XCode distributed build
Posted: 18 November 2006 04:10 AM
Sr. Member
RankRankRankRank
Total Posts:  141
Joined  2005-07-17

Pozdrav,

Zanima me da li je neko probao kako radi Distributed Build u XCode-u?

Mozhe automatski da pronadje preko Bonjour-a ostale build mashine u mrezhi i da ofloaduje build fajlova ravnomerno kroz mrezhu.
Probao sam slichne (ali skuuuupe) sisteme za Win (i danas ih koristim svakodnevno); ali nisam ovaj za Mac, a i informacije na netu su neshto shture.

Trenutno radim gomilu nekih program(chic)a na iBook-u i vec pochinje da me nervira koliko traje bildovanje. Kako sam u fazi dovlachenja josh nekih servera u stanu uzeo bih Mac Mini x 2 ali samo u sluchaju da mogu da vozim Dist. Build sa dobrim rezultatima.

 Signature 

> Apple fanboy - a person who bought a Mac before you did.

Profile
 
Posted: 18 November 2006 01:46 PM   [ # 1 ]
Sr. Member
Avatar
RankRankRankRank
Total Posts:  7582
Joined  2005-04-28

Ja nisam, a da budem potpuno iskren sada od tebe i prvi put čujem da može tako nešto sa njim. Jel mora neki drugi Xcode da se instalira ili se to radi sa ovim standardnim? Da nije potrebann Xgrid za to?

 Signature 

ACSP 10.10 - ACSP 10.9 - ACA 10.8 Mac Management - ACSP 10.8 -  ACSP 10.7 - ACSA 10.6

Profile
 
Posted: 18 November 2006 03:15 PM   [ # 2 ]
Sr. Member
RankRankRankRank
Total Posts:  141
Joined  2005-07-17

Nije potreban ni XGrid ni ‘specijalna’ verzija Xcode-a.
Do sada nije to bilo chak ni Apple-ov softver, vec se koristi slobodni distcc u pozadini. Ni mashine ne moraju da budu strogo tome namenjene - bilo koji Mac u ofisu ce se nakachiti na build mrezhu automatski.
Problem je bio shto taj sistem radi dobro do nekih 6-12 CPU-a, ali nakon toga performanse padaju.
XCode 2.4.1 medjutim donosi i novi target mode, Dedicated Network Build, koji je mocniji od starog ali je namenjen za vece ‘farme’ od 32 build mashine uz shtednju na bandwith-u.

Video sam neke brojke kod Rich Siegel-a i to lepo izgleda, ali to je sve. Zato me je zanimalo da li je neko to vec odavde probao, da ne kopam po Apple-ovim listama 😊

 Signature 

> Apple fanboy - a person who bought a Mac before you did.

Profile
 
‹‹ Xcode 2.4.1      Xcode za Panther ››