Trastrastura
Posted: 19 October 2006 12:44 PM
Sr. Member
RankRankRankRank
Total Posts:  443
Joined  2005-06-06

Jel vam se desilo da vam na tastaturi (Pro)nerade samo   odredjeni tasteri(7890,UIOP,JKL;,M,./,desni CTRL,Navigacioni tasteri)
Siguran sam da mi nije ispala,niti da sam nesto po njoj prosuo, bar ne toliko ili na tacno tom delu tastature.

Zanima me dali je neko otvarao i kako izgleda iznutra,da li je ista kao i sve druge tastature.

Mozda se samo pomerila neka folija unutra,pa nema kontakt.:(

Koliko bi mogao da kosta servis?

Profile
 
Posted: 19 October 2006 03:05 PM   [ # 1 ]
Sr. Member
Avatar
RankRankRankRank
Total Posts:  7582
Joined  2005-04-28

Crna USB tastatura? Valjda će se neko javiti, ja ih niakda nisam otvarao da vidim šta je ispod.

 Signature 

ACSP 10.10 - ACSP 10.9 - ACA 10.8 Mac Management - ACSP 10.8 -  ACSP 10.7 - ACSA 10.6

Profile
 
Posted: 19 October 2006 05:12 PM   [ # 2 ]
Administrator
Avatar
RankRankRankRank
Total Posts:  3201
Joined  2005-05-07

Ja sam otvarao kad sam kupio iMac,jer je bila toliko prljava da sam morao komplet da je rastavim i chistim dugme po dugme.U startu cu te razocarati jer tastatura ima preko 40 sitnih srafova koje moras da skines da bi dosao do folija i onih malih gumica ispod tastera.Malo mi nemoguce deluje da se pomerila folija,jer tu imas 2 folije sa provodnicima i jednu foliju izmedju njih sa rupicama kroz koje se ovo dve dodiruju.poenta je da su te 3 folje zatopljene jedna za drugu.Ako si bash resio da je otvorish,pored shrafova,imash ‘zabice’ svuda po obodu tastature tako da ne bi bilo lose da pripazish i da ne zapinjesh preterano! 😊
Srecno!!

 Signature 

———————————————————————————————-
MacBookPro16,1
iPhone 13Pro

Profile
 
Posted: 19 October 2006 10:56 PM   [ # 3 ]
Sr. Member
Avatar
RankRankRankRank
Total Posts:  1786
Joined  2005-05-08

Moj najiskreniji savet (ako pričamo o tastaturi) ili nosi u servis ili kupi novu.

Ja sam moju jednom otvarao isto radi čšćenja. Vijci su sa inbus (hex) glavama ali toliko malim prečnikom žlebova da to nije normalno. Imam ključ od 1,5mm i on je bio preveliki za njih. Nigde nisam našao toliko mali ključ a ubio sam se od traženja. Kada bih ti rekao čme sam je otvorio ne znam da li bi se smejao ili bi vrteo glavom. Polomio sam i jednu žabicu, al ajde, ne vidi se.

Sada je još prljavija nego kada sam je prvi put otvarao i nešto nemam volje da se opet upuštam u istu priču :side:

Najluđe rešenje koje sam do sada video je: iščupan deo od providne plastike!! :whistle: Što bi rekao drug Staljin - no man, no problem.

 Signature 

10 HOME
20 SWEET
30 GO TO 10

Profile
 
Posted: 20 October 2006 12:47 AM   [ # 4 ]
Sr. Member
Avatar
RankRankRankRank
Total Posts:  1910
Joined  2005-09-24

eto, a mene zena zaje…bava sto svaki cas briskam i tastaturu i monitor i gornji deo Minija! 😊
Tu sam filozofiju imao i dok sam koristio PC, ustvari, pardon, pc se pise malim slovima 😊)) ali sad je ustvari sve dobilo smisao, jer ovo sad sve vredi. Ne mogu da zaboravim kako je izgledao moj Mac kad sam ga prvi put izvadio iz kutije, sto vazi i za tastaturu i trudim se da sacuvam taj smek novog i neupotrebljavanog. verujte, pomaze.

 Signature 

Mac Pro 5

Profile
 
Posted: 20 October 2006 09:30 AM   [ # 5 ]
Sr. Member
RankRankRankRank
Total Posts:  443
Joined  2005-06-06

radi se o Beloj Tastasturi

Profile
 
Posted: 20 October 2006 12:41 PM   [ # 6 ]
Administrator
Avatar
RankRankRankRank
Total Posts:  3201
Joined  2005-05-07

Da,ja sam o beloj i govorio,mada mislim da se razlikuju samo u boji i nicemu vise,jer je takav slucaj sa misevima,razlikuje se se samo crna ili bela plastika ispod providnog dela…A crnu tastaturu nisam video,ili mozda i jesam ali nisam obracao paznju 😊.

 Signature 

———————————————————————————————-
MacBookPro16,1
iPhone 13Pro

Profile
 
Posted: 20 October 2006 01:39 PM   [ # 7 ]
Sr. Member
Avatar
RankRankRankRank
Total Posts:  1786
Joined  2005-05-08

Isto bela.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

U stvari crvena… odnosno žuta… zapravo mijenjala je boje (hint: top lista nadrealista) :lol:

 Signature 

10 HOME
20 SWEET
30 GO TO 10

Profile
 
‹‹ wireless      Nestašica laptop baterija? ››