1 2 3 > 
1 of 3
kako se pustaju igre za pc na mac
Posted: 29 November 2005 02:40 PM
Newbie
Avatar
Rank
Total Posts:  23
Joined  2005-09-05

pozdrav,
e imam nekog prijatelja koji je cuo da ima neki program koji pusta sve pc igrice na mac-u pa me interesuje koji je to program i kako mogu da ga nabavim… ako naravno to sto kaze moj prijatelj nije samo prepostavka… 😊

hvala

Profile
 
Posted: 30 November 2005 12:05 PM   [ # 1 ]
Sr. Member
Avatar
RankRankRankRank
Total Posts:  7582
Joined  2005-04-28

Postoje emulatori PC-a na Macu. Ne znam da li Virtual PC ‘pušta’ sve igrice, ali ako ih i ‘pušta’ veliko je pitanje koliko će to brzo da radi i koliko je upotrebljivo.

 Signature 

ACSP 10.10 - ACSP 10.9 - ACA 10.8 Mac Management - ACSP 10.8 -  ACSP 10.7 - ACSA 10.6

Profile
 
Posted: 01 December 2005 04:03 PM   [ # 2 ]
Sr. Member
RankRankRankRank
Total Posts:  131
Joined  2005-05-05

broj prijatelja koji se razumeju u it industriju i njihove izjavu su genijalne.
emulator pc igrica na macu koji pusta bilo koju igricu?ako tako nesto i postoji upotrebljivost je ravna nuli.
koja je upotrebljivost pearpc ili cherry os u prevodje obicnog os?vrlo slaba.
kako zamisljate da emulirate x86 procesor i to jos za pustanje 3d igara koje se pisu za direct x podrsku i direct3d tj. opengl pc kartice?
pa igre koje su portovane na mac nisu nizasta a emulator nema pojma.
kazi ti tvom prijatelju da je bolje da se igra na c64 ili atari-ju nego da nesto tako radi.
evo sony je pre neki dan prodao ps2 u rekordnom broju od sto miliona komada za manje od 5 godina.kupi lepo taj uredjaj ili psp i uzivaj.
od igranja na mac-u za sada slaba vajda.
mozda se nesto promeni sa leopardom, intel cipovima i osx native za intel platformu a mozda i ne.
ja cu tada sedeti za ps3 i nece mi pasti napamet da se igram na mac-u.
mac je najbolja platforma ali ako ste igrac morate imati konzolu pored sebe.

Profile
 
Posted: 05 January 2007 04:56 PM   [ # 3 ]
Newbie
Rank
Total Posts:  16
Joined  2007-01-05

nabavish windows i instalirash.moj burazer je to uradio-ima mac book.sad ima i mac i win.igrice furaju glatko

Profile
 
Posted: 06 January 2007 08:35 AM   [ # 4 ]
Sr. Member
Avatar
RankRankRankRank
Total Posts:  729
Joined  2005-05-07

pa igre koje su portovane na mac nisu nizasta a emulator nema pojma.

???  Misliš, portovane loše igre ili loše portovane? Ni prvo ni drugo nije tačno. Tačno je samo da se ipak slabo portuju novi naslovi a i treba ih duže čekati. A kad ih dočekamo obično su bolje nego pisi verzije baš zbog te pauze jer su onda ispravljeni bagovi koji su postojali u pisi verziji.

mozda se nesto promeni sa leopardom, intel cipovima i osx native za intel platformu a mozda i ne.

Zašto možda kad već godinu dana imamo Intel čp i BootCamp? Ko ti brani da instaliraš win i igraš se pod njim?

 Signature 

I’m one of those old-fashioned people who believe that computers are supposed to make life less complex and more enjoyable

Profile
 
Posted: 10 March 2007 06:57 PM   [ # 5 ]
Member
Avatar
RankRankRank
Total Posts:  61
Joined  2007-01-06

mogu vam reci da na macbook-u rade igrice podwindowsom, mada me smara jedna cinjenica da sam probao mac da bih pobegao od windows a ipak sam ga instalirao i sta onda skapirao sam da je mac u stvari mnogo kvalitetan pc.
tako da sada neznam da li da kupim imac ili pc u protivuvrednosti

 Signature 

http://zedesino.com

Profile
 
Posted: 11 March 2007 02:00 AM   [ # 6 ]
Administrator
Avatar
RankRankRankRank
Total Posts:  3201
Joined  2005-05-07

Onda ti druze imash neki problem (bez uvrede)... Apple-u ne cine prodaju samo fancy macbookovi vec os + ‘mnogo kvalitetan pc’

Ako se izmedju ta dva dvoumish zbog igrica, onda ti iskreno preporucujem P(r)C.

 Signature 

———————————————————————————————-
MacBookPro16,1
iPhone 13Pro

Profile
 
Posted: 12 March 2007 04:34 PM   [ # 7 ]
Sr. Member
Avatar
RankRankRankRank
Total Posts:  729
Joined  2005-05-07

mogu vam reci da na macbook-u rade igrice podwindowsom

Ajde navedi koje igrice (pogotovo ako su 3D rade). Jos nisam probao al mi je to malko sumnjivo jer je ipak u pitanju mnooogo losa integrisana grafika.

 Signature 

I’m one of those old-fashioned people who believe that computers are supposed to make life less complex and more enjoyable

Profile
 
Posted: 12 March 2007 08:20 PM   [ # 8 ]
Sr. Member
Avatar
RankRankRankRank
Total Posts:  1306
Joined  2005-10-14

Ja imam iMac 20’ Core Duo / nije Core 2 Duo/ sa 2GB RAM-a i instaliran win XP pod Parallels-om…Poshto ne igram igre na Mac-u /ima Sony PS2/ slabo se razumem u problematiku..Ajd ljubisha reci shta bi voleo da testiram pa cu da probam da nabavim i da javim kako i da li radi…

 Signature 

\"The defining characteristic of Windows users is that they have an incredible ability to put up with any crap that is shoved in front of them.\"

http://www.mpeg2works.com/bannercb.jpg

Profile
 
Posted: 12 March 2007 10:02 PM   [ # 9 ]
Sr. Member
Avatar
RankRankRankRank
Total Posts:  1850
Joined  2006-11-24

I taj ATI što je u vom iMac-u bi trebalo da je daleko bolji od grafičke u MacBook-u (bez Pro)

 Signature 

Carnival of Flesh

Profile
 
Posted: 12 March 2007 11:18 PM   [ # 10 ]
Sr. Member
Avatar
RankRankRankRank
Total Posts:  1910
Joined  2005-09-24

taj ATI je bolji i od graficke kartice koju su metnuli u 24’ iMac

 Signature 

Mac Pro 5

Profile
 
Posted: 13 March 2007 01:25 AM   [ # 11 ]
Sr. Member
Avatar
RankRankRankRank
Total Posts:  1306
Joined  2005-10-14

Kod mene je ATI Radeon X1600, 128MB RAM-a, PCIe…Core Image and Quartz Extreme supported…Sve u svemu radi fenomenalno…

Post edited by: SERBIAN, at: 2007/03/13 01:32

 Signature 

\"The defining characteristic of Windows users is that they have an incredible ability to put up with any crap that is shoved in front of them.\"

http://www.mpeg2works.com/bannercb.jpg

Profile
 
Posted: 13 March 2007 10:46 PM   [ # 12 ]
Sr. Member
Avatar
RankRankRankRank
Total Posts:  1910
Joined  2005-09-24

znam. i ta kartica je u svim svojim izdanjima bila bolja od ove koja se ugradjuje u 24’ iMac. a to mi nije jasno zasto..

 Signature 

Mac Pro 5

Profile
 
Posted: 15 March 2007 02:39 PM   [ # 13 ]
Sr. Member
Avatar
RankRankRankRank
Total Posts:  729
Joined  2005-05-07

Ja imam iMac 20’ Core Duo / nije Core 2 Duo/ sa 2GB RAM-a i instaliran win XP pod Parallels-om…Poshto ne igram igre na Mac-u /ima Sony PS2/ slabo se razumem u problematiku..Ajd ljubisha reci shta bi voleo da testiram pa cu da probam da nabavim i da javim kako i da li radi…

Nema potrebe da se maltretiraš jer tvoja mašina ima PRAVU grafičku karticu a ne glupavu GPA950 integrisanu koja je lošija od ATI integrisanih čpova. rya je rekao da mu na MacBook-u rade igrice zato sam i pitao da navede koje jer testovi na Internetu pokazuju da ta grafika nije u stanju da odradi ništa normalno. Naravno, na svim testovima je na zadnjem mestu, čak je i ATI integrisana uvek bolja od nje.

 Signature 

I’m one of those old-fashioned people who believe that computers are supposed to make life less complex and more enjoyable

Profile
 
Posted: 15 March 2007 05:48 PM   [ # 14 ]
Sr. Member
Avatar
RankRankRankRank
Total Posts:  1306
Joined  2005-10-14

OK…Ako neshto nekom treba da se testira na mom iMac-u nek kaze slobodno a ja cu da probam da nabavim i da istestiram…Nije problem…

 Signature 

\"The defining characteristic of Windows users is that they have an incredible ability to put up with any crap that is shoved in front of them.\"

http://www.mpeg2works.com/bannercb.jpg

Profile
 
Posted: 18 March 2007 04:17 AM   [ # 15 ]
Member
Avatar
RankRankRank
Total Posts:  61
Joined  2007-01-06

Dovoljno dugo koristim racunar pa mi nije problem da optimizujem bilo koji OS (win, lin, mos, amos i ostale) mada hteo sam reci da sam odusevljen kvalitetom hardvera, ali cela politika apple je smor kao i sa windowsom samo sto je u ovom slucaju apple proizvodjac i softwera i hardwera pa se rupe teze provaljuju, ali jednostavno windows je mnogo otvoreniji sisteem od macos-a sto naravno za sobom vuce i vecu nestabilnost, jer u slucaju macosa sistem se razvija prema tacno definisanom hardveru. Nemojte me shvatiti pogresno nisam ljubitelj windowsa pa da ovde vredjam vec gledam koji softwer mi je najoptimalniji za rad kad startujem barem 4 aplikacije odjednom (flash, dreamw. photoshop. toalcom. i npr. corel) mnogo brze odradim sav posao u windowsu nego u macosu. Ipak evo resio sam da po svaku cenu razbijem macos jer definitivno se aplikacije brze izvode.
A sto se tice igrica npr. CAESAR IV na macbooku(bootcamp) radi vrlo lepo, a na imacu leti…
Need4speed: CARBON nece da se startuje na macbooku nisam probao na imac-u.

 Signature 

http://zedesino.com

Profile
 
 1 2 3 > 
1 of 3
‹‹ Igre za decu na Meku      preferans ››