1 2 3 >  Last ›
1 of 12
iPhone Dev Program
Posted: 19 February 2009 07:33 PM
Sr. Member
RankRankRankRank
Total Posts:  109
Joined  2008-04-05

Da li se neko prijavljivao za iPhone Dev Program i da li je u opšte moguće prijaviti se iz zemlje Srbije? Kakva su iskustva?

Profile
 
Posted: 03 April 2009 01:39 AM   [ # 1 ]
Newbie
Avatar
Rank
Total Posts:  11
Joined  2008-07-31

Ja sam se prijavio… Da moguce je , skinuo sam SDK i radim vec u njemu. Ali ti treba XCode 3 i Leopard.

 Signature 

iMac G3

Profile
 
Posted: 03 April 2009 04:17 AM   [ # 2 ]
Sr. Member
Avatar
RankRankRankRank
Total Posts:  1306
Joined  2005-10-14

Moguce je ali ne mosh da shvatish kakve kerefeke treba da prodjesh..Elem ja sam se prijavio pre 4 meseca…Pre 15 dana sam dobio obaveshtenje da poshto u Srbiji nema Apple online store, moram da skinem taj i taj formular sa Apple sajta, popunim i poshaljem faxom Apple-u na navedeni broj…Traze broj kreditne kartice, ime, prezime itd…Elem..Navedeni broj faxa je bio 3 dana non stop zauzet ali nekako poslah fax na kraju…I sad, bash pre pola sata dobijem mail sa tzv. aktivacionim kodom za iPhone dev. program koji sam kupio…Kaze klikni na ovaj kod i biti cesh aktiviran..Kliknem ja al ono ocesh k***c 😠

Prebaci me na stranu de kaze:

‘We are unable to activate your iPhone Developer Program membership.

We are unable to activate your iPhone Developer Program membership because we are unable to successfully verify your identity. Please contact us and reference Enrollment ID#
for further assistance.’

Contactiram ih i posle par minuta dodju 2 maila..Jedan invoice de su mi uredno skinuli pare sa kartice i naplatili a drugi sa novim linkom na kome je novi form..Sad treba da notarizujem fotokopiju pasosha, popunim form i ponovo shaljem faxom…Onda verovatno opet chekanje da bi na kraju bila odobrena aktivacija…Pa shto ste bre uzeli pare, smradine jedne, kad ne znate ko sam???

Ma nabijem ih na k***c, dzukele jedne, nije ni chudo shto im se ceo system raspada kad su gore birokrate nego mi, bivshi komunisti…Nashta bre ovo lichi, da me ovako maltretiraju, radim s njima vec 6 godina a koristim njihove sprave vishe od 20…Stvarno nema smisla, nije ni chudo shto pizde svi redom po celom svetu vezano za ovu budalashtinu od iPhone dev. programa i AppStore-a…Branio sam ih u pochetku, ko velim ajd malo da se uhodaju, velika navala i tako to..Kakva sam boodala, tek sad vidim…

Smuchilo mi se ovo sa iPhone dev. programom, ima da podelim codove za iPhone da svi redom skidaju dev. seedove iPhone OS-a kao moji beta testeri…Pa trpaj na torent i ajd zdravo..

 Signature 

\"The defining characteristic of Windows users is that they have an incredible ability to put up with any crap that is shoved in front of them.\"

http://www.mpeg2works.com/bannercb.jpg

Profile
 
Posted: 03 April 2009 10:10 AM   [ # 3 ]
Sr. Member
Avatar
RankRankRankRank
Total Posts:  1211
Joined  2008-11-18

:ohmy: :blink: :sick:

 Signature 

.(JavaScript must be enabled to view this email address)

Profile
 
Posted: 03 April 2009 03:49 PM   [ # 4 ]
Sr. Member
Avatar
RankRankRankRank
Total Posts:  689
Joined  2006-09-28

:D

samo niko nije napomenuo da morate imati intel based mac-a.

 Signature 

iMac 24inch 2.8Ghz
iPhone 1st gen 8GB
Untitlr
jeestyle [@] gmail com

Profile
 
Posted: 13 July 2009 10:02 AM   [ # 5 ]
Sr. Member
RankRankRankRank
Total Posts:  411
Joined  2006-04-01

SERBIAN wrote:

‘We are unable to activate your iPhone Developer Program membership.

We are unable to activate your iPhone Developer Program membership because we are unable to successfully verify your identity. Please contact us and reference Enrollment ID#
for further assistance.’

Naši putevi su isti do ove tačke 😊 Sve što si napisao sam i ja prošao.

Contactiram ih i posle par minuta dodju 2 maila..Jedan invoice de su mi uredno skinuli pare sa kartice i naplatili a drugi sa novim linkom na kome je novi form..Sad treba da notarizujem fotokopiju pasosha, popunim form i ponovo shaljem faxom…Onda verovatno opet chekanje da bi na kraju bila odobrena aktivacija…Pa shto ste bre uzeli pare, smradine jedne, kad ne znate ko sam???

E ovde se razdvajamo. Ja sam pre tog maila imao jedno čekanje od nekih 2 nedelje, gde sam poslao fax, a pare nikako da se skinu. Slao par puta email da vidim u čemu je problem i konačno dobijem odgovor da im je sumnjivo kako su mi različte adrese za karticu i ona što sam prijavio za dev program.
I traže national ID sken.

a naše lične kartice sve na ćirilici. :D
Pa ti tu napišem tužni email, sa sve tim skenom, prevodom lične, pričom kako se kod nas imena ulica menjaju svako malo, da je dobro što mi ne traže pasoš jer mi je tu adresa iz drugog grada i da je to u Srbiji sve validno itd.

Mislim, sve istina, ali verujem da tamo nekom deluje čudesno prevarantski. No, posle tog maila (i još nedelju dana čekanja) konačno skinu pare, stigne mail da aktviiram i dobijem ovu gore poruku o ‘unable to verify identity’. I onda pošaljem mail sa pitanjem ‘u čemu je problem, već su verifikovali identitet za samo skidanje para’ i posle manje od 2 dana (to mi je apsolutni rekord kada se radi o email odgovorima od Applea) stigne obaveštenje da su sredili.

I zaista, posle toga je aktivacija prošla. Mislim da je to samo mismatch birokratije i da iTunes connect (fin. deo) i Dev membership nemaju uopšte istu bazu podataka (čak sam 99.99% siguran) i da ne pričaju mnogo međusobno, već da rade case-by-case, sami.

Onako preporuka - strpljivo, iskreno i sa mnogo informacija i predusretnosti. Znam da svako ima kraj fitilja, no šta je tu je. Meni je cela zajebancija trajala reda 5 meseci, od toga 3 meseca nakon što sam uopšte uspeo da se prijavim.

A posle toga mi trebalo 9 meseci da uopšte završim prvu app. No, konačno i to uradio: http://codeaplus.com/runmate/

Profile
 
Posted: 10 November 2009 11:18 PM   [ # 6 ]
Sr. Member
Avatar
RankRankRankRank
Total Posts:  542
Joined  2007-10-25

Evo ja se bash razmisljam da se ‘enrolujem’. Prijavio sam se kao developer cim su bili izbacili SDK tako da bih sada trebao samo da platim tih 99 dolara i da krenem u akciju 😊

Medjutim, vidim da postoji opcija da se aktiviram kao fizicko lice i kao firma.

Po vasem misljenju sta je bolje?
Kako iz ugla Apple-a tako i iz ugla nase zemlje to jest administrativno/pravnih poslova (porez, placanje itd.)

Profile
 
Posted: 25 January 2010 08:12 PM   [ # 7 ]
Newbie
Rank
Total Posts:  7
Joined  2010-01-25

Je l’ nije tajna koji tip kartice ste koristili prilikom registracije, tj. koje kartice mogu da funkcionisu sa Apple-om? Ja imam visa-u virtuon Raiffeisen banke pa se pitam da li mogu njom da se ‘enroll’-ujem?

Profile
 
Posted: 26 January 2010 11:02 AM   [ # 8 ]
Sr. Member
RankRankRankRank
Total Posts:  411
Joined  2006-04-01

Nijedna ti ne radi posao. Ne postoji Apple Store u Srbiji, tako da ne možeš ni da platiš. Doduše, možda apple.rs prodavnica sad omogućava i takvo plaćanje, ali bih bio vrlo iznenađen.

Kada kreneš u proces plaćanja, stići ćeš do ekrana gde se to radi, pa ako ti ne ispiše ‘a sad nas lepo kontaktirajte emailom da vidimo šta ćemo dalje’ onda probaj. Radiće ti bilo koja kartica sa kojom i inače možeš da plaćaš online.

Ja sam platio VISA Gold karticom Unicredit banke (tada HVB); tj. podatke o istoj sam im slao faxom.

Profile
 
Posted: 26 January 2010 11:04 AM   [ # 9 ]
Sr. Member
RankRankRankRank
Total Posts:  411
Joined  2006-04-01

drNele wrote:

Medjutim, vidim da postoji opcija da se aktiviram kao fizicko lice i kao firma.

Po vasem misljenju sta je bolje?
Kako iz ugla Apple-a tako i iz ugla nase zemlje to jest administrativno/pravnih poslova (porez, placanje itd.)

Sad videh ovo pitanje…

Ja sam se registrovao kao pojedinac. Appleu je mislim svejedno - ti si stranac u US pa si stranac. No ne drži me za reč.

Što se tiče naših zakona, prihode koji stižu na račun prijavljujem kao honorar. Do sada su to bile mizerne sume, a kad poraste znajačno videću šta ću. Možda mi se bude isplatilo i da pređem na neku firmu.

Profile
 
Posted: 27 January 2010 12:13 AM   [ # 10 ]
Sr. Member
Avatar
RankRankRankRank
Total Posts:  542
Joined  2007-10-25

Ma na kraju i ja sam se prijavio kao pojedinac.

Mislim da sto se tice oporezivanja da i kad prihodi predju sumu od nekih milion dinara vise se isplati da prijavis extra porez nego da otvaras firmu.

Mada mozda i nisam u pravu.

Daj boze da se takve situacije svima desavaju pa cemo imati preciznije informacije :D

p.s. Ako nije tajna, da li biste podelili vasa iskustva sa prihodima iskljucivo od Apple Store-a.

Profile
 
Posted: 27 January 2010 03:00 PM   [ # 11 ]
Sr. Member
RankRankRankRank
Total Posts:  411
Joined  2006-04-01

drNele wrote:

p.s. Ako nije tajna, da li biste podelili vasa iskustva sa prihodima iskljucivo od Apple Store-a.

Ne. Nisu nešto posebno (prethodnih meseci sam se zajebavao da zaradim za kafu) no svejedno, nije nešto o čemu bih pričao javno. Više zaradim za 1 mesec u firmi nego za prethodnih 6 meseci iPhone biza, no se stvari pomeraju ka boljem pa idemo polako.

p.s. Ne mora na Vi. 34+ godina, u cvetu mladosti. 😉

Post edited by: aleck, at: 2010/01/27 15:01

Profile
 
Posted: 27 January 2010 11:32 PM   [ # 12 ]
Sr. Member
RankRankRankRank
Total Posts:  109
Joined  2008-04-05

Kod prijavljivanja kreditne kartice da li ste koristili naša slova (č, ć, ž, š) ili ste koristili standardna abecedna slova (c, z, s). Ne bih voleo da me drdnaju zbog toga.

Profile
 
Posted: 27 January 2010 11:36 PM   [ # 13 ]
Newbie
Rank
Total Posts:  7
Joined  2010-01-25

E, odlicno pitanje. Ja sam imao tu dilemu juce kad sam prosao kroz proceduru i prvo sam probao sa naslim slovima ali sam na sledecoj strani video da se nasa slova ne prikazuju kako treba tako da sam ja isao bez nasih.

Hope this helps.

Profile
 
Posted: 27 January 2010 11:42 PM   [ # 14 ]
Sr. Member
RankRankRankRank
Total Posts:  411
Joined  2006-04-01

Bez naših specifičnih slova, zameni sa ccsdjz

Profile
 
Posted: 31 January 2010 03:13 PM   [ # 15 ]
Newbie
Rank
Total Posts:  16
Joined  2010-01-13

Cao,
imam jedno pitanjce pa bih voleo da mi pomognete posto vidim da ima ljudi koji su vec prosli proceduru. Skinuo sam sdk radim vec nekih 2 meseca, to mi je ujedno i master rad, uci se:); a hteo bih posle da radim malo part-time i iphone development. Zanima me sledece da bih izbegao problem koji je aleck imao sa adresom. Zivim u ns, ali se nisam odjavio sa stare adrese i mesta gde sam pre ziveo… kartica visa virtuon je vezana na tu staru adresu, a moj profil na apple-u na ns adresu. Pa pretpostavljam da je bolje da je promenim na tu staru adresu na kojoj btw ne zivim vise, ali da mi ne bi pravili problem kao aleck-u? Hvala.

Profile
 
 1 2 3 >  Last ›
1 of 12