< 1 2
2 of 2
UB aplikacija pod Rozetom?
Posted: 11 October 2006 02:03 PM   [ # 16 ]
Sr. Member
Avatar
RankRankRankRank
Total Posts:  7582
Joined  2005-04-28

prof.Milgram wrote:

BTW. Kakva su novija iskustva sa carinom/porezom i laptopima?

Pa neka je sa srećom. B)

Što se iskustva tiče, nemam ih kada je reč o uvozu. Ali sam ove godine dva puta iznosio i vraćao svoj laptop preko aerodroma ‘Nikola Tesla’ kako se sada zove. Laptop je bio u rancu i imao sam još ogroman kofer kod sebe, izlazio sam na onaj izlaz ‘ništa za prijaviti’ i niko me nije zaustavio. Što će reći, ako ti ga on donosi, i ako ga stavi u torbu ili ranac, prethodno instalira sistem i par programa, one ostale sitnice tipa CD-e, adaptere i knjižice stavi u kofer, može da proba da se uputi na taj izlaz.

Ako ti ga šalje ili ćeš da ga uvoziš, mislim da je carina 5% ili 10%, pa na cenu i carinu još 18% PDV.

 Signature 

ACSP 10.10 - ACSP 10.9 - ACA 10.8 Mac Management - ACSP 10.8 -  ACSP 10.7 - ACSA 10.6

Profile
 
Posted: 12 October 2006 01:33 AM   [ # 17 ]
Sr. Member
Avatar
RankRankRankRank
Total Posts:  1306
Joined  2005-10-14

BTW. Kakva su novija iskustva sa carinom/porezom i laptopima?

Carini se sve chija je cena veca od 100$ ili 100 Eura /izuzev robe koja je oslobodjena carine, naravno/..Sve ukupno sa PDV-om je otprilike izmedju 25-30% od cene stvarchica koje se uvoze…Treba takodje povesti rachuna da privatno lice ne moze da uveze robu vredniju od, chini mi se, 3000$ /ili beshe 2000$?/...Ako je stvar skuplja od zakonom dozvoljenog maximuma onda ide chuveno pitanje ‘A jel moze se dogovorimo?’...E onda te poshalju na neki sprat /tamo na aerodromu na carini/ da nadjesh shpeditera koji ti napravi papire i ostalo za jedno 50 Evra…I onda malo munesh carinicima a bogami platish i lepu carinu…

Medjutim…

Ko shto reche M. Adamov vishe nigde ni ne gledaju lap-top-ove…Na stranim granicama su prestali da ih gledaju pre jedno par godina a od skora ih ni kod nas vishe ne gledaju…Zemlje EU i USA tretiraju lapove kao osnovni ruchi prtljag, znachi neshto shto je uobichajeno da se ima, ko novchanik i sl.

Tako da vidi taj neko koji ti donosi lapitj da ga lepo stavi pod mishku i prenese najnormalnije…

I da ga cepash u sretji i veselju..😊

Post edited by: SERBIAN, at: 2006/10/12 01:35

 Signature 

\"The defining characteristic of Windows users is that they have an incredible ability to put up with any crap that is shoved in front of them.\"

http://www.mpeg2works.com/bannercb.jpg

Profile
 
Posted: 12 October 2006 10:12 AM   [ # 18 ]
Sr. Member
Avatar
RankRankRankRank
Total Posts:  7582
Joined  2005-04-28

Ko shto reche M. Adamov vishe nigde ni ne gledaju lap-top-ove…Na stranim granicama su prestali da ih gledaju pre jedno par godina a od skora ih ni kod nas vishe ne gledaju…Zemlje EU i USA tretiraju lapove kao osnovni ruchi prtljag, znachi neshto shto je uobichajeno da se ima, ko novchanik i sl.

Kada sam se oktobra 2003.-e vraćao iz Santa Fea sa 4D Summita nije postojao taj izlaz ‘ništa za prijaviti’ kod nas na carini, tako da smo svi išli normalno na carinski pregled. Kada sam ubacio ranac sa laptopom na traku za rendgen carinica me pita da li je to moj laptop, ja kažem da jeste, ona samo kaže ‘U redu je’. Nisam mogao da verujem, nije čak ni tražila potvrdu da sam isti prijavio prilikom izlaska iz zemlje, što naravno uvek uradim za svaki slučaj. B)

 Signature 

ACSP 10.10 - ACSP 10.9 - ACA 10.8 Mac Management - ACSP 10.8 -  ACSP 10.7 - ACSA 10.6

Profile
 
Posted: 12 October 2006 10:18 AM   [ # 19 ]
Sr. Member
Avatar
RankRankRankRank
Total Posts:  7582
Joined  2005-04-28

Sve ukupno sa PDV-om je otprilike izmedju 25-30% od cene stvarchica koje se uvoze

Ako je carina 5%, onda je računica sledeća:

[code:1]$total:=(1,05*$cena)*1,18 -> $total:=1,239*$cena[/code:1]

a ako je 10%:

[code:1]$total:=(1,1*$cena)*1,18 -> $total:=1,298*$cena[/code:1]

gde je $cena iznos na računu koji ne bi bilo loše, ako je ikako moguće, malko da smanji. Ali ne previše, ipak nisu naši carinici glupavi, znaju oni dobro šta je Mac. B)

 Signature 

ACSP 10.10 - ACSP 10.9 - ACA 10.8 Mac Management - ACSP 10.8 -  ACSP 10.7 - ACSA 10.6

Profile
 
Posted: 12 October 2006 12:44 PM   [ # 20 ]
Sr. Member
Avatar
RankRankRankRank
Total Posts:  1306
Joined  2005-10-14

gde je $cena iznos na računu koji ne bi bilo loše, ako je ikako moguće, malko da smanji. Ali ne previše, ipak nisu naši carinici glupavi, znaju oni dobro šta je Mac.

hehehehehehe…Imaju carinici internet…Samo lepo stisnu i vide kolko koshta…Meni je JVC poslao HDV cameru /JVC HDV 10U/ pre 2 godine kao osnovno sredstvo za rad da im napravim software za capture za Mac-a…Lepo sve oni to stavili, poslali i papire i sve to…Na papirima napisali da kamera koshta 500$ /hehehehehehehe/...Zovnu mene sa carine i kazu ima neshto ovde kod nas za vas..Dodjem ja, dobar dan, dobar dan i daju mi 3 papira…Sva tri sa internet strana najvecih svetskih reseller-a audio-video opreme odshtampana u boji gde se lepo vidi kolko camera stvarno koshta…Smeshkam se ja, smeshkaju se oni…i onda se dogovorimo…:)

 Signature 

\"The defining characteristic of Windows users is that they have an incredible ability to put up with any crap that is shoved in front of them.\"

http://www.mpeg2works.com/bannercb.jpg

Profile
 
Posted: 27 October 2006 07:11 PM   [ # 21 ]
Sr. Member
Avatar
RankRankRankRank
Total Posts:  7582
Joined  2005-04-28

I, da li je Random shutdowns ispravljen ovim današnjim firmware updateom, šta kažu?

 Signature 

ACSP 10.10 - ACSP 10.9 - ACA 10.8 Mac Management - ACSP 10.8 -  ACSP 10.7 - ACSA 10.6

Profile
 
 < 1 2
2 of 2