ali evo Pop okrenu akciju preko Tvitera i Fejsbuka za poptunu podršku.

 Signature 

ACSP 10.10 - ACSP 10.9 - ACA 10.8 Mac Management - ACSP 10.8 -  ACSP 10.7 - ACSA 10.6

Profile
 
Posted: 19 May 2017 06:12 AM   [ # 2 ]
Sr. Member
Avatar
RankRankRankRank
Total Posts:  7582
Joined  2005-04-28

Ovo sam dobio pre neki dan:


Dear Milan Adamov,

Beginning on June 15, app-specific passwords will be required to access your iCloud data using third‑party apps such as Microsoft Outlook, Mozilla Thunderbird, or other mail, contacts, and calendar services not provided by Apple.

If you are already signed in to a third‑party app using your primary Apple ID password, you will be signed out automatically when this change takes effect. You will need to generate an app-specific password and sign in again.

To generate an app-specific password, turn on two-factor authentication for your Apple ID and then follow the instructions below:

•

 Signature 

ACSP 10.10 - ACSP 10.9 - ACA 10.8 Mac Management - ACSP 10.8 -  ACSP 10.7 - ACSA 10.6

Profile
 
Posted: 25 June 2017 07:15 PM   [ # 3 ]
Newbie
Rank
Total Posts:  17
Joined  2007-03-11

posto je jasno da bilo kakva twitter kampanja iz Srbije usmerena ka Eplu nece uroditi plodom, mislim da je vreme da se lopta prebaci na domaci teren i da se stvar istera pred nasom javnoscu i po nasim zakonima.

jel’ i dalje Apcom jedini distributer za Apple? od koga Telenor, mts i VIP nabavljaju hardver, a od koga reselleri?

ja bih kampanju prebacio na adresu domacih mobilnih operatera i resellera jer uzimaju novac za uredjaje koji ne rade ‘as advertised’ i nemaju osnovnu funkcionalnost (App Store, Two-factor authentication); pa neka oni vide kome dalje da se zale. dosadili su mi workarounds za gluposti, da strepim da li ce neko odluciti da mi ukine hrvatski account jer je na srpsku VISA karticu ili ce u sledecoj verziji operativnog sistema iCloud u potpunosti biti nedostupan iz Srbije.

najbolje bi bilo da se zakonom suspenduje prodaja Apple uredjaja u Srbiji zbog nedostatka funkcionalnosti, pa neka se oni bore sa vetrenjacama - sigurno imaju bolje kontakte u ‘lancu komande’ od nas.

ako budem morao da predjem na windows, onda cu da povucem i ostale sa sobom 😊

#AppleIzSrbije

Profile
 
Posted: 29 June 2017 08:09 PM   [ # 4 ]
Sr. Member
Avatar
RankRankRankRank
Total Posts:  761
Joined  2009-11-22

Lobirati na ovakav nacin,svakako zavredjujes moju podrsku!!

 Signature 

MacBookPro5

Profile
 
Posted: 03 July 2017 08:17 AM   [ # 5 ]
Sr. Member
Avatar
RankRankRankRank
Total Posts:  537
Joined  2008-03-04

Ja mislim da nema mnogo veze što Srbija nema mnogo Apple korisnika sa time što nema 2FA… jer kako onda imaju Makedonija i Crna Gora onda?

Al’ kod njih ima T-Mobile koji je to izgleda nekako rešio… tako da pretpostavljam da bi operateri verovatno mogli da srede to kada bi se potrudili.

Pretpostavljam da je moĹľda zapelo oko toga ko će da plati za SMS-ove što će korisnici da aktiviraju 2FA… pretpostavljam da se verovatno nekom ne Ĺľuri da Apple uvede to ako bi išlo na raÄŤun domaćih operatera.

Pretpostavljam i da je Apple verovatno u fazonu ‘kad rešite sve, javite se’.

MoĹľda još da se pokuša da se skrene paĹľnja na to preko nekoga ko ima popularan YT kanal koji prate Apple korisnici, ali ne neki kanal koji uglavnom samo radi klasiÄŤne review klipove od nekoliko minuta, nego neko ko hoće da priÄŤa o problemima sa kojima se Apple korisnici susreću i kome nije problem i da kritikuje Apple… kao serviser Luis Rossmann koji popravlja Apple uređaje što radi na YouTube… on bi moĹľda i hteo da priÄŤa o tome jer mu klipovi dosta dugo traju i dok popravlja laptopove priÄŤa o raznim stvarima koje mu ljudi pišu na chatu… a dosta ljudi ga prati.

 Signature 

Bill: What"s that? > Jobs: It"s an iHouse! > Bill: But it"s got no windows!? > Jobs: Exactly! Hahhahaha! 😊

Profile